Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
pomoc oko servera
STRANA 1 OD 1
atomant pomoc oko servera 20.08.2006. 19:13 T2121

status: user
broj poruka: 7
Ajde hardware-rasi jedna pomoc oko izabira istog za server

Dakle ovako...Na lanu imam ~17 ljudi + wireless mnogo (~700) i naravno svima bi da izadjem u susret :D a para niotkuda :(
Elem,da ne duzim ukratko sta ce biti na serveru od servisa i cemu ce server da sluzi:
FTP (imajte u vidu da hardove imam 3 X 300gb i oni u ovu cenu ne bi trebalo da udju...nego napominjem zgor CPu i memorije koja to sve treba da "svari" )
cod2 dedicated server
TS (team speak) server
DC++ hub
jabber
i jos sitne zanimacije :D

Budzet je ~300 jura

Hvala unapred

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set intel svakako 21.08.2006. 14:54 #7599

status: user
broj poruka: 165



dual core.

Intel 2.8 fsb 800/ 1mb cache prescott na budjavom asus-u; 1gb rama gura 25 ljudi na battlefield2 serveru i nikad nije preko 40% opterecen. Izvuci neku paralelu sa cod2... mislim da je on manje zahtevan, a sto se tice ostalog, stavi neko sokocalo 300-400mhz, ipcap ili sl i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
atomant Re: intel svakako 21.08.2006. 16:06 #7605

status: user
broj poruka: 7



::
::
::
:: dual core
::
:: Intel 2.8 fsb 800/ 1mb cache prescott na budjavom asus-u; 1gb rama gura 25 ljudi na battlefield2 serveru i nikad nije preko 40% opterecen. Izvuci neku paralelu sa cod2... mislim da je on manje zahtevan, a sto se tice ostalog, stavi neko sokocalo 300-400mhz, ipcap ili sl i to je to

Nemam mesta gajbi za jos jednu mashinu...dakle sve bi budzio na jednoj mashini...sada sam nesto pretumbavao...najverovatnije cu neke od gore pomenutih stvari staviti na se "vrti" na ruteru (celeron na 633) a ostatak ,zajedno sa co2 na tom serveru...

Hvala jos sam od nekih likova dobio isto resenje...tako da najverovatnije uzimam dual core

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs