Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Potrebne ideje za konzolu/uredjaj...
STRANA 1 OD 1
pstojkovic Potrebne ideje za konzolu/uredjaj... 25.08.2009. 14:06 T19601

status: user
broj poruka: 8

Zdravo svima,

treba mi savet oko nekog uredjaja (igracka konzola - MP4 plejer - PDA - nesto cetvrto) koji bi mi pomogao da ubijem desetak sati u autobusu, pa slobodno dajte predloge. Evo karakteristika:

- treba da ima igrice (da ne budu zakucane, tj. da mogu da se instaliraju i nove)
- da igrice budu na nekom medijumu tipa CD ili flash (tj. da bih mogao da ih skinem sa neta i prebacim preko USB ili slicnog kabla ili narezem na CD)

- ekran treba da bude kolor i relativno veliki (ne mora 16M boja, ali da je bar 2` i veci)
- baterija treba da bude izdrzljiva, najbolje da moze da radi na AA ili AAA baterije (zbog lakog punjenja, menjanja i trajanja)
- ne mora dzepni format, dovoljno da je manji od laptopa

Sve ostalo, tipa radio, pustanje MP3, AVI i ostalih formata nije neophodno (ali je plus).
Do sada sam koristio uredjaje tipa mobilni i iPAQ, ali nekako mi nije to savrsen ugodjaj za duze putovanje - ili je ekran mali, ili tastatura nije kao gamepad, ili (prakticno uvek) baterija ne moze da izdrzi vise od par sati.
Video sam u oglasima ovde da ima nekih finih MP4 plejera sa velikim touch ekranom, ali nigde ne pise da li mogu recimo java igrice...
Sony PSP i Nintendo DS su super stvarcice, ali se malo plasim da se na duzem putu ostete ili `dobiju noge`, pa bi neka malo jeftinija varijanta (recimo do 50-100E) bila bolja.

Toliko od mene, ako neko ima neku dobru (ili bilo kakvu) ideju, nek javi :)

Pozdrav,
Predrag
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Hack 25.08.2009. 14:39 #135152

status: user
broj poruka: 3346
Definitivno preporucujem PSP, i nece dobiti noge ako pazis na njega. Cak i mobilni telefoni od 100 evra `dobijaju noge`, pa cak i MP4 pleyeri od 15 evra.

Ako nabavis PSP, vidi da je hacked, tj. ima modifikovan firmware. Mada ima na netu odredjeni tool-ovi s` kojima to mozes da odradis sam. Pa bacis igru/e, mp4, mp3, neki filmic na memorijsku karticu i pikas do mile volje. Barem dok se baterija ne istrosi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pstojkovic PSP - baterija? 25.08.2009. 15:07 #135168

status: user
broj poruka: 8
Da li imas neka iskustva, koliko traje baterija na PSP-u (mislim pri neprekidnom koriscenju)?

Da li mozda PSP ima prikljucak za spoljno napajanje - tj. da li se prikljucuje na neki `standardni ispravljac`? Ako ima neki relativno standardni prikljucak za napajanje, mozda bi mogla da se napravi dodatna spoljasnja baterija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: PSP - baterija? 25.08.2009. 16:08 #135188

status: user
broj poruka: 4747
PSP baterija je litijumska i puni se preko AC adaptera koji se dobija PSP, kao kod mobilnog.
Nova drzi u proseku 6 sati, mada to vrlo zavisi od tipa igrice.
Moze da traje 3 sata kod intenzivnih arkada, ali i citavih 18 kod mirnijih igrica.
Resenje u prvom slucaju je dodatna rezervna baterija, koja se kupuje i nema potrebe za pravljenjem iste.


:: Da li imas neka iskustva, koliko traje baterija na PSP-u (mislim pri neprekidnom koriscenju)
::
:: Da li mozda PSP ima prikljucak za spoljno napajanje - tj. da li se prikljucuje na neki `standardni ispravljac`? Ako ima neki relativno standardni prikljucak za napajanje, mozda bi mogla da se napravi dodatna spoljasnja baterija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 25.08.2009. 18:18 #135221

status: user
broj poruka: 2351
Ovde mozes lepo sve procitati o PSP
http://www.us.playstation.com/PSP

...mislim da je konzola pravo cudo, to je kao PS2 u malom, ima nesto slabiji procesor, ekran mu je ako se dobro secam 640x320 sto je sasvim zadovoljavajuce... Sto se tice baterije, ne bih trebao da brines, jel je predvidjeno za visesatno igranje, ali bi bilo pozeljno da uzmes rezervnu za svaki slucaj, i da, ima prikljucak za napajanje, da moze da se igra bez baterija, tako da mozes cak i na prikljucak u kolima sa malim adapterom da igras, slusas muziku, gledas film ili sta vec...

Sve preporuke...

Pozz...

AMD Phenom II 955 BE
DFI LP DK 790FXB-M2RS
AMD 4870 512MB ToP
2x 2GB DDRII 1066MHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun Re: 25.08.2009. 18:57 #135235

status: user
broj poruka: 1797
PSP.
___________________________________________________________
Forward, with demonspeed...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 @2m4Y 25.08.2009. 20:18 #135255

status: user
broj poruka: 6088
Iako smo obojica u istom taboru (AMD), vidim da ćemo zbog avatara morati da ukrstimo svetlosne sablje.


Šefe, koji ti je vrag?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y ...I sense you young padawan... 25.08.2009. 20:22 #135259

status: user
broj poruka: 2351
...dark side is stronger...
^^

Pozz...

AMD Phenom II 955 BE
DFI LP DK 790FXB-M2RS
AMD 4870 512MB ToP
2x 2GB DDRII 1066MHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.08.2009. 20:26 #135262

status: user
broj poruka: 9122
Za cenu tog PSP-a covek moze da kupi Netbook. Nemoj da vama obojici Bata ili Chuck pokazu :)!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus re 25.08.2009. 21:23 #135286

status: user
broj poruka: 4054



PSP definitivno ... cak ces i da promasis stanicu koji put ...
to je mali ludi uredjaj ..imao sam dva komada na dekodiranju i zavlacio sam klince 7 dana dok se burazer i ja nismo naigrali .. pored pune sobe lapova i ostalih konzola ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs