Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Abit NF7 ali koja?
STRANA 1 OD 1
coloniaaa Abit NF7 ali koja? 02.12.2004. 20:58 T193

status: user
broj poruka: 10

imam mali problem sa gomilom slicnih maticnih ploca Abit-a.naime vec duze vreme citam hrvatski kompjuterski casopis VIDI i mogu reci da su jedan od najboljih.oni su za Amd Athlone uvek kao preporuku davali Abit nf7-s v 2.0 . po karakteristikama je super(fsb 400mhz,dual ddr400, sata raid, g-lan,5.1 sound i konacno fenomenalne overclockerske mogucnosti) za tu platformu, a sada i pristojne cene.sve bi bilo super da se abit nf7-s v 2.0 jos moze naci .mozda i moze ali ne pod tim imenom,jer ovdasnji dileri hardware-a cesto u katalozima pogresno obelezavaju komponente. na oficijelnom sajtu Abit-a sam pronasao sledece verzije ploca:NF7,NF7-m(integrisana grafika),NF7-S,AN7,NF7-S2,NF7-S2G.


interesuje me misljenje onih koji su imali iskustva sa nekom od navedenih vezija abitovih ploca,da li su o.k. ili ne,i ako nisu kog proizvodjaca bi mi preporucili?

byeee
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Sve su podjednako dobre! 02.12.2004. 23:04 #350

status: user
broj poruka: 288
Koju ces odabrati zavisi od tvojih potreba. Ako je komp prikacen na neki LAN, ako koristis SATA HDDove, firewire, uzeces NF7-S, ako `oces integrisanu grafiku uzeces NF7-M (integrisana GF4), ako ti je potreban samo SATA prikljucak bez firewirea i GLANa uzeces NF7-S2. NF7-S2G pored SATA ima i GLAN. Ako ti nista od ovih stvari ne treba, vec samo dobra pouzdana dual chanel ploca sa nForce 2 Ultra 400 cipsetom, uzeces NF7. Ako si se vec odlucio za NF7-S moj ti je savet da dodas jos koji evro (ne vise od 10 evra) i kupis AN7, koja ima opcije overklokovanja iz Windowsa.
Od ploca ostalih proizvodjaca (koji zadovoljavaju odnos Placeno : Dobijeno) predlozio bih ti Epoxovu plocu 8RDA3+ cija je cena u nivou AN7. Naravno sve ove ploce, ukljucujuci Epox ploce, imaju odlicne o/c mogucnosti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ducka79 NF7-S 24.12.2004. 02:59 #436

status: user
broj poruka: 1
Iz svog licnog iskustva bih ti preporucio NF7-S ver.2.0, ali posto ju je veoma tesko naci mozes da probas i sa NF7-S2G.
Nemoras dodavati para za Epox-a mozes da overklokujes abit-a n-force 2 iz windowsa uz pomoc programa nTune2005.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs