Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
DA ili NE OLYMPUS SP-500UZ
STRANA 1 OD 1
dabonis DA ili NE OLYMPUS SP-500UZ 21.06.2006. 22:05 T1911

status: user
broj poruka: 1
Dvoumim se oko kupovine digitalca Olympus SP-500UZ i I CANON A 620. ako mi neko na ovu temu moze da malo strucnije prokomentarise ovad va modela. Da mi pomogne pri odabiru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp CANON FOREVER 21.06.2006. 22:34 #6621

status: user
broj poruka: 140
canon i samo CANON sto se tice fotoaparata,stampaca,skenera i ostalo>>>>>neces pogresiti...pozzzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Vrlo moguce 23.06.2006. 10:23 #6643

status: user
broj poruka: 172
Ne znam koja je cena olympusa , ali po iskustvu drugara ne bih se opredelio za olympus. Njegova moc objektiva je 1:2.8-3.7 sto je relativno isto kao kod canona uz razliku sto olympus ima 10x zum u odnosu na 4x kod canona. I ako manji , mislim da je objektiv kod canona kvalitetniji. Po ostalim specifikacijama olympus ima osetljivost ISO od 80-400 a canon mislim 50-400. Macro mod kod olympusa 3cm a kod canona 1cm. Brzina 15sec - 1/1000 olympus a 15 - 1/2500sec canon. Fps do 30 kod olimpa , a
do 60 kod canona , s tim sto canon moze da snima i 640x480. Canon ima jos i opticko trazilo , pokretljiv LCD displej od 2" naspram nepokretnog od 2,5" kod olimpa. SD kartice su po pravilu jeftinije od xD kartica. I jos niz drugih stvari. Ostalo je slicno. Licno mislim da je kvalitet na strani Canona. Ja sam uzeo A610 jer po testovima je ispred A620. Razlika od 2mpix je neprimetna. Batalio bih olympusa jer gledajuci slike orakovog olympusa i mog canona , razlika je ipak velika i to na strani canona.Poz.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs