Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
WHYYYY???
STRANA 1 OD 1
gfox WHYYYY??? 07.06.2006. 10:43 T1871

status: user
broj poruka: 51

Kupio sam ABIT NF7-S v 2.0 plocu i CORSAIR XMS ram. Sa stare ploce (7vt600) sam skinuo grafiku (5900) , stavio je u ABIT, stavio novi win, i grafika puca li puca. U 3DMARK 2OO3 pucaju teksture kao lude, zakoci, pa nastavi test, a sa igricama je ista prica. Procesor je Barton 2500 i nije OC-van, a setovanja RAM-a su fabricke, mada se isto desava i sa auto setovanjima.

Grafika je na staroj ploci radila bez problema sa losijom memorijom (NCP) a ploca je radila isto stabilno kod drugara od koga sam kupio oko 2 godine.

Ima li neko ideju sta moze da bude razlog pucanja grafike?

Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kruks Abit+corsair=? 07.06.2006. 11:30 #6361

status: user
broj poruka: 1



stavi drugu memoriuju i videces promenu najverovatnije.Abit nece raditi sa corsairom ali yato hoce sa kingstonom,pqi,...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gfox Ne vredi 07.06.2006. 22:17 #6368

status: user
broj poruka: 51



Probao sam sa NCP memorijom koja mi je na VIA ploci radila cak na 2-3-3-7 setovanjima jer ima ELPIDA cipove, koje je svojevremeno koristio Kingston. Sve mi mirise na grafiku, pa cu sa drugom isprobati sutra, al ako jos neko ima neku ideju, bio bih mu zahvalan.

Pozdrav svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gasho a joj 08.06.2006. 21:40 #6375

status: user
broj poruka: 24
Dali nisi mozda ostetio nekako graficku pri prebacivanju iz jedne konfiguracije u drugu?
Meni isto mirise na grafiku. nebih rekao da je memorija a ploca je isto fantasticna...
Ali za svaki slucaj da budes 100% siguran pozajmi jednu graficku i jednu memoriju za koje znas da rade sigurno i probaj u konfiguraciji pa ces videti ko je kriv. Tako je najjednostavnije. Vreme ja da cimnes par prijatelja !
Pisi sta si uradio.
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZjbAtila ... 08.06.2006. 22:40 #6378

status: user
broj poruka: 7



Proveri da ti "AGP aperiture size" (U Bios-u) nije setovan na suvise malo (32Mb)
posto neke grafike zahtevaju cak 128Mb...prekontrolisi DirecX (run/dxdiag)
i naravno driver za AGP kontroler na Abitu...Takodje proveri da nisi pomerao
AGP/PCI frekvencije sa 66/33 (U Bios-u) i na kraju proveri na sajtu Abit-a dali postoje
poznati problemi vezani za tvoju grafiku na NF7-s-ici. Pretpostavljam da si
verovatno vec isprobao razlicite drivere za graficku... Da bi otklonio sumnju sa memorije i procesora gruni CPU test u 3dMarku 05 i/ili "CPU" i "Memory Bandwit"
testove u SiSandr-i... toliko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gfox E ovako.... 09.06.2006. 21:43 #6389

status: user
broj poruka: 51



Bilo je ono cega sam se najvise bojao i sto je Gasho lepo rekao...grafika.
Dal je zbog sulude temperature koju je razvijala (60 c u startu ) i isla do 100 (trashhold temp je 140 c ??!! po default-u) ili sam je ja malo
zeznuo kada sam skidao molex konektor za dodatno napajanje ... ne znam... bilo kako bilo, razlog pucanja tekstura je pregrevanje necega jer kada sam stavio ventilatore sa obe strane, grafika je dosta manje pucala i isterala test do kraja bez kocenja.

Sto se tice agp frekfencije i kolicine memorije, isao sam od 66-85 Mhz i stavio sam 1/4 kolicine RAM (256 ) i drajvere sam sve isprobao od 5 do 8 ....isto odtojanje u svakoj kombinaciji.
Ispalo je da sa originalnim drajevrima koji su dosta stari najmanje puca , kako sa drajverima od grafike tako i od ploce.

Memoriju sam isto menjao, stavljao sam Apacer, Infineon i Kingmax, sa setovanjima fabrickim i manjim, i nije nista pomoglo.

Eto, to je moja tuzna prica. Dakle, mozda sto sam trebao da uradim odmah je da kupim bolji hladnjak za grafiku i da tako smanjim ludacku temperaturu, pa ako neko ima slicnu grafiku, pravac imtel i kupovina. Kosta oko 1500 dinara a moze da ustedi pare za kupovinu druge grafike.

Pozdrav svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zivke85 Napajanje 11.06.2006. 18:47 #6404

status: user
broj poruka: 2
Probaj da promenis napajanje ako mozes. Nestabilan ili nizak napon na kartici to mogu da urade. Mozda je to ali i nemora da znaci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs