Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
WD 40 i Potenciometri
STRANA 1 OD 1
Berettaxx WD 40 i Potenciometri 15.06.2009. 00:40 T18027

status: user
broj poruka: 385
Evo ovako posto sam bio jako pametan podmazao sam potenciometre na volanu sa WD40, mislim super se oni sad okrecu, ali nisam razmisljo o tome da WD provodi struju...
Da li znate kako da otklonim WD iz njih da ih ne otvaram???

Ja sam ih stavio u alkohol ne znam da li ce pomoci...
Potenciometri ovako izgledaju:
http://media.photobucket.com/image/100%20kb%20pot/chai_ning/100KB.jpg
Cisto ovako bezveze volan je Trust NF340 RACE MASTER...


From Freedom Came Elegance
LinuxMint
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Odakle ti to 15.06.2009. 00:44 #121466

status: user
broj poruka: 5696
da WD-40 provodi struju??? Da, provodi ako je probojni napon 400+ V a to nije slucaj. On je kontaktno elektroprovodan na molekulskom nivou ali je kapljicno neprovodan...svejedno dovoljno je da se samo prosusi jedan dan i smao vratis nazad. Alkohol nece pomoci jer je on polarna tecnost kao i voda dok je ta masnoca/ulje iz WD-a nepolarna. U tom slucaju ako bas hoces da odmascujes, mada nema potrebe, pomaze medicinski benzin. Kod tebe je verovatno problem sto su to grafitni potenciometri...pa bi ih trebalo rastaviti, ako ti ni posle dan-dva susenja ili brisanja ne pomogne, moras juriti nove jer si ovime izmenio tehnicka svojstva...

Da li i kakve uopste probleme imas???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Berettaxx Hvala 15.06.2009. 00:49 #121467

status: user
broj poruka: 385
procitah negde na nekom forumu da provodi struju... a i kad sam ustekao volan u komp potenciometar je stojao na sredini tj. na nuli a u igri i tamo u Game controlers je bio namotan u stranu skroz...


From Freedom Came Elegance
LinuxMint

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Hvala 15.06.2009. 00:52 #121468

status: user
broj poruka: 5696
Mozda si ga postavio drugacije??? `Obrnuo` smer...proveri jos jednom


:: procitah negde na nekom forumu da provodi struju... a i kad sam ustekao volan u komp potenciometar je stojao na sredini tj. na nuli a u igri i tamo u Game controlers je bio namotan u stranu skroz..
::
::
:: From Freedom Came Elegance
:: LinuxMint
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Berettaxx odmah sam to pogledao 15.06.2009. 00:57 #121470

status: user
broj poruka: 385
Prvo sto sam uradio je da sam pogledao da li je pot dobro postavljen, ali nema drugog polozaja za njega... ne znam mozda se i volan sam Za*bao i ovako je pre 4-5 god. placen 2800 din...


From Freedom Came Elegance
LinuxMint

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Berettaxx Evo sad 15.06.2009. 01:01 #121471

status: user
broj poruka: 385
Posle kupanja u Alkoholu radi normalno ne znam koji mu bio...


From Freedom Came Elegance
LinuxMint

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 alkohol otklanja mnoge probleme! 15.06.2009. 02:23 #121476

status: user
broj poruka: 938







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.06.2009. 05:55 #121482

status: user
broj poruka: 12057

WD40 100% ne provodi struju. Što kaže Mašina, problem leži negde drugde.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Evo sad 15.06.2009. 06:24 #121486

status: user
broj poruka: 9460
Da li si ga kalibrirao?Control panel/game controllers.
Imao sam neki genius volan koji je morao nonstop da se kalibrira.

P.S. Sve je bolje piti za volanom pa cak i WD40,ali alkohol i volan,NIKAKO

:: Posle kupanja u Alkoholu radi normalno ne znam koji mu bio..
::
::
:: From Freedom Came Elegance
:: LinuxMint
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 15.06.2009. 12:49 #121530

status: user
broj poruka: 1673
Nikada nisam imao problema sa Potenciometrima nakon upotrebe WD-a, naravno moras dozvoliti da se visak osusi da bi izbegao njegovo curenje na ostatak uredjaja. Upotreba alkohola (pri tome mislim na 96% ili Apsolutni Etanol >98%) se ne preporucuje jer vremenom skida grafit (iskusili mnogi koji su gumice i plocice na daljinskom vise puta prali alkoholom. Upotreba medicinskoh alkohola 75% se ne preporucuje jer ima dosta vode koja provodi struju. Inace WD nije jedini sprej za tu namenu, imas ih vise vrsta a detaljnije mozes saznati na sajtu Contact Chemie koji ima skoro sve u asortimanu, od sprejeva sa namenom za ciscenje bez podmazivanja, pa sa podmazivanjem do onih koji sluze za restauraciju. Inace mislim da si problem napravio na neki drugi nacin a ne sa WD-om. Mozda si nesto prevideo prvi put kada si ga sklopio pa se posle kupanja u alkoholu manifestovalo kao da je alkohol odradio posao. Ipak posto si resio problem onda nema potrebe za lupanjem grave.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nacinio si dve greske od kojih se ne zna koja je gora. 15.06.2009. 13:36 #121542

status: user
broj poruka: 10988
WD sadrzi ulja koja nisu predvidjena za podmazivanje grafitnih staza na potenciometrima. Alkohol rastapa neka ulja ali moze da osteti grafit. Probaj sa Kontakt sprejom kojega proizvodjac preporucuje za ciscenje potenciometara na audio-video uredjajima (prodaje se i pod nazivom Video sprej itd.).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 15.06.2009. 14:59 #121557

status: user
broj poruka: 1673
Kontakt 60 i Video 90 su dve razlicite stvari. I tacno je da je Kontakt 60 je ekstra za ciscenje potenciometara, kontakta na releima (uz dodatak spreja Gold 2000 koji se nanosi posle spreja Kontakt 60) i slicne metalne kontaktne povrsine, sem sredstva za ciscenje ne sadrzi nista, posle isparavanja ne ostaje nista. Slican je i Video 90 sprej koji je specijalno sredstvo za video-audio glave i on za trenutak zaledi metalnu povrsinu, rastapa necistocu i ispira je (zato se i prska u vecoj meri, takodje posle isparavanja ne ostaje nista od bilo kakvih primesa. Inace u potenciometrima je problem sto klizna (metalna povrsina najcesce posrebrena) vremenom oksidise i stvara se patina koja kasnije u sadejstvu sa prasinom grebe grafitni sloj. Svi kvalitetniji potenciometri su zato uradjeni sa pozlacenim kliznim povrsinama i potpuno su zatvoreni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Berettaxx hmmm 15.06.2009. 16:33 #121578

status: user
broj poruka: 385
vi ste se bas raspisali... meni nije bila namera da podmazem kontakte nego, kako to da nazovem, lezaj... Problem je resen... i NIKAKO ali NIKAKO nisam mogao naopacke da sklopim posto je moguc samo jedan polozaj... Hvala vam na odgovorima...


From Freedom Came Elegance
LinuxMint

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs