Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
kupovina sa e-bay-a
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 kupovina sa e-bay-a 01.08.2006. 23:55 T2052

status: user
broj poruka: 718
Da li neko ima iskustva sa kupovinom na e-bay-u? Sta mi treba od kartica i da li funkcionise paypal kod nas ili je to za neke simpaticnije zemlje? Ja sam probao pre nekih 9 meseci da uzmem nesto sa hood.de , ali tada placanje iz Srbije nije islo (islo je polu legalno) ,pa sam poslao pare iz Amerike ali mi roba nije nikada stigla.Da li postoje mehanizmi zastite za novac koji saljes? Ja sam puko 30E , nije mnogo ,ali necu vise!
Ako neko zna kako da se sigurno kupuje sa e-bay-a i da li se placa carina i kolliko na tu robu kod nas , neka mi javi ,please! Mozda ce nekome ovo jos trebati samo nemojte da mi spominjete yubay jer tamo nema nicega ili skoro nicega jos uvek , mada ih redovno pratim! `Ajd u zdravlje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set SRBIJA bato 02.08.2006. 12:25 #7245

status: user
broj poruka: 165



-Ne moze.
-PAYPAL ne funkcionise u Srbiji;
-Transfer novca ne funkcionise zbog nekih Dinkicevih zabrana (Sprecavanje iznosenja para iz zemlje ?!?!?!?!?!?)

Ja to radim tako sto se 2puta godisnje vidim sa drugom koji zivi u engleskoj, dam mu kesh na ruke, on meni generalije njegove kartice (odnosno paypal racuna na e-bay-u) i to je to.
Sto se carine tice - Kada kupujes polovnu robu tu nema carine; kada kupujes novu robu ili ti salju kao polovnu ili kao poklon tako da nemas problema :)

To je otprilike to.

P.S. Nisi znao da je Srbija pod finansijskim sankcijama koje je sama sebi nametnula?!?!?!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB e-ducan 02.08.2006. 19:00 #7249

status: user
broj poruka: 281
Možeš da kupuješ preko https://www.e-ducan.com.Ako nemaš karticu,odeš kod njih u centralu i daš keš i oni ti završe sve počev od troškova carine,transporta pa do isporuke na kućnu adresu.
https://www.piratesunited.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs