Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Phoenix bios password i još jedan problem
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud Phoenix bios password i još jedan problem 09.07.2009. 20:01 T18670

status: user
broj poruka: 3738
Pozdrav ljudi, zna li neko koji je fabrički pass za gore navedeni bios, za HP Pavilion dv9000(9924ca). Čeprkao sam po netu ali mi baš ne ide. Čak sam četovao i sa njihovom on line podrškom, gde me američka ćurka ubeđuje da treba da vratim Vistu(važi) na lap(trenutno je win7), plus da treba da ima iskeširam 260 i nešto USD kako bi mi rekli pass.

Drugo deo: pre neki dan sam postavio temu gde mi win7 build 7100 x64 ne vidi grafiku Nvidia 8400M, već je prikazuje kao standard VGA graphic adapter. Probao sam da instaliram najnovije Nvidia drve ali dobijem poruku `unable to detect hardware for this driver`. Isto mi se dešava sa win7 build 7264 x64. Poludeh više od nerviranja.

Ima li neko ideju šta i kako? Tu san za 45min.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: 09.07.2009. 23:40 #127374

status: user
broj poruka: 555
Pokusaj da ukucas PHOENIX. Mislim da idu sve velika slova. Akonece, probaj sa svim malimslovima i poslednja opcija za prvim velikim slovom. Takodje pogledaj stranicu:
http://www.laptoppartwholesale.com/Eblog/bios-universal-password-crack.html
mozda ti nesto pomogne.
Sto se graficke tice, ako u spisku podrzanih grafickih kartica nema 8400M, ne vredi pokusavati instalaciju bilo kojih drajvera, nece proci. Koje si drajvere dobio uz laptop?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Probaću 10.07.2009. 00:23 #127384

status: user
broj poruka: 3738
ma nikaki drvi nisu došli uz. Evo čeprkam po netu. Nekoliko ljudi je još imalo isti problem i rešili su ga, ali nigde ne vidim kako. Kažu da je do nforce drajvera, ali kada disejblujem nforce i dalje se ništa ne deđava.

Kako mogu da isključim opciju da mi kada obrišem neke drve on sam instalira? Znate ono instaling device softvare.

BTW everest mi vidi grafulju, ali iz njega ne mogu da pokrenem install. Izvinjavam se na rastrzanom postu, ali već sedam sati guglam ko manijak i ne znam de udaram a sređujem još dva kompa pored mog.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 10.07.2009. 04:46 #127418

status: user
broj poruka: 12057

Oko drugogg dela pitanja....neki su rešili Windows update-om.....
http://stevencwong.spaces.live.com/Blog/cns!4320F28E64229E18!998.entry
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: 10.07.2009. 08:37 #127434

status: user
broj poruka: 555
Ne znam da li ce ti pomoci, ali sam video da na sajtu:
http://download.cnet.com/Video-nVidia-GeForce-8400M-GeForce-8600M-Driver-Version-A00/3000-2108_4-176126.html
ima drajvera za tvoju graficku. Jedino sto Win 7 nije nabrojan kao podrzani OS.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 CMOS/BIOS 10.07.2009. 12:14 #127464

status: user
broj poruka: 3347
Nasao sam na jednom uputstvu, vazi za neke modele laptopova, ukljucujuci i HP 9000 i HP9200 seriju, pa pretpostavljam da je isto.

Da bi ocistio BIOS, otkaci sve uredjaje koji su ti prokaceni na laptop. Okreni laptop naopacke, takos to ce ti baterija biti gore a bravica za display prema tebi. Izvadi bateriju. odsrafi plocicu koja se nalazi u donjem desnom uglu i nacices bateriju kao na obicinim maticnim plocama (okrugla). Izvadi i tu bateriju i ostavi tako laptop na jedno 5-10 minuta. Vrati bateriju, zasrafi, vrati ovu normalnu i pokusaj da udjes u bios.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Sad ću da isprobam vaše predloge, hvala svima, javljam. 10.07.2009. 12:22 #127466

status: user
broj poruka: 3738


support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 E da.... 10.07.2009. 12:24 #127467

status: user
broj poruka: 3347
Probaj drajvere sa nVidijinog sajta, samo u opciji izaberi Geforce 8M notebook series, pa dole Win 7 32 ili 64 bit , sta vec koristis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY @ neXus2000 10.07.2009. 12:40 #127470

status: user
broj poruka: 1509
I ja sam htio da mu predlozim isto, tj. da potrazi bateriju te istu izvadi na neko kratko vrijeme, minutu recimo...(vise ne treba)

Prijatelj je tako kod sebe rijesio problem, stavio je password na BIOS setup nekada ranije, i kada je trebalo da obara sistem, nije mogao da podesi BOOT Device a password je zaboravio...

Najgore od svega sto je rasrafio sve kompletno sa donje strane, a bateriju je nasao ispod tastature, jbga...

Bitno je to da je uspjeo to sto je htio...


SONY VAIO VGN-FW285J

:: Nasao sam na jednom uputstvu, vazi za neke modele laptopova, ukljucujuci i HP 9000 i HP9200 seriju, pa pretpostavljam da je isto
::
:: Da bi ocistio BIOS, otkaci sve uredjaje koji su ti prokaceni na laptop. Okreni laptop naopacke, takos to ce ti baterija biti gore a bravica za display prema tebi. Izvadi bateriju. odsrafi plocicu koja se nalazi u donjem desnom uglu i nacices bateriju kao na obicinim maticnim plocama (okrugla). Izvadi i tu bateriju i ostavi tako laptop na jedno 5-10 minuta. Vrati bateriju, zasrafi, vrati ovu normalnu i pokusaj da udjes u bios
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Samo da napišem post pa ću probati da resetujem bios:D 10.07.2009. 12:55 #127472

status: user
broj poruka: 3738
Kolege, nije problem do drajvera, već je problem u tome što win7 ne prepoznaje moju grafiku. U device menadžeru mi izbacuje da mi je grafika `standard VGA adapter, a ne Nvidia 8400M GS ko što bi trebalo.

Everest lepo vidi koja je grafulja ali sa njim ne mogu ništa konkretnije da uradim. Kada bi preko njega mogao da instaliram drve to bi bi lo ekstra.

PHOENIX password ne radi ni sa malim ni sa velikim slovima.

Odok da resnem bios.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Dok resetujem bios... 10.07.2009. 13:03 #127474

status: user
broj poruka: 3738
Zaboravih da imam još dva kompa pored mene. Našao sam na jednom sajtu da je lik rešio problem tako što je odabrao opciju da sam instalira drajvere.

Kako bih ja to mogao da rešim, a da me win7 ne pretekne svojim instaliranjem podržanih drajvera?

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

edit: I found bitch:D and take her out!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Problem sa biosom rešen!!! 10.07.2009. 13:28 #127477

status: user
broj poruka: 3738
Nema više passworda, ostaje da regulišem problem sa grafikom.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict bravo 10.07.2009. 14:07 #127481

status: user
broj poruka: 4515

- - - -
POSALJITE VASU NAJNIZU JEDINSTVENU PONUDU ?!!?
-

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Problem sa biosom rešen!!! 10.07.2009. 15:54 #127518

status: user
broj poruka: 711
:: Nema više passworda, ostaje da regulišem problem sa grafikom

Tek sad videh post... Imao si srece... Neki laptopovi na vadjenje CMOS baterije reaguju totalnim zakljucavanjem BIOSa :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Uf sad mi to kažeš:) 10.07.2009. 16:10 #127530

status: user
broj poruka: 3738
Da, definitivno sam imao sreće:D

Btw kad si to već spomenuo, kako se rešava taj problem???
support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: :: Nema više passworda, ostaje da regulišem problem sa grafikom
::
:: Tek sad videh post... Imao si srece... Neki laptopovi na vadjenje CMOS baterije reaguju totalnim zakljucavanjem BIOSa :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Nema sanse.... 10.07.2009. 18:01 #127554

status: user
broj poruka: 3347
....da vadjenje baterije zakljuca CMOS, samo moze da ga otkljuca ili da postavi na fabricke vrednosti. Jedino ako fabricka vrednost sadrzi password kao sto je PHOENIX, BIOS itd....zato se resava na taj isti nacin sa backdoor paswordima a.k.a PHOENIX, sve lepo pise u uputstvu koje ide uz laptop.

BTW, eto jedan problem resen, a jesi li probao da odradis drajvere sa nVidinog sajta?
Probaj na ovaj nacin:
Instaliraj te drajvere ali samo prvu fazu gde ce ti smestiti na C drajv u fazonu - C:
nVidia. Nemoj dalje da ih instaliras, nego prekini, dovoljno je samo to sto ce raspakovati.
Idi u device manager i update-uj drajvere `VGA` graficke iz tog foldera. Ako ti tad podigne drajvere, onda instaliraj sada te iste ali full, kao sto i obicno radis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @nexus2000 10.07.2009. 18:33 #127569

status: user
broj poruka: 3738
probao sam ali mi kaže instalacija drajvera kaže da nema odgovarajućeg hardvera. `the setup could not find appropiate hardvare for this driver`

Trenutno bekapujem podatke, pa će da padne format, a ako ni to ne pomogne ide jedan bios update.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: @nexus2000 10.07.2009. 19:16 #127576

status: user
broj poruka: 9460

Pa i ne moze kada ti je instaliran standard vga driver.Uninstalisi geaficki drajver,pa onda probaj sa normalnim drajvereima,ili probaj `na silu`Za w 7 nisam siguran,ali za xp ide desni klik na grafiku u device menagetu - propertis - -update driver - -install from a list...don`t search,.I will choise - have disk.I brows-ujes ka tvojim drajverima.

:: probao sam ali mi kaže instalacija drajvera kaže da nema odgovarajućeg hardvera. `the setup could not find appropiate hardvare for this driver`
::
:: Trenutno bekapujem podatke, pa će da padne format, a ako ni to ne pomogne ide jedan bios update
::
:: support normalit
:: MOJ DNK je bolji od tvog!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: @nexus2000 10.07.2009. 19:53 #127581

status: user
broj poruka: 3738
Kada to uradim, traži restart. Kada ga resne, pre nego što stignem da pokrenem bilo šta on mi već instalira drve obične. Jel može to da se isključi?.

support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

::
:: Pa i ne moze kada ti je instaliran standard vga driver.Uninstalisi geaficki drajver,pa onda probaj sa normalnim drajvereima,ili probaj `na silu`Za w 7 nisam siguran,ali za xp ide desni klik na grafiku u device menagetu - propertis - -update driver - -install from a list...don`t search,.I will choise - have disk.I brows-ujes ka tvojim drajverima
::
:: :: probao sam ali mi kaže instalacija drajvera kaže da nema odgovarajućeg hardvera. `the setup could not find appropiate hardvare for this driver`
:: ::
:: :: Trenutno bekapujem podatke, pa će da padne format, a ako ni to ne pomogne ide jedan bios update
:: ::
:: :: support normalit
:: :: MOJ DNK je bolji od tvog!!
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Nema sanse.... 10.07.2009. 21:13 #127607

status: user
broj poruka: 711
:: ....da vadjenje baterije zakljuca CMOS, samo moze da ga otkljuca ili da postavi na

Zastita od kradje... To obicno imaju bolji laptopovi, mada sam imao i jedan Maxdata koji se zakljucao prilikom te operacije... Na kraju mi je covek dao drugi laptop posto je morao da narucuje delove iz Nemacke (ja dobio HP umesto Maxdata za iste pare pa se nisam mnogo bunio)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Password....samo. 12.07.2009. 02:34 #127976

status: user
broj poruka: 3347
Nema lock nego taj backdoor password, BTW, sta bi radio posle godinu dana garancije da ti se zezne BIOS? Da im platis da ti srede, ili da ti promene bas tu bateriju, koja je iz ko zna kojih razloga prestala da radi. A u uputstvu za laptop ti pise gde se nalazi baterija i kako se menja.

Zastita od kradje se radi drugacije. Thumbprint, WiFi ili GPS.
Sad da li ce to raditi hardverski ili kroz Windows, to je izbor kompanije koja pravi laptop. Ova druga solucija je glupa. Ali je opet funkcionalna, jer su i lopovi glupi, pa ce upaliti komp.
Ali strucnjaci upale i stave novi Win odma`.
Tako da se to na hardverskom nivou samo radi. A i na istom mozes da iskljucis, da ti ne bi trosio bateriju. I tvoje privatnosti radi. Da ne mogu da te `lociraju`. Zvuci kao teorija zavere, ali moraju to da urade zbog onog `ljudska prava` and stuff.

Passwordi kao sto je PHOENIX(ukljucujuci i druge), sluze u slucaju zaborava passworda(najmanje), pa da ne moras da skidas bateriju, ili da ti ne bi cackao Bios u garantnom roku. I takav izlazi iz fabrike.
Ali i taj Bios pass stoji u uputstvu, u slucaju da moras da dignes FreeOS, ili billo koj OS koji si dobi ili kupio uz sistem. De ces da nosis ceo laptop da ti oni dizu Win, koji moze da ti padne svake nedelje zbog nestrucnosti?

To isti fazon sa Bios pass-om, je islo i uz OEM PC stanice a.k.a IBM i HP i Dell, ali to je retko radjeno i samo na odredjenim serijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud JBG 12.07.2009. 12:02 #128001

status: user
broj poruka: 3738
Samo što kod mene nije radio PHOENIX kao ni mnogi drugi, koje sam našao na njihovom sajtu...
Passwordi kao sto je PHOENIX(ukljucujuci i druge), sluze u slucaju zaborava passworda(najmanje), pa da ne moras da
support normality
MOJ DNK je bolji od tvog!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs