Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Koji cooler
STRANA 1 OD 1
gepard Koji cooler 19.06.2006. 19:29 T1903

status: user
broj poruka: 267
Verovatno ce mi vrlo skoro trebati novi cooler za Intel 805 D, ovaj BOX slabo odradjuje posao... Sta je najbolje uzeti za Dual core procesor, ploca je Asus P5LD2, a da nije preskupo...
Naravno vrlo je bitno da relativno lako moze da se nadje u BGD, moze i preporuka...

Hvala, pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Pre neki dan 20.06.2006. 16:45 #6571

status: user
broj poruka: 568



je u DESK stigao COOLER MASTER HYPER6+ (odlepljena deklaracija, pretpostavljam da je iz IMTEL-a)
kupljeno, montirano i stvarno radi bezobrazno - dobro a tiho (klokovan 805d na 3.5ghz).
malo je skuplji nego sto bi trebalo ali mozes da uzmes opusteno.
zavrsice ti posao i Gigabyte CPU Cooler 3D Cooler Ultra-GT koji je jeftiniji solidno ili nesto slicno.
ako ti treba preporuka gde da kupis Gigabyte kulere, reci pa da ti saljem podatke of firme.
pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Temperatura!!! 20.06.2006. 17:13 #6577

status: user
broj poruka: 267
Hvala na informacijma, po nekom mom iskustvu Desk (YUBC) je skuplji od ostalih bar jedno 20%, cesto i mnogo vise. Interesuje me naravno gde si video Gigabyte coolere...

Temperatura je oko 30 stepeni (spoljna), sad mi u kucistu DTK midi meri 45 stepeni, a na cpu 48 i to sve na normalnim setovanjima pri tom se ventilator vrti na 4600 obrtaja. Imam i dva dodatna ventilatora jedan napred dole (uvlaci) "svez vazduh" i drugi nazad (izbacuje), pored toga 12 ili 14cm na LC Power napajanju. Kuciste je trenutno zatvoreno...

Jos neki predlog sugestija dobro dosli...

Hvala, pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set PAzi OvaKo: 20.06.2006. 18:17 #6580

status: user
broj poruka: 165



Uzmesh lepo CM Hyper6+ ... to ti je oko 50tak evra.
Uzmesh 2x12cm CoolerMaster Fans u Imtelu i lepo montiras:

jedan umesto originalne 10tke ( snadji se za adapter, nije ga tesko napraviti)
drugi na zadnju stranu kucista.

Dobicjes ULTRA tih komp (originalna 10tka koja se dobija uz cm6+ nije tiha) i
hladan kao spricer. (hladni spricer) :)

moj procesor 3.2Ghz (640) radi na 32C!!!

Ja ljudima kada pricam, oni mi ne veruju :)

poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic cooler 20.06.2006. 20:59 #6591

status: user
broj poruka: 216



Ja imam isti procesor i plocu i 7600 gt, jedan dodatni kuler sto ubacuje i dva sto izbacuju vazduh, dva hdd i procesor mi radi na idle 41 stepen, a kuler na procesoru se okrece na 2550 obrtaja. Kuciste je zatvoreno isto, nije mi jasno kako imas ti toliku temperaturu na procesoru, smanji broj programa koji ti se podizu sa startupom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze ovako 21.06.2006. 07:32 #6607

status: user
broj poruka: 568



meni d805 na ausu p5wd2 ploci radi stabilno na 3.5ghz, sa hyper 6+ temperatura ne prelazi 40c u normalnom radu a pod prime95 visesatnim opterecenjem ne prelazi 50-51c. sa originalnim kulerom se ova temperatura podizala i do 68c.
zakljucak je vise nego jasan.
sto se tice gigabyte kulera, prodaje ih com trade u retail sektoru.
ukoliko ih tamo kojim slucajem ne nadjes, javi da nisi nasao pa cu ti iskopati kod nekih od njihovih dilera.
pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Athloner Cooler 21.06.2006. 10:41 #6609

status: user
broj poruka: 4
Pazi vamo....
Lepo sebi kupis sledeci kuler i zavrsis posao...
Gigabyte GH-PDU21-MF....besuman i brz...
imas ga u bel computersu na banovom brdu....
Veruj mi..odlican je...a kosta oko 2300 din
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Evo ovako... 21.06.2006. 18:13 #6616

status: user
broj poruka: 267
Prvo hvala jos jednom svima na savetima...

Sad sam u povratku sa posla svratio do Imtela, imaju neki kuler za cipset i prakticno nista vise, mozda neki ventilator (od onoga sto me je trenutno zanimalo)...

U Desk-u imaju dosta "pribora", izmedju ostalog i navedeni CM Hyper 6+, cijena prava sitnica, nepunih 4600 dinara. Gledao sam slike na internetu kako to cudo izgleda, ali nisam mogao ni da zamislim da je to cudo ogromno, iskreno sam se zapitao dali bi to stalo u moje kuciste... Inace navedena cena je skoro pola cene procesora (BOX pakovalje).

Sojkic
Pazi ovako konfa je kao i tvoja 2xHDD 7600GT + TV tuner, ali po svemu sudeci problem je temperatura u sobi pre svega (30+), na zalost nikako da skupim za klimu uvek se nadje neko zgodno parce hardware-a kao preca kupovina :) , a od programa, pa sve sto je startovano mi i treba, PeerWeb, SpyBot, KAV, WinFast, povremeno FlashGet, naravno temperature gledam sa Ai Bosteer-om i pored toga zauzece je uglavnom od 3 - 5 % na oba jezgra (sad dok ovo pisem) 45 kuciste 48 cpu...

KaiserSoze
Bio sam i u CT Shop-u tamo ne prodaju nista osim gotovih konfi , gde bi mogao da pogledam te kulere kod njih (retail sektor)?

Athloner
Pogledacu to u Bel Comp-u, mada mi je daleko (Zemunac sam)...

Pozdrva svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.06.2006. 23:37 #6624

status: user
broj poruka: 736
Niko ne pominje ASUS Star Ice.Masa oko 680g, a koshta oko 20-25e.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646204.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs