Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Sklopljeno ili da ga sklapam sam?
STRANA 1 OD 1
Tiger Sklopljeno ili da ga sklapam sam? 18.08.2006. 16:25 T2110

status: user
broj poruka: 53
Da li mi je bolje da mi oni sklope komp kod njih, ili da uzmem sve u delovima pa da ga sam sklapam?? Nemam neko iskustvo, ali imam druga koji zna...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Neko 18.08.2006. 16:30 #7507

status: user
broj poruka: 6643
Bolje da ti ga sklapa neko. Servis prodavca ili drug koji se razume.
A uz druga možda nešto naučiš, u zavisnosti koliko se razume. U princupu to je moronski posao, jednostavan, osim ako.... A KO.
Onda naučiš još više.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tiger ... 18.08.2006. 16:39 #7508

status: user
broj poruka: 53
Ma znam ja sta gde ide i sve to. I razumem se kolko tolko. Ali nikada nisam sklapao ceo komp, pa neznam da li bi mogao da imam neke probleme...
A nekako mi sigurnije kada mi daju sve ne odpakovano, pa da znam da je to ono sto sam trazio, a ne da mi unutra uvale nesto. Zato pitam za savet...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 18.08.2006. 17:57 #7509

status: user
broj poruka: 212



nema nista bolje nego da ga sklopis sam,medjutim moras da znas sta radis.srecno.
pozdrav fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Sklapanje 18.08.2006. 18:14 #7510

status: user
broj poruka: 205
Ako ne gubis garanciju, sklapaj sam, sa nekim ko se razume u taj posao.
Ako nisi daleko i ako budem imao vremena, mogu da ti pomognem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko SAM SVOJ MAJSTOR 18.08.2006. 21:42 #7514

status: user
broj poruka: 6643
Eto, za ljude koji ovo čitaju, nekako je prirodnije da sami sklepaju svoje strojeve, od saveta koji su čisto zdravorazumski, je da pripaziš na pravilno stavljanje kartica, procesora i naročito kuler-a. Nasilje i nervozu zaboravi. Dalje, često se inače kilavi konektori ne uglave kako treba, pa i to proveri. Obrati baš pažnju da su kartice i memorijske pločice, pravilno i potpuno legle u svoje ležište, i u princupu, to je to.
Ostali mogući problemi su ipak softverske prirode, da se prouči ploča i raspored resursa koje dele pojedini pci slotovi, i pravilno se rasporede kartice u slotove, da se setuju vrednosti za procesor i memoriju, izvrše podešavanja u BIOS-u...
Da se pravilno postroje hdd i optički uređaji, izaberu u startu odgovarajuće komponente i pravilno dimenzioniše napajanje...
Ako se ne pogreši u mehanici, opasnosti su ipak male. A problem jesu mogući - u kompatibilnosti, drajverima, podnošenju matične i memorije, reviziji bios-a i slično. Realno, to je ipak jedan od deset slučajeva kod potpuno nove konfe, ako se pravilno izaberu komponente.... a zato služi forum.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vranjanac definitivno... 19.08.2006. 03:41 #7523

status: user
broj poruka: 24
sam, ali bilo bi dobro da tu bude neko ko ima iskustva. takodje pazljvo procitaj uputstva pre montaze. kriticno je montiranje plocu kuciste i hladnjaka na plocu. ostalo je boza.
ja eto nisam to radio do pre mesec-dva, pa sam bio primoran jer su "serviseri" lose naneli pastu i nakrivili hladnjak. i naravno NISTA NA SILU!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tiger hvala svima.. 19.08.2006. 13:24 #7528

status: user
broj poruka: 53

Hvala..., mislim da cu ga definitivno sklapati sam, uz pomoc nekog ko je to vec radio... Samo neznam sta sve u biosu treba da se podesi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vranjanac bios 19.08.2006. 13:45 #7531

status: user
broj poruka: 24
bios je po kupovini na default podesasvanjima, koja su uglavnom dobra za pocetak- nema tu bas mnogo sta da se podesava.
pa kad se odlucis sta ces kupiti, onda se posavetujes na forumu sa nekim ko ima slicne komponente ako postoje neke dodatne cake
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 20.08.2006. 17:19 #7552

status: user
broj poruka: 568
ja moje uvek sklapam sam i delove kupujem gde ih nadjem najpovoljnije jer uvek je kod nekog povoljnije ovo a kod drugog ono a i nikad mi se nije desilo da jedan ima sve sto ocu a kamoli po najboljim cenama.
a da bi poceo da sklapas sam moras jednom prebroditi taj prvi put jer bez njega nece biti drugog.
jako je jadno oslanjati se na drugoga, zasto bi ti on to radio dz. kad se to inace naplacuje??? ajde jednom a sta ces posle, ja kad jednom nesto odradim nekome drugog puta nema nek se nauci???
tako jednom mom ortaku koj nista ne zna sklapali u radnji i naravno izmedju procesora i hladnjaka mu ostave fabricku "zvaku" koja se posle godinu dana pretvorila u cement a procesor mu isao na 75`c bez optercenja, zakace plocu sa 4 umesto 6 srafova, ne urede kablove unutar kucista, njima je bitno da to radi kad ti ga daju a kako i koliko ce da radi o tome se brini sam. tako da bacaj se na pos`o

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs