Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win XP 64 bit
STRANA 1 OD 1
Lajavi Win XP 64 bit 25.08.2006. 09:15 T2142

status: user
broj poruka: 11
Da li neko zna ima li negde verzija XP-a koja dobro radi. Sve verzije koje sam do sada probao su nepotpune ili bez drajvera.
Hvala unapred!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 25.08.2006. 09:57 #7680

status: user
broj poruka: 271


Vecina ljudi koja ima 64bit platformu ne koristi 64bit operativne sisteme upravo zbog nedostataka drajvera i softvera, moj buraz (inace dosta dobro se snalazi sa softverom) je skoro instalirao Win XP 64bit po prvi put na svoj komp i tebalo mu je nedelju dana da nadje skoro sve drajvere (postoji neresiv problem sa "starijim" hardverom za koji proizvodjaci jednostavno nemaju motiva da prave nove drajvere) i softver i da koliko toliko dovede masinu u radno stanje. Da je to toliko lako svi bi vec presli na 64bit operativne sisteme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lajavi Znam 25.08.2006. 13:49 #7688

status: user
broj poruka: 11
Kapiram. Nemam problema sa drajverima vec sa instalacijama softvera. U tome je problem sto jednostavno nece svi programi da rade kako treba pod 64-bitnim Windows-om.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 25.08.2006. 16:00 #7692

status: user
broj poruka: 568
e zato ja necem da kupujem 64-bitni procesor!!! vozim 32-bitni i stekam se i tako cu jos godinu-dve dana sve dok se lepo ne ustolici Vista koja ce u startu imati cak 5 ili 6 64-bitnih edicija a samo jedu 32-bitnu.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ndjekic readme 25.08.2006. 16:13 #7693

status: user
broj poruka: 1
Ima na instalacionom disku, od WinXP 64, readme fajl u kojem su "majstori" iz Mikrosofta objasnili koji 32bitni programi mogu da rade sa win xp 64. Da skratim - ne radi nijedan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: Znam 25.08.2006. 19:54 #7698

status: user
broj poruka: 35



:: Kapiram. Nemam problema sa drajverima vec sa instalacijama softvera. U tome je problem sto jednostavno nece svi programi da rade kako treba pod 64-bitnim Windows-om.

To bas i nije tacno. Prakticno sav 32-bitni softver radi preko WoW engine-a, jer CPU radi u `Long modu`, pa prakticno mora da emulira 32-bitni mod. To radi bez ikakvih problema.

Ipak, kada su drajveri u pitanju, tu je najveci problem. Vecina stampaca i skenera nece da radi u Win64, jer drajver jednostavno mora da bude rekompajliran od 0 da bi radio u 64-bitnom okruzenju. Tu WoW emulacija ne pomaze.

Od softvera ne rade stvari koje dinamicki instaliraju drajver koji je inace 32-bitni. Primer su recimo mnogi antivirusni programi, mada su vec izbacene 64-bitne verzije...npr. NOD32.

Sto se tice 32-bitnog softvera, on ume da radi i sporije nego u 32-bitnom sistemu, bas zbog emulacije 32-bitnog adresnog sistema i registara. Te razlike su akademske i iznose najvise par procenata.

Primera radi, igra FEAR ima nekoliko FPS manje u Win64 u odnosu na WinXP, sa istim drajverima za graficku, naravno 64-bitnom verzijom istog drajvera.

Naci drajvere za Win64 nije problem u koliko ih ima. :)
Generalno, veca je podrska za 64-bitni linux.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: readme 25.08.2006. 19:55 #7699

status: user
broj poruka: 35



:: Ima na instalacionom disku, od WinXP 64, readme fajl u kojem su "majstori" iz Mikrosofta objasnili koji 32bitni programi mogu da rade sa win xp 64. Da skratim - ne radi nijedan
Koji to program ne radi? Posalji mi da probam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: Re: 25.08.2006. 19:58 #7700

status: user
broj poruka: 35



::
::
:: Vecina ljudi koja ima 64bit platformu ne koristi 64bit operativne sisteme upravo zbog nedostataka drajvera i softvera, moj buraz (inace dosta dobro se snalazi sa softverom) je skoro instalirao Win XP 64bit po prvi put na svoj komp i tebalo mu je nedelju dana da nadje skoro sve drajvere (postoji neresiv problem sa "starijim" hardverom za koji proizvodjaci jednostavno nemaju motiva da prave nove drajvere) i softver i da koliko toliko dovede masinu u radno stanje. Da je to toliko lako svi bi vec presli na 64bit operativne sisteme.
:: Evo, meni ne radi stampac Canon i560, koji i nije toliko mator. Radi mi skener Lide80, Creative Audigy4, kao i sve Creative kartice.
Ne rade mnoge TV kartice. Jedostavno, zastupljenost ovog sistema je toliko mala da proizvodjaci ne prave 64-bitne verzije drajvera. Cak iako mnogi imaju 64-bitne procesore, koriste 32-bitni sistem, a 64-bitni procesor u 32-bitnom sistemu je i dalje 32-bitni procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: ... 25.08.2006. 20:05 #7701

status: user
broj poruka: 35



:: e zato ja necem da kupujem 64-bitni procesor!!! vozim 32-bitni i stekam se i tako cu jos godinu-dve dana sve dok se lepo ne ustolici Vista koja ce u startu imati cak 5 ili 6 64-bitnih edicija a samo jedu 32-bitnu
::
:: Licence to kil
::
:: To sto nema 64-bitne podrske, ne znaci da ne treba da promenis matori CPU i matoru plocu. Nove dualcore masine su mnogo puta brze od tvoje 32-bitne, naravno u 32-bitnom modu. :

Pored toga, kad budes menjao proc. moraces da menjas i graficku i plocu a i memoriju. Prakticno sve ces morati da menjas.

Athlon 64 3500+ je na 2200 Mhz brzi od AthlonaXP na 2200 Mhz cak 30%.
Sta mislis koliko je brzi A64 X2 4200+, koji radi na tih 2200 Mhz ?
I Sempron 3100+ @1.8ghz za S754 je brzi i efikasniji od svakog AXP i Northwood-a.

Pored toga A64 moze da radi na mogo vise od 2200 Mhz, dok AXP kuva. Primera radi moj Venice 3000+ koji je default @1.8 Ghz radi na 2.8 Ghz.

Mnogo vise aplikacija je optimizovani za dual procesorski rad nego za 64-bit okruzenje. Dobitak sa dual core procesorima je daleko veci, a da ne pricamo o konforu u radu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs