Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa usb-com port
STRANA 1 OD 1
Mladic Problem sa usb-com port 21.08.2006. 13:08 T2128

status: user
broj poruka: 68
Imam sledeci problem, na racunaru nemam com port, Com port mi treba za ubacivanje softvera i ostalog u sat resiver, kupio sam prelaz sa USB na Com port.prikacio instalirao driver-e.Da bi sve radilo ok windows treba da ovaj prelaz sa usb na com port registruje od com1 i najvise do com4 port, jer sve preko com4 mi ne odgovara jer program koji se koristi u setingsu ima samo cetiri ocije izbora za com port od 1-4.

Na jednom racunaru je odradio dobro bio je registrovan kao cetvrti com port(com4), ali na drugom nikako ne ide najmanji broj koji mu dodeli windows je com9 a to mi ne odgovara, prebacim kabal na zadnje usb portove ono jos vice com10 pa com11 itd...

Kako ovo da ustimam u windows xp sistemu da recimo com 9 port sistem prepozna kao com1,com2,com3 ili com 4.

Hitno mi je pozdrav i hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomam usb-com 21.08.2006. 15:32 #7601

status: user
broj poruka: 120

U propertiju tog porta mozes postaviti koji je slobodan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC hm 21.08.2006. 23:53 #7617

status: user
broj poruka: 9381



plasim se da neces resiti problem. pogledaj negde na kutiji adaptera pise da je on iskljucivo za sinhronizaciju mobilnog tel ili pda i njima slcnih uredjaja. ja sam preko njega pokusao na laptopu da namestim prijemnik (IC) daljinskog za sky star 2 USB, drugaru da namestim takodje na l topu kabl za dijagnostiku vozila i kabl za punjenje fiskalne kase, nista nije radilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs