Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Dilema u vezi kupvione memorije,ako moze mala pomoc
STRANA 1 OD 1
Maverick78 Dilema u vezi kupvione memorije,ako moze mala pomoc 28.07.2006. 20:21 T2037

status: user
broj poruka: 27
Ovakva je situacija,imam 2x256 ddr2 infineon memoriju u racunaru. Planiram da izvrsim upgrade memorije na 1gb. Eh sad,jel mogu to uraditi tako sto cu kupiti sam jedan modul od 512 mb ili moram kupiti 2x256 mb? Posto zivim u manjem gradu i tesko mi je prodati ovaj ram koji trenutno imam da bih ubacio 2x512,pa sam onda mislio da kupim jedan modul od 512 mb,a kasnije kada prodam ove moje 2x256,ubacim jos jedan od 512 mb :) Samo me interesuje da li mogu da ubacim samo jedan modul od 512 mb sa ovim mojim od 2X256,a da sve to sljaka kako treba? Jos samo da kazem ovde u radnjama nemaju infineon,vec samo kingston i take ms. Da li ce taj npr take ms ddr2 od 512 mb koji zelim da kupim, raditi zajedno sa mojim infineonom 2X256 mb ddr2? Uh znam da sam bio opsiran,ali nadam se da ste me shvatili i da mi mozete pomoci! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 28.07.2006. 21:10 #7158

status: user
broj poruka: 271

Najbolje bi bilo da pogledas u uputstvu za plocu koje najverovatnije mozes da skines sa sajta prizvodjaca (nisi napisao koja ploca je u pitanju) ako ga vec nemas. Sto se tice kombinacije razlicitih proizvodjaca memorijskih modula ne bi trebalo da bude problema sa kompatibilnoscu mada ne mozes da budes siguran dok ne probas. Ja npr. u jednom kompjuteru imam jedan modul 256ddr Kingston i jedan modul 256ddr infinion memorije i nema problema ali kao sto rekoh ne mozes biti potpuno siguran dok ne probas. Takodje sto se tice kombinacije 2x256 i 1x512 ne bi trebalo da bude problema s tim osim mozda sa dual channel i OC potencijalom ali o tome najbolje da procitas u uputstvu za plocu. Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZvekiSU brzina memorije! 28.07.2006. 22:51 #7165

status: user
broj poruka: 5



Naravno da bi ti bilo najvolje "upariti" dve memorije istog proizvođača.
Uglavnom, nije slučaj da dve memorije različitih proizvođača prave problem, ali budi svestan činjenice da će memorije raditi na brzini slabije! U prevodu, ako staviš 2x256Mb koje rade na (npr.) 333MHz i jednu od 512Mb na 400MHz, nećeš moći postići brzinu one brže, osim u retkim slučajevima..

S toga ti predlažem da veću pažnju usredsrediš na brzinu memorije, a ne toliko na proizvođača.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maverick78 pomoc u vezi kupovine memorije 28.07.2006. 23:46 #7168

status: user
broj poruka: 27
Prvo da vam se zahvalim na odgovorima koji su mi pomogli :) Ovako,zvekiSU memorija mi je ddr2 na 533 mhz,tako da planiram da kupim memoriju iste brzine. Sto se tice ploce,imam HP originalnu konfiguraciju,tako da je i ploca HP,tacnije: Field Value
Motherboard Name Hewlett-Packard HP Compaq dx6120 MT(EC725ES)
Ovo mi pokaze u Everestu,dok npr. u programu cpu-z mi pokazuje ovo: Hewlett-Packard,model:09CCh. Sad ne znam sta je od ovoga tacno,ali cu pokusati da nadjem na njihovom sajtu koji je tacno model od ova dva.
Uglavnom najbitnije mi je da ne bude problema izmedju ova 2x256mb i 1x512mb,nisam bio siguram da li ce to tako sljakati. Probacu,mislim da ce biti OK :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Menjaj memoriju 30.07.2006. 08:22 #7189

status: user
broj poruka: 7760
Ja sam uradio slicnu stvar, imao sam 256mb i dodao 512 i to radi, ne blokira komp i slino, ali par programa ne mogu da rade kako valja.
Sve to se desava zbog toga sto razne memorije imaju razlicita podesavanja SPD-a, tako ja imam:
256 mb sa tajmingom 2.5, 3, 3, 6
512 mb sa tajmingom 2.5, 3, 3, 7

Ko sto ti rekoh to radi, rade igre, office, acad, gledanje filmova i slusanje muzike je takodje korektno, ali kad dodje do zahtevne matematike tu dolazi do problema koji nazalost moram da resim izbacivanjem 256mb memorijskog modula.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maverick78 /// 30.07.2006. 22:49 #7204

status: user
broj poruka: 27
Sad sam jos vise zbunjen....jos uvjek nisam nista kupovao. Mali abner,sigurno si procitrao da zivim u malom gradu pa mi je tesko prodati memoriju.Ako nista,mozda je ipak najbolje da uradim kako mi ovaj lik u radnji kaze,da pored moje memorije 2x256 ddr2 533,ubacim jos isto toliko,znaci jos 2x256 mb ddr2 533. Mozda ce se tako najbolje slagati u dual channel. Jedino sto on nema infineon,vec samo kingston i take ms,ali su bar ddr2 533mhz kao i moje,tako da mislim da ce tako raditi ok. I ono sto je jos negativno u tome je da cu popuniti sve slotove,sto ce biti sutra problem kod upgrade-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 30.07.2006. 23:52 #7207

status: user
broj poruka: 711
A da li si mozda razmatrao da zavaljas 2x256 kod istog prodavca i kupis 2x512?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646165.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs