Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
za one koji preferiraju cirilicu!
STRANA 1 OD 1
boskodev za one koji preferiraju cirilicu! 16.08.2006. 17:05 T2103

status: user
broj poruka: 98
spravica za ofis a josi pomaze...
ko je probao OK, ko nije neka proba pa neka kaze sta misli...

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=daa1c682-777b-471a-8fd3-b45c37ce947c&DisplayLang=en
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ћирилица је баук 17.08.2006. 10:30 #7489

status: user
broj poruka: 6643
За господу са запада, ћирилица је ипак баук. То је за њих само начин да нам се упуцају у буљу, да би производ био подржан а нама као купцима подишли. Право разумевање углавном годинама посустаје, увек има нешто што није компатибилно, незавршени производи, компликована употреба итд.
Ово је похвална алатка, али, најобичнији макро у Word-у или Excel-у мени ипак боље раде посао, поготово што има разлике који фонт и кодна страница су коришћени у оригиналном тексту, а ту је у прошлости било доста застрањивања у већини фирми.
Погледај и практикум на веб-у, ту имаш макро-е за конверзију ћир-лат одавно...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set bauk 17.08.2006. 10:57 #7491

status: user
broj poruka: 165



:: За господу са запада, ћирилица је ипак баук

I za mene je bauk. :)


То је за њих само начин да нам се упуцају у буљу, да би производ био подржан а нама као купцима подишли. Право разумевање углавном годинама посустаје, увек има нешто што није компатибилно, незавршени производи, компликована употреба итд.
:: Ово је похвална алатка, али, најобичнији макро у Word-у или Excel-у мени ипак боље раде посао, поготово што има разлике који фонт и кодна страница су коришћени у оригиналном тексту, а ту је у прошлости било доста застрањивања у већини фирми
:: Погледај и практикум на веб-у, ту имаш макро-е за конверзију ћир-лат одавно...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boskodev ... 20.08.2006. 18:38 #7558

status: user
broj poruka: 98

"Право разумевање углавном годинама посустаје, увек има нешто што није компатибилно, незавршени производи, компликована употреба итд."


Слажем се - па није баш да се МИ прво трудимо око нашег писма, полазим од себе па онда од свих око мене...
вероватно кад би великим произвођачима тражили да не могу увести на наше тржиште на пример - мобилни телефон без подршке српског ћирличног писма они би и убацили то као стандард а овако ...
Па данас локализација производа није неки проблем.
Наравно заобилазимо причу шта је како увежено и којим каналима!
Рецимо све је легално.
Ово је баналан пример, а тако је и са софтвером!
Мислите да се рецимо неко сетио да покуца на врата АДОБЕ-у на пример и каже им да&M@ ˆ 17019V`¨1RˆÈ1^¨# Þ<&È0   #X,0x€...(X¸&"‡ ”@`ˆ.st0xà€=¸ €554r9  A54 g@€_id,7554 e h, m_ @¨"€opicIma u Pakom-u za 595 evra, ali...!!!. hXJ8€, m_evo i ponuda za intel za iste pare!!!!!965 chipset!!!!! ai  ˜˜PˆÀ ÞÃ¥à€đ‘|2006-08-20 18:19:06.570 !
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs