Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
copy-paste
STRANA 1 OD 1
zeljo07 copy-paste 28.07.2006. 11:40 T2032

status: user
broj poruka: 4

Za pretragu na internetu koristim MOZILLA FIREFOX.Medjutim, nikako vise ne mogu da kopiram link ili deo teksta u neki drugi program?( desnim na link oznacim,pa copy i dalje negde drugde- paste,NE RADI).Pokusavao sam kopiranje od negde drugde npr. iz IE ili WORD-A i TO RADI.Znaci samo FIREFOX.Brisao sam i ponovo instalirao FIREFOX ali dzaba.Znam za resenje, da koristim drugi pretrazivac ali bih voleo da znam resenje i za ovo....Ako neko zna sta bi mogao da uradim povodom ovoga HVALA!!!???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja copy paste u firefoxu radi... 28.07.2006. 12:32 #7147

status: user
broj poruka: 299



ne znam zasto kod tebe copy paste ne radi... ALI...

Za pretragu na internetu koristim MOZILLA FIREFOX.Medjutim, nikako vise ne mogu da kopiram link ili deo teksta u neki drugi program?( desnim na link oznacim,pa copy i dalje negde drugde- paste,NE RADI).Pokusavao sam kopiranje od negde drugde npr. iz IE ili WORD-A i TO RADI.Znaci samo FIREFOX.Brisao sam i ponovo instalirao FIREFOX ali dzaba.Znam za resenje, da koristim drugi pretrazivac ali bih voleo da znam resenje i za ovo....Ako neko zna sta bi mogao da uradim povodom ovoga HVALA!!!???


ovo je iskopirano u firefoxu... copy paste...
mada u svakom od browsera treba ponekad i ctrl+c, ctrl+v
kada netje da izbaci padajutji meni... tj ne moze...
mozda ti je bugovana verzija...
probaj sa updateom... zadnja verzija je 1.5.0.5
.............. mada firefox se sam updajtuje .............
ako to ne upali ... moje sauceshtje... >:-)
ako upali
evo ti predlog za plug-in-ove:
flashblock - blokira flash animacije, kao sto su reklame ... a ako zelish da vidish sta je tu .. kliknesh i vidish ....
pdf download
flashgot - za integraciju download menagera...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Vatrena Lisica 28.07.2006. 16:53 #7150

status: user
broj poruka: 205
I ja imam isti problem. Juce je uradio apdejt na 1.505, a problem je ostao. Pokusao sa skidanjem i ponovnim instaliranjem, ali nista. Sistem me mrzi da instaliram, tako da sam osudjen na maltretiranje. Evo ti mala pomoc:
Kod mene radi copy, paste ako je vec otvoren prozor u koji ocu da uradim paste. Malo mi je trebalo vremena da se naviknem na to da prvo otvorim prozor gde treba paste, pa tek tada radim copy.
Mrzi me da lutam po netu da trazim normalno resenje za ovaj problem, ali ako nadjes sibni mi na mail.
vozdovac@gmail.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 28.07.2006. 17:17 #7151

status: user
broj poruka: 217



Vec duze vremena koristim Firefox i nisam iskusio takav problem.

Ali mozete da pokusate sa ekstenzijom Autocopy (prilikom obelezavanja teksta automatski radi copy i odmah deselektuje tekst). Mozda pomogne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokocx Ovo je glupo 28.07.2006. 18:00 #7152

status: user
broj poruka: 37
Ovo je ludo kada sam ovo citao mislio sam da radi, ali onda probam i ono neradi, znaci padajuci meni (nepostaji) neradi nemogu da dam na link da mi da "open in new tab" ali copy paste na tastaturi radi. Ja mislim da ovo ima neke veze sa ovim novim update-om jer do tada (juce) mi je sve radilo. Ako neko nade resenje neka ga postuje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 28.07.2006. 18:03 #7153

status: user
broj poruka: 736
Evo reshenja.Pogledajte
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4892&highlight=firefox+copy+paste
kao i
http://neosmart.net/blog/archives/141


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 28.07.2006. 19:22 #7155

status: user
broj poruka: 568
kad kliknes desni klik na polje za text imas opciju "view source file" i tu se nesto stiklira ne znam tacno sta jer trenutno sam na Operi

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: Ovo je glupo 28.07.2006. 20:26 #7157

status: user
broj poruka: 217



:: Ja mislim da ovo ima neke veze sa ovim novim update-om jer do tada (juce) mi je sve radilo. Ako neko nade resenje neka ga postuje
::
::
Nemam resenje, ali danas updateovan Firefox 1.5.0.5 sve radi bez problema copy-paste svih oblika i vrsta.

Moguce da zeza neka ekstenzija...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljo07 RESENJE! 28.07.2006. 22:51 #7164

status: user
broj poruka: 4
Po odgovoru GARSONA otisao sam na forum SK i na drugi link,odradio kako pise i to je to...A evo i kako(usput,za ovo ce vam biti potreban i mali programcic UNLOCKER da bi ste obrisali fajl iz system 32!!! Pa ga skinite prije svega!

Ovo pise DEUSDIES na forumu SK
RESENJE kvara copy/paste na Firefox-u
Izgooglovao sam malo, i nasao resenje kvara za one kojima ne radi copy/cut/paste i ostalo na Firefox-u... Ovako je resenje

ZATVORITE FIREFOX, OPERU, INTERNET EXPLORER i sl.!!!

1) pokreni regedit.exe
2) naci kljuc HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWindows
3) Na desnoj strani naci string “AppInit_DLLs” koji ima vrednost “pushow*.dll” (* je neki broj)
4) Izbrisati taj string
5) Otvoriti `C:WindowsSystem32` i obrisati fajl "pushow*.dll" (kako znate i umete, ja sam koristio Unlocker da bi ga obrisao)
6) Pokrenite Firefox i sve treba da je OK

PS : Ovo onemogucava VIRUS da pristupi FF-u...Dakle, vi koji imate ovaj problem, imate virus u racunaru...


Hvala svima koji su se javili !!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Paja 29.07.2006. 02:41 #7170

status: user
broj poruka: 205
E, pa kod mene ne pomaze.
Probao ja to, samo sto sam mislio da to uopste ne radi, pa zato nisam poslao odgovor.
Kod mene taj kljuc u registriju postoji SAMO na lokaciji
"HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionIniFileMappingwin.iniWindows" i ima vrednost
"SYS:MicrosoftWindows NTCurrentVersionWindows"
Ne postoji dll ni sa slicnim nazivom.
Ako neko saznate nesto, javite.
Unapred zahvalan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljo07 ponovo isti problem i resenje!!! copy-paste 04.09.2006. 21:01 #7943

status: user
broj poruka: 4



Nakon odredjenog vremena (verovatno posle update-a FIREFOX-a) se pojavio
isti problem kao i pre sa copy-paste!!!!!
Ponovio sam postupak sa brisanjem pushow XX.dll iz system 32. i ponovo resio problem.Do kada ne znam!!! ha-ha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs