Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
... razlika izmedju AGP i PCI-Ext kartica?
STRANA 1 OD 1
Polo ... razlika izmedju AGP i PCI-Ext kartica? 01.12.2004. 23:26 T191

status: user
broj poruka: 4
Treba da kupim nov racunar pa sam se odlucijo za Athlon 64 2800+. Medjutim buni me da li da uzmem plocu sa AGP ili PCI-ext slotom jer se dvoumum izmedju ATI-jevih 9600xt i x600xt kartica. Kolika je razlika u performansama izmedju ove dve kartice posto je razlika u ceni vrlo mala. Zanima me jos i koja bi ploca Gigabyta ili Asusa bi bila odgovarajuca za ovakve komponente.
Srbija do Tokija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Skoro isto 02.12.2004. 16:17 #349

status: user
broj poruka: 452
Kartice sa istim cipom generalno rade podjednako dobro na oba slota. Predlazem ti da uzmes plocu sa PCI-E slotom (nisam znao da su se vec i kod nas pojavile ploce za Athlon64 sa PCI-E), jer ce ti eventualna zamena biti laksa, posto se vec sada proizvode otprilike podjednake kolicine kartica za AGP i PCI-E sa tendencijom da do kraja sledece godine velika vecina kartica bude za PCI-E. A sto se tice poredjenja X600 i 9600, 9600XT je nesto brzi od X600XT (obicno 5-10%, mada biva i manje i vise). Ako uzmes AGP, razmisli i o 9800Pro/XT, sad ih vec ima sa cenama oko 160e.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs