Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
problem sa ISDN modemom
STRANA 1 OD 1
ivko5 problem sa ISDN modemom 26.08.2006. 14:19 T2148

status: user
broj poruka: 2

ivko5-lapovoNa mom intracom ISDN modemu ne mogu da dobijem brzinu od 128k vec samo od 64k iako ukucam potrebne komande b0 i stikliram dozvolu za multilink "bokaso", a rec je o beocity.net-u. U beocityju mi kazu da je do centrale, a u telekomu da je do provajdera.Inace, kompjuter je P3 COMPAQ sa 128Mb na 450MHz.
Zna li neko za resenje mog problema?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
StevaAR drajver ili kutija 26.08.2006. 19:16 #7721

status: user
broj poruka: 9
Postoji mogucnost da ti je los drajver,ako ne onda ti je stari model kutije.Imao sam i ja takvih problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
masnikosa 26.08.2006. 21:56 #7727

status: user
broj poruka: 5
Istekas usb,ubacis cd sa driverima ,kada ti pri instalaciji drivera dodje da strikliras ima tri opcije i onu u sredini strikliraj dakle sve da su overene.Kad zavrsi instalaciju sa cd a ustekaj usb i nastavi po uputstvu do kraja.
Control panel,odes u phone and modem properties,nadjes modem-advanced -modem init string i ukucas B0KAS1 dakle b pa nula a ne o,a u onom semaforcicu u dnu ekrana ne strikliraj nista tj ne diraj ga.Ako ti obe linije budu zauzete kada si na netu tj ako te neko zove i zauzeto je onda UKUCAJ B0KAS0 isto sa nulama.Aj pa javi . al pre svega ga deinstaliraj pa kreni iz pocetka.Driveri su u kartonskom omotu ako se secam dobro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivko5 "za masnikosu" 27.08.2006. 21:24 #7752

status: user
broj poruka: 2

ivko5-lapovo
Probao sam to sto mi predlazes ali se javlja opet problem:
Kad iskljucim usb i instaliram drajvere kompjuter mi vidi modem kao "net mod usb 2.4 capi" i prijavi mi gresku da modem nece moci korektno da radi, a kada prikacim usb, onda mi prijavljuje novi hardver-modem ali" net mod usb 3.02" i pokrece wizard za instalaciju drajvera, tako da ove capi drajvere ne mogu nikako da instaliram jer cim prikacim usb kabal on modem vidi kao net mod usb 3.02 a ne kao net mod capi2.4. Probao sam i preko konekcije na ser. port com 1 , i on tada vidi neki treci "net mod 2000", ali i dalje nemama konekciju od 128k, tj. on je prikazuje da postoji
ali je ona 64k i iskljucuje mi svaka 3-4 minuta konekciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
masnikosa Re: "za masnikosu" 28.08.2006. 09:29 #7758

status: user
broj poruka: 5



::
:: ivko5-lapovo
:: Probao sam to sto mi predlazes ali se javlja opet problem
:: Kad iskljucim usb i instaliram drajvere kompjuter mi vidi modem kao "net mod usb 2.4 capi" i prijavi mi gresku da modem nece moci korektno da radi, a kada prikacim usb, onda mi prijavljuje novi hardver-modem ali" net mod usb 3.02" i pokrece wizard za instalaciju drajvera, tako da ove capi drajvere ne mogu nikako da instaliram jer cim prikacim usb kabal on modem vidi kao net mod usb 3.02 a ne kao net mod capi2.4. Probao sam i preko konekcije na ser. port com 1 , i on tada vidi neki treci "net mod 2000", ali i dalje nemama konekciju od 128k, tj. on je prikazuje da postoji
:: ali je ona 64k i iskljucuje mi svaka 3-4 minuta konekciju
::
:: I treba da je 3.02
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs