Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
odgovor
STRANA 1 OD 1
arsen45 odgovor 14.08.2006. 10:53 T2093

status: user
broj poruka: 14

Hvala za pomoc medjutim nista nisam uspeo. Na oba racunara su mi instalirana WINDOWS XP ali nista nisam uspeo. Proverio sam mrezne karte i one su O.K. tj. vide ih racunari ali sam server nije aktivan i javlja da nisu kablovi unplaged. Uradio sam i one IP adrsese i submit i tu mi nije javljao nikakve greske. Sada pocinjem da sumnjam na kabl. Medjutim ne bi me valjda prevarili u prodavnici. Kabl je sive boje i veci je od telefonskog - precnika kao kod kabla za kablovsku TV.
Da li je tacno da u podrucju konekcije kabla u kucistu treba da svetli nesto. Meni to ne svetli pa zato sumnjam na kabl.
Takodje iskljucili smo onaj Firewall da ne bi on sprecavao ali nista.
Donecu danas kabl sa posla koji je inace dobar da proverim.
U svakom slucaju hvala vam za savet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kabl 14.08.2006. 11:36 #7422

status: user
broj poruka: 6643
Ja ću kratko da se umešam oko samog kabla.
U mrežnom kablu postoje odvojene parice za prijem a odvojene za predaju, ako se koristi server, hub... onda se kabl ne dira, međutim, u tvom slučaju, gde se DIREKTNO spajaju dva računara, bez posrednika kakav je server ili neka druga mrežna oprema koja to radi softwerski-hardwerski, potrebno je fizički preusmeriti prijem na predaju, i to naši indijanci zovu crosslinked, iliti ukršteni kabl iliti ovo što sam ti rekao, zato što nema posrednika i računari moraju da imaju na svom prijemu predaju podataka od suprotnog računara... ako se ovo ne uradi, ili se uradi nestručno - nema ništa od umrežavanja 2 računara direktno. To je cela poenta sa kablom, dakle, oni mogu da ga mere i provere i on da bude ok, jer je spojen normalno, treba ga samo ukrštanjem parica prilagoditi za direktno povezivanje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da se nebi preterano opterecivao ... 14.08.2006. 14:49 #7428

status: user
broj poruka: 9388

... za tebe manje bitnim stvarima oko prijema i predaje, ukrstanja, crossovera i sl. idi u firmu Logo u bulevaru blizu Cvetkove pijace (pretpostavljam da si iz BG) i trazi UTP krosover (ili kroslink ili ukrsteni ili jednostvano kabl za direktno umrezavanje dva racunara preko LANa), to ti kosta 100-200 din zavisno od duzine i nemas problema, znas da imas ispravan kabl jer ga oni prethodno testiraju. U masi slucajeva, nama serviserima se i ne isplati da se zezamo i pravimo taj kabl kad on otprilike za par komada kosta 20ak dinara skuplje u logou.
jos jedna stvar, ja ti zelim stvarno srecu da ti to krene i proradi ali ipak sam skeptik jer za podesavanje mreze ipak trebas da znas neke malo naprednije stvari u vezi racunara a s obzirom da si pomeso (koliko mi se cini) VGA i LAN kartu mislim da ces imati velikih poteskoca to sam da sredis. Nebi ti bilo lose, ako imas, da pozoves nekog ko se malo bolje razume u te stvari i da ti to sredi, pa kad budes video kako se to radi siguran sam da ces potom znati to i sam da ponovis. Nadam se da me ne shvatas pogresno, momci su ti dobro sve objasnili ali mislim da ces naici na neke decije bolesti kojih je WINXP pun, pocevsi od firewalla, preko pristupa serovanim folderima i printerima pa do ko zna cega vec... ustedeces sebi poprilicno zivaca :))
Pozdrav i srecno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ???? 14.08.2006. 16:56 #7434

status: user
broj poruka: 205
Aj posalji semu mreze, vidim da spominjes neki server, pa mi nije jasno sta oces. vozdovac@gmail.com
Mozes slobodno da me nazoves na tel. 065/88-10-100
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp a mozda i nije tako komplikovano? 14.08.2006. 18:03 #7436

status: user
broj poruka: 359
koliko sam razumeo, imas problema da umrezis dva racunara? skoro sam to radio i rabota je poprilicno jednostavna (bar ako je u pitanju direktna veza dva kompa i obican prenos podataka). u prodavnici uzmes LAN kabal za direkno povezivanje dva kompa (znam da su me pitali kad sam uzimao kabal kakav mi treba), chekiras u biosu da su LANovi enablovani i winXP treba da ti izbaci ikonice poput konekcije za net ali sa crvenim krsticem; pogasis racunare, zabodes kabal, ukljucis racunare i kad se dignu sistemi treba da ti prijavi da je LAN connected. Da bi transferovao podatke potrebno je da sharujes folder iz koga zelis da ih kopiras (desni klik-properties-sharing) mada ti je jednostavnije da to uradis sa celom particijom ili HDDom (ali onda se cuvaj interneta da ti neko ne bi napravio kurcslus na kompu) i moci ces da kopiras i brises sta ti dusa iste. Sad, za komplikovanije rabote ne znam, nisam se bavio mreznim radom CADa i slicnih stvari ali probaj ovu varijantu. Usput, ja sam tako vezivao dva XPa a bogami moze i XP i win2000p dok za win9x felu nisam siguran. U svakom slucaju zajebi sva ona silna podesavanja - prikopcas kompove, startujes i kopiras - jednostavno zar ne?
F
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha........... 14.08.2006. 21:52 #7442

status: user
broj poruka: 205
Nemoj da slusas ove pajsere, sa njihovim izlivima pameti.

Vidi se da imas jedan post, majke mi.
Pogasis racunare??????????
Sad, za komplikovanije rabote ne znam, nisam se bavio mreznim radom CADa i slicnih stvari ali probaj ovu varijantu??????????
Usput, ja sam tako vezivao dva XPa a bogami moze i XP i win2000p........i tako si dobio apip-u.

Kada bi na ovom forumu svi pricali samo ono sto znaju, na ovom forumu bi zavladala tisina. Naravno da ima par izuzetaka>
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Strasno 15.08.2006. 21:33 #7461

status: user
broj poruka: 105
Potpuno se slazem sa diaboliqom. Ovo sto je ovaj lik je reko je strasno. I jos kaze nemoj da slusas ove sto su ti nesto pametno rekli nego poslusaj mene koji sam pokupio svu pamet sveta. Uzas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set kabl definitivno 15.08.2006. 22:00 #7463

status: user
broj poruka: 165



Moraju da ti svetle diodice na mreznoj karti ako su kablovi ok. Ako svetle, onda je do podesavanja windowsa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
atomant krimpovanje 16.08.2006. 15:19 #7481

status: user
broj poruka: 7
Javi mi se na na mail ja cu ti iskrimpovati te kablove za dz...mojne slusas razne pajsere

atomant@bgwireless.net

Mrzelo me da citam sve ali ocigledno imas problem sa kablom...

Ako ne uspemo sa kablovima...kupi pivo pa da sredimo tu mrezu ;) Samo molim te obezbedi prevoz :D Mojne placas takvu stvar...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs