Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
TFT 19" ZA 250-300 E -POMOC
STRANA 1 OD 1
NOTASH TFT 19" ZA 250-300 E -POMOC 28.08.2006. 13:26 T2154

status: user
broj poruka: 6
Laki bi da zameni 17" CRT za lcd (tft)
kad vec kupujem reko sto da ne bude 19"
nemam nikakva iskustva,po nekim karakteristikama sa neta cini mi se dobar Philips 190s7fs/00
Pomoc potrebna !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval Kao i svima 28.08.2006. 15:55 #7766

status: user
broj poruka: 19
kupis philips ili samsung, kockas se....

garanciju daju na 3 mrtva pixel-a, a moze da ti se lako desi da kupis sa vec mrtvim pixel-om, ili da ti umre za neko vreme - dok je u garanciji... i sta ces onda kad ti bude bola oci ta jedna zuta, zelena, plava ili bela tacka???

Ima suma TFT-ova, i ako mene pitas (na poslu imam 45 tft-ova na racunarima koje odrzavam), sasvim je sve jedno od 16/8/4ms za vecinu smrtnika, jer razliku ces videti izmedju 16 i 8 tek ako se igras, dok 8 i 4 je za ljudsko oko neprimetno - bar vecini ljudi.
DVI ti povecava cenu, a sumnjam da ti je nesto neophodan - ja nisam video nikakvu razliku u kvalitetu/brzini slike analog/dvi, ali mozda mi je oko oslabilo.

Gledaj prvo garanciju, pa karakteristike... mislim da ti se vise isplati da se "isprsis" sa malo vise para, pa pevas uz nov monitor naredne 3 godine, nego da kukas odma posle kupovine...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 28.08.2006. 16:31 #7767

status: user
broj poruka: 55

markoval, ne plasi coveka bez razloga, bad pixeli se vrlo retko javljaju.
Sto se tice monitora, ja sam uzeo 19" pre godinu dana i tada sam gledao da uzmem najjeftiniji, i uzeo sam, Samsung 913V i nisam se presao, za svakodnevni rad sasvim zadovoljava (tad je bio 310 evra). Njegov naslednik je 920N koji ima vec da se nadje za oko 250 evra. Uzeo ga je moj ortak pre 2 nedelje i sasvim je OK. Niti ja, niti on nema nijedan bad pixel, a ako se pojavi, imas trogodisnju garanciju u ERC-u, tamo idu sve zalbe od svih malih dilera. Znaci slobodno uzmi 920N pa nek te sluzi 3 godine, posle ce vec biti mnogo bolja situacija sa pva panelima (pravim TFT-ovima) i oni ce biti po ceni ko sto su sad TN paneli.
Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ehej... 28.08.2006. 17:04 #7768

status: user
broj poruka: 18472
Pregledaj malo po berzi cene i nacices povoljno TFT.Ja ti preporucujem Samsung,imas dosta varijanti sve zavisi za sta hoces da ga koristis.Pazi sto se tice kvaliteta slike 17`` ima svaki bolji kvalitet jer je rezolucija slike ista kao kod 19`` ali nije to toliko primetno oku.Ja imam Samsung i to jedan od slupljih i boljih modela,platio sam ga 450 eur kad je izasao i veruj mi da je zver.Dvoumio sam se izmedju Sony-ja i Samsunga ali ipak Samsung jer ima bolje karakteristike sve ukupno.Evo ja ti preporucujem ova dva modela 913N na 8ms i 940B.Za te pare ces ih sigurno naci a mozda ti se i posreci pa uzmes i jos neki bolji model.Ako nadjes uzmi 930BF taj imam ja ali cini mi se da je on malo skuplji i dalje drzi cenu.A sto se tice piksela,neboj se,to se retko pojavljuje a i ima lek za to,odes u radnju ukljuce ti monitor ti vidis da je sve ok i pazaris i ne boli te glava.Garancija za svaki Samsung je sad od 2 god.Toliko od mene,nadam se da sam ti bar malo pomogao.Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC View Sonic 28.08.2006. 19:11 #7769

status: user
broj poruka: 9392


VA1912 ili 1912w, trenutno su ispod 300 evra oba modela. 0 tolerancija na mrtve pixele, garancija 2.god, 8ms odziv, zvucnici,DVI. Ja imam w (wide) varijantu, usto sam i malo zahtevniji korisnik a kroz ruke mi je prosla gomila TFT monitora i veruj mi VS je savrsen za te pare. Ne verujem da cu ga skoro menjati (prethodne sam menjao i na mesec dana : Samsung, Philips, LG...). Jedini problem je sto ces ga malo teze naci, ako budes imao problema obrati mi se na mail da te uputim.
Ako nemas poverenja u VS (ne znam da li znas da je to malo ozbiljnija firma od gorenavedenih) onda Samsung, zbog izuzernog (citaj odlicnog) servisa, potom LG koji definitivno ima za nijansu bolje TFT panele u osnosu na ekvivalentne Samsungove modele ali im je servis malo losiji a i prodavci neretko daju samo 1. god garancije na njih. Philips obilazi u sirokom luku, njihiv adut je dizajn ali su im zato paneli OCAJNI i cesto dolaze sa mrtvim pixelima. Naravno ceo tekst se ne odnosi na HIGH END modele vec iskljucivo na nizu srednju klasu monitora, jer ni jedan prozvodjac ne stavlja nista lose u HE modele dok oni to zaista i jesu. Losiji delovi dolaze sa padom cena ispod recimo 350 evra za 19" modele. Ja sam moj platio 320 i savrsen je, ako neko ima losije iskustvo sa VS neka napise, zanima me da li je jos uvek kvalitet na istom nivou kao pre 8 meseci kada sam ga ja uzeo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NOTASH Ima li razloga sto ne bi uzeo 19" za ove pare 28.08.2006. 21:59 #7774

status: user
broj poruka: 6



Da li imate preporuku da je mozda bolje uzeti dobru (bolju) 17"_ticu za ove pare,umesto slabije 19`_tice ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikronyu Gericom-List comp 29.08.2006. 01:02 #7775

status: user
broj poruka: 2
Gericom P900 19" sivocrni

TFT, 19", 1280x1024, 12ms, 450:1, 250cd/m2, D-SUB, Integrisani zvučnici, 24 meseca

209 €

+PDV: 246.62 €


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Karakteristike na prvom mestu! 29.08.2006. 03:34 #7779

status: user
broj poruka: 18472
Kao sto rekoh pogledaj prvo karakteristike svakog monitora pa onda odluci.Samsung ide na prvo mesto pa svi ostali ispod za tu cenu!Razmisli dobro.Dobar je i View Sonic mada ja nisam pristalica wide screen-a!Sve je i stvar ukusa..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
haubicas LG 1919S 29.08.2006. 09:51 #7782

status: user
broj poruka: 3
Ako kupis LG monitor 19" 1919S jeste da je 8ms, kontrast ti je 1400:1, jako lepo ergonomski izgleda i cena mu jebas pala moyes da ga pazaris za 235 evra kod mog prijatelja firma je PC STYLE, neces pogresiti. tel je 311-93-25


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 razmisli 29.08.2006. 10:01 #7783

status: user
broj poruka: 282
U zemlji Srbiji neka ti na prvom mestu bude garancija, znaci trazis 0 losih piksela i pod piksela u trajanju od tri godine.
Karakteristike nisu toliko bitne jer ne mozes porediti modele razlicitih proizvodjaca po karakteristikama, jer odredjeni proizvodjaci cesto naduvavaju svoje kontraste, uglove vidljivosti, odziv i ostalo. Tako da moze da se desi da monitor sa manjim kontrastom i uglom vidljivosti na papiru ima bolje vrednosti u praksi.
Treca stvar, monitor se kupuje da traje bar 3 godine (tako ja bar radim) tako da treba uzeti nesto sa cim ces biti zadovoljan.

Pozdrav i srecno kod kupovine

MILOS
Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval Plasenje 29.08.2006. 13:54 #7790

status: user
broj poruka: 19
taj philipsov monitor je jedna moja drugarica kupila na preporuku `a la` vasu, i u firmici gde je kupila joj nisu dali da otvori i ukljuci, ali kad je stigla kuci, CRVENA TACKA PO SRED EKRANA JOJ SE SMESILA...
Da li je to plasenje ili realnost?
E sad... imas drugi scenario: radi ti monitor par meseci, i pojavi se jedna tacka... i sta onda ako nemas garanciju na 0px?
Naravno, moze da se desi i da ti sve radi kako treba, ali ako oces da isprobas srecu, bolje igraj loto...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 29.08.2006. 17:44 #7803

status: user
broj poruka: 281
Monitor BenQ 19" TFT FP91G+ 250Eura.Odlican monitor.
https://www.piratesunited.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NOTASH Hvala Ljudi 29.08.2006. 19:37 #7809

status: user
broj poruka: 6



Sad znam malkice manje nego pre,al ipak hvala na trudu !

Zakljucak mi je na kraju sledeci :pojedi ga sam da ti niko nije kriv !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markobg ViewSonic 30.08.2006. 08:36 #7816

status: user
broj poruka: 18
lepo covek kaze, ViewSonic 1912, kod mene ti je 23.700 i imas 3god garanciju, naravno, 0 mrtvih pixela,vredi u svakom slucaju...
_MaRkO_BG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 30.08.2006. 09:12 #7819

status: user
broj poruka: 568
kad ja budem uzimao 19" tft a uzimacu, gledacu da uzmem wide screen 16:9 posto ce taj format u buducnosti preuzeti primat u odnosu na 4:3
tako da promotri i tu soluciju

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646162.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs