Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
sa kablovskog na adsl
STRANA 1 OD 1
ludi sa kablovskog na adsl 20.08.2006. 17:56 T2119

status: user
broj poruka: 568
Da li je pametno preci sa kablovskog neta 128 kbps na ADSL (Neobee) od 256 kbps, cena je ista ali uzevsi u obzir ptt i stanje sa istim i moguce nevolje vredi li se izlagati njima za duplo veci protok a iste pare???

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Kablovski vs ADSL 20.08.2006. 18:43 #7559

status: user
broj poruka: 271
256Kbps u odnosu na 128Kbps je osetno bolji ali kao sto si i sam rekao zbog mogucih problema mozda se i ne isplati pogotovo ako si zadovoljan sa sadasnjom brzinom ali opet s druge strane sto bi rekao Del boj who dares wins. Pre nego sto nesto preduzmes raspitaj se kod korisnika adsl-a tog provajdera kako im radi i sta im sve radi i koliki su pingovi i sve to uporedi sa trenutnim stanjem kod sebe pa vidi sta ti vise odgovara, ne mora da znaci da je net bolji ako je samo maksimalna brzina veca a sve ostalo losije. Sve zavisi od toga u koje sve svrhe koristis net, da li je to prvenstveno download, surf, igranje online ili dr. Sve to moras da stavis na vagu i da odmeris. Na kraju da zakljucim, moja preporuka ti je da ne menjas nista ako si zadovoljan trenutnim stanjem u suprotnom menjaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki81 eh 20.08.2006. 18:58 #7560

status: user
broj poruka: 21
Blago tebi kad mozes o tome da razmisljas :)
Ja jos razmisljam dali da predjem sa 33600 na 56k :(
Nazalost ni kablovski ni adsl nema u mom kraju :(
A plus jos imam i staru centralu pa ti vidi :(

http://www.halohalo.tk
http://www.miki81.cjb.net

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
atomant Re: eh 20.08.2006. 19:07 #7561

status: user
broj poruka: 7



:: Blago tebi kad mozes o tome da razmisljas :
:: Ja jos razmisljam dali da predjem sa 33600 na 56k :
:: Nazalost ni kablovski ni adsl nema u mom kraju :
:: A plus jos imam i staru centralu pa ti vidi :
::
:: http://www.halohalo.t
:: http://www.miki81.cjb.ne
::
::

Probaj sa wireless-om....ako ni sa tim ne uspes onda se pomiri i gledaj da pazaris dobar 56k modem

Sto se tice tvoje dileme ... ja ti samo mogu pomoci oko adsl neobee-a jer sam isti video na delu,i mogu ti reci da je sasvim zadovoljavajuci...kao sto moj prethodnik rece svrha iliti namena interneta je individualna,pa stoga bi bilo lepo reci (kako bi dobio zadovoljavajuci odgovor) koja je tvoja pobuda.Dakle cemu tebi net sluzi? Drugo bilo bi korisno reci koji kablovski net koristis,jer ja sams e susretao sa raznim i mogu ti reci da postoje vidne razlike medju istim...

poz
ant
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aleksp2 kakv sad naslov ... 21.08.2006. 09:32 #7590

status: user
broj poruka: 2
Zavisi od toga koju kablovsku sada imas i kako ti radi net.

Ono nasta takodje trebas da obratis paznju, pogotovo ako dosta skidas fajlove iz p2p mreza je to sto je kod ADSL-a mnogo manji upload i koliko sam primetio ide max do 196Kbps.

A ako ne skidas mnogo - onda ti se isplati ono sto je jeftinije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: 21.08.2006. 12:06 #7593

status: user
broj poruka: 327
Pitanje za korisnike Neobee provajdera:

Da li vam radi Neobee Speedy na ADSL-u?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp radi 21.08.2006. 12:20 #7595

status: user
broj poruka: 140
a zasto nam ne bih radio neobee speedy???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.08.2006. 15:59 #7603

status: user
broj poruka: 568
Imam AVcom kablovski net, 128/64 i ume da izda ponekad
prvenstveno mi treba za surf i p2p programe na kojima mi je sad down oko 10-11 plafon 14-15 a up 4-5 plafon 7-8
sta to ovaj gore napisa kako na ADSL up ide do 196kbps ??? meni sad ide plafon 64
mada sam i ja cuo kako je neobee sasvim dobar zato njih i hocu
MRLJA kazes da imas ruter kod neobee, jel su ti ga oni dali ili si ga sam nabavio posto i meni treba ruter jer delim link na dva kompa ???

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Naslov 21.08.2006. 17:02 #7606

status: user
broj poruka: 271

Kod ADSL je Upload 4 puta manji od Downloada tj. ako uzmes paket gde ti je download 256 Kbps, Upload je 64Kbps. Ovo su teorijske vrednosti a u praksi su manje za 15-ak procenata. U najboljem slucaju mozes ocekivati download oko 27-28 Kbps, upload je stvarno mali i moras ga dosta racionalno koristiti da bi ti net radio zadovoljavajuce. Ja imam ADSL 512/128 Kbps i ja moram dosta paznje da obracam kako se upload trosi posto da bi mi P2P radio maksimalno i da bi u isto vreme mogao da surfujem moram da ogranicim p2p upload na 6-8KB/s u svim ostalim slucajevima je download losiji ili je surf nemoguc. Ovi problemi su dosta manji kod wireless-a gde sam imao 256/256 Kbps ali zbog drugih nedostataka sam presao na ADSL. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.08.2006. 17:39 #7609

status: user
broj poruka: 568
ja tih problema imam i kod ovog kablovskog cesto bude da i kad ogranicim down na 8 a up na 4 jako mi tesko surfuje ili nikako

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 21.08.2006. 22:43 #7615

status: user
broj poruka: 568
a jel ti neobee dao ruter il si ga sam nabavljo, i kako ti rade p2p i torenti s njim ???

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 zasto neobee 21.08.2006. 23:09 #7616

status: user
broj poruka: 94
Definitivno ti je slab kablovski isp, Begaj odatle.
Ne znam da li taj neobee daje ruter. Ako oces ruter pitaj da li dozvoljavaju nat.
Zasto neobee? Ako vec tvoja ptt centrala ima adslam onda ne bi trebalo da ima problema da uzmes adsl i od drugog provajdera. Pa ti lepo biraj ko nudi najvise

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 23.08.2006. 10:02 #7640

status: user
broj poruka: 568
ma ne treba mi ni daljinska administracija ni da hakujem svoj komp od vani samo mi trebaju torenti, emule i ostali p2p djavoli i to je to.
a de si i zakoje pare kupio taj d-link

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs