Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
20pin - 24pin
STRANA 1 OD 1
izivkov 20pin - 24pin 11.07.2006. 10:43 T1972

status: user
broj poruka: 5
Zelim da kupim nesto jace napajanje od postojeceg u kucistu. Zbunjuje me podatak u ponudama napajanja - 20pin ili 24pin.
Molim da mi neko objasni razliku i da li postoji opasnost da kupim neodgovarajuce napajanje za svoj kompjuter?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 11.07.2006. 11:38 #6904

status: user
broj poruka: 711
Razlika je u broju pinova na konektoru koji ide na plochu... Ako tvoja ploca zahteva 24 pina onda ces u nju moci da nabodes 20pinski konektor ali on nece obezbedjivati dovojlno struje... U suprotnom slucaju ces imati 4 komada vishka (mozes da ih otfikaris, ali je bolje uzeti napajanje sa konektorom koji zahteva tvoja ploca (prebroj ih) ili, ako ne mozes da nadjes odgovarajuce, uzeti konvertor... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: ... 11.07.2006. 14:04 #6917

status: user
broj poruka: 736
:: Razlika je u broju pinova na konektoru koji ide na plochu... Ako tvoja ploca zahteva 24 pina onda ces u nju moci da nabodes 20pinski konektor ali on nece obezbedjivati dovojlno struje... U suprotnom slucaju ces imati 4 komada vishka (mozes da ih otfikaris, ali je bolje uzeti napajanje sa konektorom koji zahteva tvoja ploca (prebroj ih) ili, ako ne mozes da nadjes odgovarajuce, uzeti konvertor... :
Ovo nije potpuno tacno, ja imam DFI plocu sa 24 pina i ASUS napajanje sa 20 pina i sve radi perfektno.Mada ako ploca ima 24 shto ne uzeti napajanje sa 24?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja smisli.. 11.07.2006. 21:19 #6932

status: user
broj poruka: 299


ako je ploča predviđena za 20 pinsko napajanje njie problem ni da kupiš 24 pinsko napajanje pošto se 4 pina mogu odvojiti od ostalih 20...
ali ako ti je ploča predviđeba za 24 pinsko napajanje onda moraš uz 20 pinsko kupiti i adapter sa 20 na 24 pina, ali to je naravno lošije rešenje pošto u tom slučaju bi trebalo da znaš koliko je minimum struje u amperima na 12V za tvoju ploču, za što obično postoje preporuke kod proizvođača...
Sve u svemu pogledaj u manualu za ploču ili na sajtu kod proizvođača koje ti napajanje treba i kupi baš to...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: smisli.. 12.07.2006. 15:04 #6953

status: user
broj poruka: 736
::
::
:: ako je ploča predviđena za 20 pinsko napajanje njie problem ni da kupiš 24 pinsko napajanje pošto se 4 pina mogu odvojiti od ostalih 20...
:: ali ako ti je ploča predviđeba za 24 pinsko napajanje onda moraš uz 20 pinsko kupiti i adapter sa 20 na 24 pina, ali to je naravno lošije rešenje pošto u tom slučaju bi trebalo da znaš koliko je minimum struje u amperima na 12V za tvoju ploču, za što obično postoje preporuke kod proizvođača..
:: Sve u svemu pogledaj u manualu za ploču ili na sajtu kod proizvođača koje ti napajanje treba i kupi baš to...
::
Ljudi, jel` vi citate shta je napisano?
Opet greshite.Ponavljam da imam plocu sa 24 pina i napajanje sa 20 pina i NEMAM adapter jer mi ne treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 Re: 20pin - 24pin 12.07.2006. 15:59 #6958

status: user
broj poruka: 65
:: Zelim da kupim nesto jace napajanje od postojeceg u kucistu. Zbunjuje me podatak u ponudama napajanja - 20pin ili 24pin
:: Molim da mi neko objasni razliku i da li postoji opasnost da kupim neodgovarajuce napajanje za svoj kompjuter
::
Sanse da kupis neodgovarajuce napajanje su minimalne. 20pinska napajanja su sva ATX verzija 1.1 dok su 24pinska u 99% slucajeva ATX verziaj2 ( dve odvojene grane za 12V). Takodje 99% 24pinskih napajanja se proizvodi sa konektorom gde se tih 4 pina jednostavno odvajaju. 24pinske ploce rade sa 20pinskim napajanjima ( ako imaju dovoljno snage). Jednostavno znaci ako imas mogucnost kupis napajanje ATX V2.0 (pre svega zbog ukupne specifikacije tog standarda) i samo proveris da li se tom modelu lako odvajaju tih 4 pina da nemoras dodatno da nabavljas adapter
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs