Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Problem
STRANA 1 OD 2  
RusSR00 Problem 17.09.2009. 12:36 T20168

status: user
broj poruka: 12
Pozdrav svima.Imam jedan veliki problem.Stvar sledeca.
-Stari komp
-Novi Hard Disk
-Windows sveze dignut (pre 1 dan)
-Svi drajveri (isto vreme)
-Sve u fulu sljaka sve podese namesteno
Ubacim bilo koji disk u Cd-Rom i nece da cita nista sem diskova Windows I Drivera.Nece ni jednu igricu da mi cita.sta mi je ciniti.CD Rom nije sjeban jer sam uzo drugi od druga,ni on nece da cita sve isto,jer moguce da postoji nek podesavanje za CD ROM ili tako nesto,ili neki drajver treba za to????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @RusSR00 17.09.2009. 12:39 #140615

status: user
broj poruka: 18943
takvo podesavanje NE postoji, jedini problem moze da bude u oba CD-citaca, ili eventualno u diskovima koji su mozda izgrebani.

::jer moguce da postoji nek podesavanje za CD ROM ili tako nesto,ili neki drajver treba za to????:


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 ne, 17.09.2009. 12:40 #140616

status: user
broj poruka: 3053
u kakvom stanju su diskovi

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 ?? 17.09.2009. 13:37 #140624

status: user
broj poruka: 12
Diskovi novi.Citac ovaj drugarov radi savrseno kod njega instalirali igru a kod mene.Takodje oba citaca na mom kompjuteru citaju samo cd Windws i Drivere

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 ??? 17.09.2009. 13:39 #140625

status: user
broj poruka: 12



Diskovi novi.Citac ovaj drugarov radi savrseno kod njega instalirali igru a kod mene nece.Takodje oba citaca na mom kompjuteru citaju samo cd Windws i Drivere.SRY ZA SPAM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Proveri 17.09.2009. 13:40 #140626

status: user
broj poruka: 3053
kablove,zameni ih stavi ove sa drugarovog racunara,i vidi u kom modu stoji rezac u device manageru,pa ako je slucajno u PIO modu,stavi ga u DMA mod...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 Josh... 17.09.2009. 13:44 #140630

status: user
broj poruka: 12
Sad josh samo kad bi mi reko de se nalazi taj device menager mnog bi ti bio zahvalan.Jer to u Dos-u
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Josh... 17.09.2009. 13:49 #140632

status: user
broj poruka: 3053
Ma jok bre,ajd pokusacu da se setim(davno bese kad sam koristio XP)...Desni klik na my compyter,properties,hardvare,device manager,nadjes stavku ata ide atapi i dvokliknes na nju,tu ces videti tvoj rezac na ata grani,desni klik na to ,properties,pa advanced i ti pise mod u kom je rezac...Znaci ako je PIO stavi u DMA...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: Sad josh samo kad bi mi reko de se nalazi taj device menager mnog bi ti bio zahvalan.Jer to u Dos-u
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco re 17.09.2009. 13:55 #140634

status: user
broj poruka: 2788
koji win koristis doco?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: re 17.09.2009. 13:58 #140635

status: user
broj poruka: 3053
a ko kaze da koristim windows

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: koji win koristis doco
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco re 17.09.2009. 14:01 #140636

status: user
broj poruka: 2788
posto ne koristis prozor da nisu vrata mozda kod tebe...salim se...pa sta onda koristis?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: re 17.09.2009. 14:20 #140639

status: user
broj poruka: 3053
pa zavisi kako na kom kompu,linux ili sedmicu,pre sedmice dugo je bila Vista aktuelna...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: posto ne koristis prozor da nisu vrata mozda kod tebe...salim se...pa sta onda koristis
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 opet 17.09.2009. 14:40 #140646

status: user
broj poruka: 12
Dakle sve sam to uradio.Uso u IDE ATA/Atapi controles
i sledece stavke su mi:
NVIDEA MCP61 Searial ATA Controller
Primary IDE Channel
Secondary IDE Channel
Standard Dual Channel PCI IDE Controller
jer mozda treba nesto od toga da cacnem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 %. 17.09.2009. 14:48 #140648

status: user
broj poruka: 12
Doco jer moze MSN ili nesto ovako moze do sutra...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: opet 17.09.2009. 14:50 #140649

status: user
broj poruka: 3053
da,udjes na primary ili secondary,tu ce pisati ime tvog rezaca itd...jbg pisem po secanju od pre par godina...neka stavka se zaboravi...nemam msn busan je ko sito samo SKYPE

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: Dakle sve sam to uradio.Uso u IDE ATA/Atapi controle
:: i sledece stavke su mi
:: NVIDEA MCP61 Searial ATA Controlle
:: Primary IDE Channe
:: Secondary IDE Channe
:: Standard Dual Channel PCI IDE Controlle
:: jer mozda treba nesto od toga da cacnem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 cccc.... 17.09.2009. 15:00 #140653

status: user
broj poruka: 12
Neznam gde da vidim sta mi je CD ROM nepise u komp je IDE al uglavno sve sam ih namestio da budu DMA i opet nece cak sam i us u posebnu stavku za cd rom i stavio nove drajvere koje inace nece da mi prikaze.Jer imash FaceBook?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: cccc.... 17.09.2009. 15:12 #140655

status: user
broj poruka: 3053
hehe,mislices da te zezam,ali nemam ni fejs...Mrzim te stvari to je toliko nebezbedno,kradu se sifre lozinke ko dobar dan,virusa ima za izvoz,malo malo pa neki virus hara fejsom,sam sebe salje svima,pao sistem napali hakeri pokrali identitete korisnicima,ma samo sto dalje od mene... a sto se problema tice ako si stavio sve na dma i opet isto... pokusaj sa drugim kablovima od rezaca i drugi NOV ili skroz ispravan rezac da stavis kod tebe...ne znam sta drugo mogu da ti kazem...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: Neznam gde da vidim sta mi je CD ROM nepise u komp je IDE al uglavno sve sam ih namestio da budu DMA i opet nece cak sam i us u posebnu stavku za cd rom i stavio nove drajvere koje inace nece da mi prikaze.Jer imash FaceBook
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Bela magija 17.09.2009. 18:48 #140708

status: user
broj poruka: 6643
.... Sve si instalirao, full i slični izrazi, ali, ne znaš gde i kako se ulazi u device manager.... pa, nešto si gadno zabrljao:
Da li su instalirani drajveri matične? SATA?
Da li je windows pokupio htofixeve sa mreže (neki su baš podrška za hardver...)?
Koji windows? Koji softver za rezanje imaš, koji za emulaciju cd-romova- ako imaš?
Da li nisu slučajno, ti drugi diskovi multisesijski, nezatvoreni? Onda će svaki rezač da ih čita a čitač neće...
Da nije neka divlja verzija windowsa?

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 Re:Bela Magija 18.09.2009. 00:49 #140807

status: user
broj poruka: 12
Sve sam instaliro.Windows sam digo normalno.I drajvere samo imam 3 komada i 4 mi je za modem za internet.Drajver maticne sam instaliro samo nije sata.
Ako su ti htofixevi updejtovi onda jesam i to.Windows XP sad koja verzija stvarno neznam.Softver za rezanje mislish nero ako je to u pitanju onda nemam.` Da li nisu slučajno, ti drugi diskovi multisesijski, nezatvoreni? Onda će svaki rezač da ih čita a čitač neće... `to neznam nasta mislish.Jeste divljak XP
.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemamime RE 18.09.2009. 00:53 #140808

status: user
broj poruka: 294
A da slucajno nisi ubacivao DVD medije u CD citac?

________________________
Ja sam najpametniji...
...kaze moj desetogodisnji sin!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 A... 22.09.2009. 19:42 #142046

status: user
broj poruka: 12
Moj Cd ROM je onaj sto ima CD citac rezac,DVD citac rezac.Stoga neznam dali je bitno dali sam ubaciva DVD mediju u cd cetac jer je sve t isto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus re 22.09.2009. 21:39 #142082

status: user
broj poruka: 4054

udji u control panel gospodaru.. propertis DVD-a i odcekiraj Enable digital cd audio ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 @Re 25.09.2009. 19:46 #142995

status: user
broj poruka: 12


Ako moze detaljno da mi objasni posto nemogu da nadjem u control panelu.A probo sam ovako sam preko my computer pa desni na Cd Rom pa tu propertis ali nemogu opet da nadjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: @Re 25.09.2009. 19:55 #142998

status: user
broj poruka: 3053
a da ti ipak postedis sebe mnogo mucenja,i odneses komp u neki servis i zavrsis posao... Nemoj se ljutiti sto cu biti iskren,ali mislim da ipak trebas imati malo vece znanje da bi mogao da se upustis u resavanje ovakvih misterija....

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

::
::
:: Ako moze detaljno da mi objasni posto nemogu da nadjem u control panelu.A probo sam ovako sam preko my computer pa desni na Cd Rom pa tu propertis ali nemogu opet da nadjem
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus re 25.09.2009. 20:17 #143010

status: user
broj poruka: 4054



ok .. moze i tako .. preko my comp izaberes DVD pa desni klik izaberi propertis/ izaberi tab `hardvare` .. u listi uredjaja izaberi tvoj DVD pa na dugme dole desno `properies` .. pa kad se otvori properties izaberi tab properties i vidices dole opciju enable digital blabla ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RusSR00 @Re 27.09.2009. 19:06 #143488

status: user
broj poruka: 12

Sve kako si ti reko sam uradio naso tu opciju Enable digital Cd Audio for this device.Odcekiro i opet nece.Ako neko ima josh neku ideju nek predlozi,ali kolko ja vidim izgleda da ce morati novi CD ROM da se kupi :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs