Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
kako promeniti tastaturu?
STRANA 1 OD 1
Agapios kako promeniti tastaturu? 27.07.2006. 22:22 T2030

status: user
broj poruka: 17
Posle instalacije AutoPatchera i dodatka koji od XP "pravi" Vistu, nemam mogucnost da promenim tastaturi, dakle da pisem normalno latinicom, cirilicom..itd. Nestale su mi one ikonice EN, SR itd. sa donjeg dela Windowsa? Gde je to i kako da vratim? Probao sam na uobicajeni nacin, u Control Panelu, dodavao tastaturu za nasa slova...ali to se jednostavni vise ne pojavljuje? GDE JE?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja dodavao si pismo, a da se vidi na desktopu? 27.07.2006. 23:43 #7145

status: user
broj poruka: 299


text services & input languages

imash dugme
lnguage bar

a onda u opcijama...
show the language bar on the desktop...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 Re: kako promeniti tastaturu? 28.07.2006. 10:47 #7146

status: user
broj poruka: 65
Autopatcher ima "nezgodnu" postavku za remove language toolbar koju obicno korisnici ne iskljuce, a za povratak nije dovoljno podesavanje iz kontrol panela nego treba cackati po registru


:: Posle instalacije AutoPatchera i dodatka koji od XP "pravi" Vistu, nemam mogucnost da promenim tastaturi, dakle da pisem normalno latinicom, cirilicom..itd. Nestale su mi one ikonice EN, SR itd. sa donjeg dela Windowsa? Gde je to i kako da vratim? Probao sam na uobicajeni nacin, u Control Panelu, dodavao tastaturu za nasa slova...ali to se jednostavni vise ne pojavljuje? GDE JE
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexander langbarrestore 28.07.2006. 21:36 #7161

status: user
broj poruka: 37

I ja sam imao isti problem.Skini sa interneta (potrazi u googleu) langbarrestore fajl, startuj ga i resen problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Agapios Taskbar i dalje bez language bara 30.07.2006. 20:36 #7203

status: user
broj poruka: 17
Narode, hvala na savetima i izvinjavam se što kasnim sa "javljanjem". Dakle, skinuo sam sa neta i onaj dodatak za reg... i msutb.dll, sve to "ubacio" u windows i za rezultat dobio nazad mogućnost da menjam tastaturu i ikonu za to na desktopu, ali ne i na taskbaru! Language bar mi sad "pliva" po desktopu, proradila je i kombinacija levi ALT + SHIFT za promenu tastature, ali dole, na taskbaru, nema onog starog EN! Nema pa nema! Dobro, reći će neko "pa šta hoćeš kad stvar sad funkcioniše", ali...Zar i vas ne nervira kad bilo koja standardna opcija windowsa "iznenada i bez najave" prestane da funkcioniše? Ako ima nekog ko zna kako se ovo potpuno vraća u pravo stanje, biću mu zahvalan ako mi pomogne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 31.07.2006. 21:17 #7212

status: user
broj poruka: 217



Pa samo "minimiziraj" taj Language bar u Taskbar. Desni klik - minimize.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Agapios Pokušao sam, ali tako postaje - nevidljiv! 02.08.2006. 10:55 #7243

status: user
broj poruka: 17

Naravno da sam probao tu opciju, ali veći deo problema i jeste u tome što, kad minimalizujem plutajući languige bar, on naprosto nestane. Nema ga nigde, "zbriše" negde u "dubinama Windowsa". No, srećom da mi sad bar radi kombinacija levi ALT+ SHIFT za promenu tastature, pa "na slepo" menjam raspored. Prilično iritirajuće - ima li neko ideju kako to da ispravim?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs