Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Stystem tray
STRANA 1 OD 1
Mladic Stystem tray 22.05.2006. 17:03 T1815

status: user
broj poruka: 68
Od skora u sistemskom tray-u nevidim sve ikonice tj pokrenute programe, naime pri staranju windowsa xp sve normalno ucita i radi, ali je nenormalno da nevidim sve procese koje je podigao u sistem tray iako u procesima task managera svi su ucitani i rade odlicno, kako ovo da otklonim, naravno klikao sam i na dugmic da iylista sve pokrenuto u system tray, ali nista samo njih par ikonica a jos toliko fali.

pomgajte

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Igranje ne škodi uvek 22.05.2006. 20:30 #6145

status: user
broj poruka: 6643
Nisi se dovoljno igrao: desnim klikom na svojstva i dodatne opcije trake zadataka (system tray) mogu se prilagoditi sve moguće ikonice koje su se ikada prikazivale u traci zadataka, pa to uradi ručno.
Ništa ti ne može pomoći da smestiš na prvobitnom mestu za 6 ikonica, novih 200-tina a da još ostani i onih prvih 6. Možeš (kao ja) da otključaš traku zadataka i prevlačenjem je udvostručiš - ako ti je monitor dovoljno velik (bar 17") pa ćeš videti vie ikonica, a daljim povlačenjem i još više - ali ti onda malo ostaje za desktop...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic Ne znam sta je 23.05.2006. 00:27 #6149

status: user
broj poruka: 68
Ma probao sam pisko sve to, iskljucivao i ukljucivao opciju za skrivanje i prikazivanje i neaktivnih procesa u system trayu, razvlacio task bar do bola ekrana, ma nista jednostavno nema ikonica.

Znaci nema ih u opste ni aktivno ni neaktivno, otkrivo ne otkrivo isto mi se vata, a u task manageru imaju svi, evo recimo antivirus AntiVir personal
zatim Xdesk calendar, i drugi programcici koji stoje u system tray, tj. trebali bi da stoje kada se vindouz podigne, neke jedino mogu aktivirati rucno kao na primer podrska za logitech tastaturu i misa, razne kratice jer imam na tastaturi bruku tastera koje veoma rado koristim u precicama, kao recimo email, taster za postu, player za filmove i muziku, znate o cemu vec govorim da neduzim...

Sta dalje da radim sem Format C: (ovo je zadnje i najpouzdanije resenje)

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs