Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
XILENCE Cooler socket A PROBLEM HITNO!!!
STRANA 1 OD 1
neXus2000 XILENCE Cooler socket A PROBLEM HITNO!!! 23.07.2006. 22:32 T2017

status: user
broj poruka: 3347
Posto moj stari kuler je odlepio, odlucio da uzmem novi. Kupio sam XILENCE socket A kuler, barem su rekli da je tih i odlican, ali se ispostavilo da nije tako.
Sad hladnjak kulera ne pada na celu povrsinu socket-a, nego mogu da vidim deo procesora. Pride stari mi je davao u BIOS-u 49-51C, a sa XILENCEOM mi trenutno stoji oko 59-62C. E sad se bojim da od nekakvog udarca, prilikom prenosenja kompjutera, hladnjak ne sklizne zbog lufta i da mi osteti CPU. Pride nisam ni termalnu pastu dobio uz pakovanje ni uputstvo za montazu. Pastu sam nabavio od ortaka, ali za elektroniku, bazirano na nekoj kredi. Sad da li da ja vratim taj kuler i da povratim pare jer sam video mnogo bolje kulere za iste pare, 1000din, ili sta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Reply 24.07.2006. 00:10 #7099

status: user
broj poruka: 3347
Ma sve je lepo namesteno, nisam toliki duduk, nego brine me samo donja povrsina hladnjaka koja prijanja uz CPU koja je manja nego prethodni hladnjak i zato se pasim da prilikom premestanja kucista ( udarci i ostalo ) ne sklizne hladnjak i zezne mi CPU. pokusacu da nactam slovima
_____________ _______________
|aaaaaaaaa | |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaaa | |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaaa / /bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa / /bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| |bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb|
|aaaaaaaa| ---------------------------------
|aaaaaaaa|
|aaaaaaaa|
-------------
I otprilike ovako levo socket desno hladnjak koji je manji nego prethodni hladnjak koji je obuhvatao celu povrsinu..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Reply 24.07.2006. 00:38 #7102

status: user
broj poruka: 3347
Ma sve je u redu, bocna strana mi je uvek otvorena zbog prasine, ybog ovih vrucina imam klimu koja mi je 3 metra od kucista. Samo mi pravi problem ovaj novi kuler. Ne mogu da stavim novi ventilator na stari hladnjak jer nisu kompatibilni. Najvise me plasi to sto hladnjak je bezao kada sam krenuo da zasrafljujem ventilator na njega. A i to sto moze da spadne zbog lufta i da mi osteti vrh procesora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Reply 24.07.2006. 16:02 #7109

status: user
broj poruka: 3347
Postavljen je dobro nego me je pasta zajebavala, otisao sam tamo i trazio da mi daju pastu, koju nisam dobio, nacentrirao haldnjak i sada na idle mu je oko 39-41C a kada nadrkam procesor trpi do 55-56C.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646204.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs