Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Firefox ne otvara PDF-ove - fix uputstvo
STRANA 1 OD 1
Antilohije Firefox ne otvara PDF-ove - fix uputstvo 05.09.2009. 14:08 T19868

status: user
broj poruka: 684
Elem, izgleda da novi firefox ne updatuje pluginove kako treba ili ih nova verzija adobe readera ne instalira kako treba (sumnjam vise na ovo prvo). Zato firefox nece da otvori pdf dokumente i prijavljuje gresku tipa: `cannot use adobe (rader, plugin ili sta vam je vec setovano) to view pdf in web browser. please shut down reader and browser and try again` Evo sta raditi, pod pretpostavkom naravno da koristite win, firefox i adobe...
- Odete u c:\Program Files (tj. Program Files x86 za x64 korisnike) \Adobe\ Reader9.0 (ili vec koja verzija je u uportebi)\Browser
- nadjete i kopirate nppdf32.dll
- odete u c:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins
- prelepite-paste-ujete gorepomenuti dll
To je to... sadaradi...
Moje dobro delo za danas...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 05.09.2009. 14:09 #137732

status: user
broj poruka: 12057

Ma kakav Adobe Reader. Foxit Reader 3.x instalira savršen plug-in za FF i nema problema. Šugavi, odvratni, retardirani Adobe Reader.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije u pravu si bax 05.09.2009. 14:11 #137733

status: user
broj poruka: 684

ali za `advanced usere pdf-a` ipak adobe pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: u pravu si bax 05.09.2009. 14:14 #137734

status: user
broj poruka: 12057

Kome god da se instalirao / sređivao mašinu, Foxit i kraj. Uvek se ljudi koji ga nisu videli, oduševe: `u kako se brzo otvara, koliko je jednostavniji....itd.` Ne daš im ni šansu da vide Adobe Reader.

Vrlo slična situacija je sa ACDSee-em. Zadnji koji valja je bio ver. 5. Još malo će biti ACDSee Photoshop, Burner, Video editor i download od 150MB. XnView je daleko bolji viewer.
Nero je zagazio u vode zakomplikovanja odavno. Oću da gledam slike BRE. Samo to. Za ostalo Photoshop, Lightroom...whatever.

::
:: ali za `advanced usere pdf-a` ipak adobe pr
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije ok 05.09.2009. 14:18 #137735

status: user
broj poruka: 684

nema smisla upustati se u diskusiju, U PRAVU SI za pregled i slicne jednostavne radnje, dobro je sto si postovao, ima vise informacija, kao sto rekoh, ovo je resenje za adobe
pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ok 05.09.2009. 14:20 #137736

status: user
broj poruka: 12057

Svaka tebi čast što ovo postuješ. Sigurno će nekom pomoći .Treba imati strpljenja za takve stupiderije. Ne kudim ja usere Adobe Readera, samo neko treba da im pokaže svetlos`.

::
:: nema smisla upustati se u diskusiju, U PRAVU SI za pregled i slicne jednostavne radnje, dobro je sto si postovao, ima vise informacija, kao sto rekoh, ovo je resenje za adob
:: poz
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije ovo je dilema tipa 05.09.2009. 14:22 #137737

status: user
broj poruka: 684
Otprilike XnView ili ACDSee (nema smisla)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS Re: Re: 05.09.2009. 16:02 #137752

status: user
broj poruka: 860
Tako je! Reader i još neki (flash?) Adobe proizvodi su poprilično kakasti.

Windows-free with Fedora 10

::
:: Ma kakav Adobe Reader. Foxit Reader 3.x instalira savršen plug-in za FF i nema problema. Šugavi, odvratni, retardirani Adobe Reader
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije lol 05.09.2009. 16:18 #137759

status: user
broj poruka: 684
ok izvinite sto sam pisao uputstvo... necu nikad vise (naravno da hocu), uvek se sve pretvori u neku diskusiju i mudrovanje, sad bi ja trebao da komentarisem ono sranje od foxitovog toolbara koje se uvek instalira i ne moz` da ga se resis ali necu :)
ja koristim SVE, zato sto je to dobro I UVEK IMA NEKIH PREDNOSTI, recimo extra su mi adobe acrobat makroi koji se instaliraju u MS office 2007 pa mozes iz officea da pravis pdf-ove, kad pregledam nesto na brzinu koristim foxit, u okviru firefoxa koristim adobe reader. Tako mi odgovara.
`stupiderije` su kad je covek iskljuciv...
pa jes` kad se naviknes na macromediu tesko predjes na adobe flash... takav je zivot, mora covek da se adaptira...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: lol 05.09.2009. 16:36 #137765

status: user
broj poruka: 12057

Jao care pogrešno si me razumeo, uopšte nije loše napisati alternativu za nešto o čemu se piše, dobro je da što više ljudi zna i za jedne i za druge. Uvek će biti ljudi kojima je lakše da provaljuju nego da menjaju program i okruženje. I najozbiljnije sam mislio: svaka ti čast, jer sam ja još kod sedmice izgubio volju.

Rasprave nema uopšte, to je stvar izbora, Acrobat 7 i 8 su blažena katastrofa što se tiče performansi. 9-ka je malo bolja.

:: ok izvinite sto sam pisao uputstvo... necu nikad vise (naravno da hocu), uvek se sve pretvori u neku diskusiju i mudrovanje, sad bi ja trebao da komentarisem ono sranje od foxitovog toolbara koje se uvek instalira i ne moz` da ga se resis ali necu :
:: ja koristim SVE, zato sto je to dobro I UVEK IMA NEKIH PREDNOSTI, recimo extra su mi adobe acrobat makroi koji se instaliraju u MS office 2007 pa mozes iz officea da pravis pdf-ove, kad pregledam nesto na brzinu koristim foxit, u okviru firefoxa koristim adobe reader. Tako mi odgovara
:: `stupiderije` su kad je covek iskljuciv..
:: pa jes` kad se naviknes na macromediu tesko predjes na adobe flash... takav je zivot, mora covek da se adaptira..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 05.09.2009. 20:17 #137811

status: user
broj poruka: 18943
ko zeli acrobat, verzija 9.0 je najbolja, ali kad se disable-uje update, mnogo smara.
Foxit je stvarno dobar programcic i instalira se za milisekund, sto je extra, a toolbar koji se integrise u firefox neosetno se resi tako sto se samo iskljuci u istom, sto nije nikakav problem...kome treba .pdf edit, tu je Foxit Phantom koji je isto odlican.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije evo, ne bilo mi tesko... 06.09.2009. 00:35 #137851

status: user
broj poruka: 684

...,a i da ne govorim napamet, deinstalirao sam staru verziju foxita (haha bila je bajata 1.3) i instalirao najnoviju koju sam uspeo da `kupim` Foxit Reader Pro v3.1.1 build 0901, te resih da uporedim foxit i adobe reader 9.1.
Prvo instalacija. Foxit instalacija je zaista neuporedivo brza u odnosu na adobe pri cemu imate dve opcije - default i custom. Default obavezno intalira foxit toolbar u firefoox ali on moze da se `sakrije` pomocu view/toolbars a i da se najnormalnije deinstalira iz control panel/add and remove programs. Custom opcija dozvoljava da ga jednostavno preskocite i ne instalirate. U oba slucaja dobijate upozorenje da ako nemate toolbar necete moci da koristite foxitov plugin za pdf u firefoxu. E sad tu je kvaka. Kada imate toolbar, PDF-ove u FFu mozete da gledate samo iz foxita i ni iz cega drugog. Nema biranja, ne pomazu nikakva podesavanja na adobe preko toools/options/applications u FF-u. Jako je nametljiv. Kada nemate toolbar, pri otvaranju pdfa iz FF-a, browzer kao da se zakuca nekoliko sekundi pre nego sto otvori iz adobea. Dakle ide na foxit, ima rule da ne sme da ga otvori jer nema toolbara, pa tek onda trazi alternativu.
Drugo podizanje i rad programa. Oba programa podizu se istom brzinom ili ja nisam uspeo da primetim razliku. Moguce je da bi se razlika u brzini primetila na starijim masinama ali to je moj subjektivan utisak (secam se onog adobeovog znaka od pre 10 godina kako se vrti :)). Sto se tice pregledanja dokumenata ono se kod oba programa odvija rutinski istom brzinom, nema nikakvog kucanja, zastoja i sl..
Trece izgled programa. Naviknut sam na izgled adobeovog okruzenja (osecam toplinu oko srca) dok mi je foxit malo cheap mada to nista ne mora da znaci. Otprilike su isti alati i opcije.
Ukupno foxit ima + za instalaciju. u podizanju i radu su isti. adobe ima + za sve ostalo (nije nametljiv, dobro je integrisan).
Eto, deinstalirao sam i ovaj novi foxit, JAKO me iznervirao sa tim toolbarom. Grrrrr

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @Antilohije 06.09.2009. 09:14 #137860

status: user
broj poruka: 18943
ja sam korsitim adobe acrobat 9, a svim korisnicima instaliram foxit, jer me mrzi da cekam dok se inst. acrobat..ali stvarno, u pravu si, foxit ne otvara pdf ako ne stavis toolbar, to malo smara, to je bas potrebno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs