Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows Vista - da glava zaboli!Pomoc.
STRANA 1 OD 1
SkyFire Windows Vista - da glava zaboli!Pomoc. 31.08.2006. 03:44 T2165

status: user
broj poruka: 18472
Ne znam da li ste upuceni ali izasla je Windows Vista u Final verziji.Moze da se dobije free download na hakerskim sajtovima u full-u.Nego mene nesto drugo interesuje.Da li bi neko mogao da mi opsirnije objasni kakve su kompatibilnosti izmedju Viste i XP-a i da li ih u opste ima?Zanima me to da li programi sa kojim radim na XP-u funkcionisu tj. su kompatibilni i na Visti?Da li igrice koje su sad popularne,novijeg datuma koje sam igrao ili igram mogu da instaliram i na Vistu?Sta se desava u slucaju da mi odredjeni program treba a on ne moze da radi u Visti a ne postoji verzija za Vistu,da li u tom slucaju postoje neki odredjeni drajveri ili sl.?Zakljucak je ocigledan sta me zapravo sve zanima.Ako je kojim slucajem neko informisan i upucen molim da mi odgovori jer me ovo zaista interesuje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Jos nije 31.08.2006. 10:58 #7827

status: user
broj poruka: 327
To sto si ti video sigurno je beta verzija. "Full" jos nije izasao a planira se tek u sledecoj godini. Mani ce corava posla i cepaj XP jer je ova beta verzija puna bug-ova. Za dva sata testiranja uspeo sam tri puta da je zakucam za zid tako da je samo restart pomagao. Programi nece svi da rade. Npr. 3DMark 01 i 03 nece. Verujem da je i veliki broj igrica koje nece da radi, + sto guta resurse kao lud. Zauzece memorije je bilo 550MB od mojih 768MB. Od ozbiljnog igranja nema nista ako nemas bar 2GB. E da, napravili su ga tako da ne dozvoljava crackovanje bilo cega. Dok to ovi nasi prijatelji hackeri ne srede vista nece da vidi moj komp. U odnosu na XP ima poboljsanja samo u pitanju grafike desktopa i explorera, jos je sareniji. Kao i uvek Microsoft nam prodaje praznu slamu. Sama instalacija traje citav sat tako da je i to veliko smaranje i zauzima na HHD-u celih 8GB. Sve u svemu veliko njesra. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zorandu RE-VISTA 31.08.2006. 14:53 #7829

status: user
broj poruka: 74
Kao prvo Igor je upravu nepostoji finalnaverzija i trazi dosta resursa.Na mom racunaru na jednoj particiji instaliran je XP a na drugoj Vista beta-2 5536 i sve radi normalno.Ako je je najvaznije da radi 3D mark 01 i 03 onda neznam cemu Vista.Neznam koje je to programe Igor testirao ali mnogo ozbiljnih programa radi sasvim korektno./Verovatno mu racunar sluzi za igrice/Nije ni tacno da vista nedozvoljava da se ista krekuje,dozvoljava treba joj samoreci da si administrator i sve je uredu.Da bi igre uopste radile u beta verziji sam OS zahteva video karticu kompatibilnu sa DIREKT-X-09 jer direktnokomunicira sa njom i sa drajverimaa ne kao raniji Os_i sa GDI-om.Sve najzahtevnije igre isprobane na mom racunaru radile su perfektno.Da neduzim mnogo treba je svakako instalirati lepo procackati i videti sta Vista donosi novo osim novog sarenila ,mislim da donosi mnoga unapredjenja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko 95 98 S....E, ME, XP... 31.08.2006. 21:52 #7836

status: user
broj poruka: 6643
Uz neke manjkavosti.... svaki novi OS koji ispada iz Microsoft-a je bolji i bolji. Ko nije kao kokoš, što reče B. Štulić (rano leže i slabo pamti), može da se seti balavljenja i palamudjenja o XP-u od zakletih 98-osmaša... dos, igrice i slična opravdanja nestala su u međuvremenu u magli, a mnoge je možda i sramota šta su nekad pričali ili mislili.
Resursi.... nove konfe biće dvojezgarne, a bogami, i četverojezgarne u vreme izlaska Viste, a naravno, u 2008 i 09 ko zna, sigurno ne jednojezgarni.
Memorija polako ide na 2Gb, a biće i više... čime sve to opravdati i uposliti? Da slupamo više stotina evrića u gigabajte ram-a, jezgra procesora i visoke klok-ove, a onda otkrijemo da neki tamo XP koristi 25% radne memorije u 95% situacija, a jedno jezgro vazda biva dokono... sve će to doći na svoje mesto. Kao što xp nije bio preterano atraktivan na kelerabi 2 na 566MHz, kakav je bio prosek onda kada je izlazila tako i današnji računari... jedva da su za nju ok.
Sve se kreće, nema stajanja kod PC tehnologije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Hackeri imaju prednost! 01.09.2006. 01:23 #7840

status: user
broj poruka: 18472
Ja vam kazem da je finalna verzija izasla samo sto Microsoft dzabe jede g_vna jer to tako valjda treba da ide.Imao sam mnogo programa pre zvanicnog prikazivanja u javnost medju ostalom i prvi XP koji je tek posle 6 meseci zvanicno izasao.Sve to radi kao ona stvar,nije pouzdano,sistemi padaju,nista jos nije usavrseno.Pitam se kad ce se i da li u opste napraviti stabilan i pouzdan sistem na koji mozes da se oslonis?Ovo je sve povuci-potegni.Zato sam i mislio da predjem na Vistu ali kao sto sam i prepostavljao tesko ce ici sa raznim programima a to meni ne ide u prilog.
Konfiguraciju imam da moze gura dve Viste,to nije problem,jos uvek ne znam sta da radim.Muka mi je vise od pucanja Windowsa i ponovne instalacije..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Da ne zaboravim! 01.09.2006. 01:25 #7841

status: user
broj poruka: 18472
Jedino cemu skidam kapu je Mekintosh,stvarno je hardverski i softwerski odradjen da nemas frke nikad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Re: Hackeri imaju prednost! "Koji h4x0r1? 01.09.2006. 02:17 #7843

status: user
broj poruka: 288
:: Ja vam kazem da je finalna verzija izasla samo sto Microsoft dzabe jede g_vna jer to tako valjda treba da ide.Imao sam mnogo programa pre zvanicnog prikazivanja u javnost medju ostalom i prvi XP koji je tek posle 6 meseci zvanicno izasao.Sve to radi kao ona stvar,nije pouzdano,sistemi padaju,nista jos nije usavrseno.Pitam se kad ce se i da li u opste napraviti stabilan i pouzdan sistem na koji mozes da se oslonis?Ovo je sve povuci-potegni.Zato sam i mislio da predjem na Vistu ali kao sto sam i prepostavljao tesko ce ici sa raznim programima a to meni ne ide u prilog
:: Konfiguraciju imam da moze gura dve Viste,to nije problem,jos uvek ne znam sta da radim.Muka mi je vise od pucanja Windowsa i ponovne instalacije.
::

To sto si video na kako ih ti zoves hakerskim sajtovima (drugi to zovu warez sajtovi) je beta verzija. Tamo svako svasta moze da kaze. Trenutno postoji samo beta verzija i to je to. Do finalne verzije ima jos vremena da prodje.
Plus dok OS kao OS sazri, treba bar godina dana.

btw. Da nemas mozda i najnoviji Nero 7.5.0.2? Imas ga na sve strane, samo sto je fake verzija. Neki pajser se dosetio da izmeni broj verzije i ljudi se na to primili da je to zadnja verzija, a ne 7.2.7.0 .

U opste ne razumem odkud tolika zelja za Vistom. Ako je u pitanju radoznalost, OK. Probaj, vidi kako izgleda, poigraj se sa istom. Stvarno ne vidim razlog da neko kao default operativni sistem na kompu fura neku beta verziju Windowsa. Osim ako si zesci mazohista, koga zakucavanja sistema i iznenadni restarti istog ni malo ne pogadjaju.

Stabilan i pouzdan sistem je nesto sto svi zele da naprave. Za sada ispred svih je Mac, Linux, a iza njih prilicno zaostaje Win.

Sta reci, drz` se WinXP-a, za sada je dobar. Ako neces XP, a ti probaj neki linux distro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Re: Hackeri imaju prednost! "Koji h4x0r1? 01.09.2006. 02:18 #7844

status: user
broj poruka: 288
:: Ja vam kazem da je finalna verzija izasla samo sto Microsoft dzabe jede g_vna jer to tako valjda treba da ide.Imao sam mnogo programa pre zvanicnog prikazivanja u javnost medju ostalom i prvi XP koji je tek posle 6 meseci zvanicno izasao.Sve to radi kao ona stvar,nije pouzdano,sistemi padaju,nista jos nije usavrseno.Pitam se kad ce se i da li u opste napraviti stabilan i pouzdan sistem na koji mozes da se oslonis?Ovo je sve povuci-potegni.Zato sam i mislio da predjem na Vistu ali kao sto sam i prepostavljao tesko ce ici sa raznim programima a to meni ne ide u prilog
:: Konfiguraciju imam da moze gura dve Viste,to nije problem,jos uvek ne znam sta da radim.Muka mi je vise od pucanja Windowsa i ponovne instalacije.
::

To sto si video na kako ih ti zoves hakerskim sajtovima (drugi to zovu warez sajtovi) je beta verzija. Tamo svako svasta moze da kaze. Trenutno postoji samo beta verzija i to je to. Do finalne verzije ima jos vremena da prodje.
Plus dok OS kao OS sazri, treba bar godina dana.

btw. Da nemas mozda i najnoviji Nero 7.5.0.2? Imas ga na sve strane, samo sto je fake verzija. Neki pajser se dosetio da izmeni broj verzije i ljudi se na to primili da je to zadnja verzija, a ne 7.2.7.0 .

U opste ne razumem odkud tolika zelja za Vistom. Ako je u pitanju radoznalost, OK. Probaj, vidi kako izgleda, poigraj se sa istom. Stvarno ne vidim razlog da neko kao default operativni sistem na kompu fura neku beta verziju Windowsa. Osim ako si zesci mazohista, koga zakucavanja sistema i iznenadni restarti istog ni malo ne pogadjaju.

Stabilan i pouzdan sistem je nesto sto svi zele da naprave. Za sada ispred svih je Mac, Linux, a iza njih prilicno zaostaje Win.

Sta reci, drz` se WinXP-a, za sada je dobar. Ako neces XP, a ti probaj neki linux distro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Hackeri imaju prednost! "Koji h4x0r1? 01.09.2006. 03:37 #7845

status: user
broj poruka: 18472

SkyFire

:: :: Ja vam kazem da je finalna verzija izasla samo sto Microsoft dzabe jede g_vna jer to tako valjda treba da ide.Imao sam mnogo programa pre zvanicnog prikazivanja u javnost medju ostalom i prvi XP koji je tek posle 6 meseci zvanicno izasao.Sve to radi kao ona stvar,nije pouzdano,sistemi padaju,nista jos nije usavrseno.Pitam se kad ce se i da li u opste napraviti stabilan i pouzdan sistem na koji mozes da se oslonis?Ovo je sve povuci-potegni.Zato sam i mislio da predjem na Vistu ali kao sto sam i prepostavljao tesko ce ici sa raznim programima a to meni ne ide u prilog
:: :: Konfiguraciju imam da moze gura dve Viste,to nije problem,jos uvek ne znam sta da radim.Muka mi je vise od pucanja Windowsa i ponovne instalacije.
:: ::
::
:: To sto si video na kako ih ti zoves hakerskim sajtovima (drugi to zovu warez sajtovi) je beta verzija. Tamo svako svasta moze da kaze. Trenutno postoji samo beta verzija i to je to. Do finalne verzije ima jos vremena da prodje
:: Plus dok OS kao OS sazri, treba bar godina dana
::
:: btw. Da nemas mozda i najnoviji Nero 7.5.0.2? Imas ga na sve strane, samo sto je fake verzija. Neki pajser se dosetio da izmeni broj verzije i ljudi se na to primili da je to zadnja verzija, a ne 7.2.7.0 .
::
:: U opste ne razumem odkud tolika zelja za Vistom. Ako je u pitanju radoznalost, OK. Probaj, vidi kako izgleda, poigraj se sa istom. Stvarno ne vidim razlog da neko kao default operativni sistem na kompu fura neku beta verziju Windowsa. Osim ako si zesci mazohista, koga zakucavanja sistema i iznenadni restarti istog ni malo ne pogadjaju
::
:: Stabilan i pouzdan sistem je nesto sto svi zele da naprave. Za sada ispred svih je Mac, Linux, a iza njih prilicno zaostaje Win
::
:: Sta reci, drz` se WinXP-a, za sada je dobar. Ako neces XP, a ti probaj neki linux distro



Ne znam mozda si upravu za Vistu ali znam da sam dobio Windows XP Proffesional 6 meseci ranije nego sto je microsoft izbacio.Tad mi je bio fakticki ne upotrebljiv jer nista nije bilo za njega,morao sam ipak da sacekam jos malo.Nego za Vistu je drugacije,vec izbacuju razne stvari,jos je samo pitanje dal stvarno nije skinuta final iz Microsoftove baze,nikad se ne zna.A nije zelja za Vistom nego mi je jednostavno dosadio XP i brzo brate puca.Meni traje ako bas na njemu radim 2 meseca i kraj,evo ovaj put 2 sedmice i vec je puko i ,moram sad da radim ponovo instalaciju.Eto zato sam mislio,smatram da je Vista nova a i citao sam sta sve nudi i donosi tako da zbog toga bi zeleo da nesto promenim.Kako vidim ostacu na Xp-u.Dal je pametno da ukljucim update da sam skida sa sajta ili da na netu ja skinem full update avgust 2006 za XP pa da manuelno instaliram?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 MS ko MS 01.09.2006. 13:12 #7853

status: user
broj poruka: 452
Ne znam za RC1, ali sto se beta tice, programi su uglavnom radili, i to bez prevelikih problema. Druga stvar je sto performanse nisu bile na zavidnom nivou, tj bile su nesto nize nego u XP (narocito u igrama). Realno, stvar jos nije gotova, a ko tvrdi da ima finalnu verziju, 99,99% je ili u zabludi ili laze!

A sto se tice vrste napretka koji ce nam Vista doneti, samo mogu da podsetim da je MS jedna od najpopularnijih firmi medju proizvodjacima hardvera, zato sto jako efikasno tera korisnike na apgrejd, dok je sam kvalitet novih OS-eva jako upitan (iako se generalno gledano popravlja) Par primera:
Win95 OSR2 (tzv Win97) -> Win98
Originalna 98-ica (ne SE) je bila takav s*it da se srusila i Bilu Gejtsu na javnom predstavljanju!
Win98SE -> WinME
WinME je po misljenju mnogih poluproizvod (mozda najnedoradjeniji MS-ov proizvod koji je ikada izasao) izdat samo da se ne propusti kraj milenijuma.
Win2000 -> WinXP
XP, iako generalno dobar OS, nije "out of the box" donosio bukvalno nikakvo unapredjenje u odnosu na 2000, vec samo duplo vece zauzece memorije. (Istini za volju, ima marginalno bolji memory management, ali da bi to primetili morate ga prvo lepo podesiti, uzeti zahtevnu aplikaciju i vrlo pazljivo i precizno testirati) Prema MS-ovim podacima, dan danas na 56% racunara velikih firmi i dalje se vrti Windows 2000, bez obzira na sve nacine na koje MS pokusava da ih natera na prelaz. Jednostavno, performanse su iste, a jedino sto radi pod XP-om a ne pod 2k, osim par tweakera specijalizovanih za XP, su neki MS-ovi proizvodi: WMP 10, IE 7...

Sta ce Vista doneti? Pa, u odnosu na sve ono sto je obecavano pre par godina, kada je sve jos bilo u ranim alfa fazama, valjda jedine novosti koje nisu otpale sa spiska su novi graficki interfejs i vece zauzece memorije. Dakle, iako se ne moze tvrditi unapred, sve mi se cini da ce biti kao i obicno: malo ekstra sminke koju cemo masno placati apgrejdom racunara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Re: Hackeri imaju prednost! "Koji h4x0r1? 01.09.2006. 13:40 #7855

status: user
broj poruka: 736



:: ::
:: btw. Da nemas mozda i najnoviji Nero 7.5.0.2? Imas ga na sve strane, samo sto je fake verzija. Neki pajser se dosetio da izmeni broj verzije i ljudi se na to primili da je to zadnja verzija, a ne 7.2.7.0 .
::
Da, ali kako je onda Nero 7.5.0.2 tezak skoro 600MB a 7.2.7.0 neshtp preko 100MB?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Nero 01.09.2006. 13:43 #7856

status: user
broj poruka: 452
Tim pre neko zaje*ava, nece nikad za 0.x veca verzija nekog programa biti 6x veca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Nero 01.09.2006. 15:53 #7859

status: user
broj poruka: 736



:: Tim pre neko zaje*ava, nece nikad za 0.x veca verzija nekog programa biti 6x veca
Kako god, ljudi po forumima su je skinuli i radi, neko smatra da je beta u pitanju.Uglavnom postoji.I teshka je neshto manje od 600MB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: 95 98 S....E, ME, XP... 01.09.2006. 16:52 #7860

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Uz neke manjkavosti.... svaki novi OS koji ispada iz Microsoft-a je bolji i bolji. Ko nije kao kokoš, što reče B. Štulić (rano leže i slabo pamti), može da se seti balavljenja i palamudjenja o XP-u od zakletih 98-osmaša... dos, igrice i slična opravdanja nestala su u međuvremenu u magli, a mnoge je možda i sramota šta su nekad pričali ili mislili
:: Resursi.... nove konfe biće dvojezgarne, a bogami, i četverojezgarne u vreme izlaska Viste, a naravno, u 2008 i 09 ko zna, sigurno ne jednojezgarni
:: Memorija polako ide na 2Gb, a biće i više... čime sve to opravdati i uposliti? Da slupamo više stotina evrića u gigabajte ram-a, jezgra procesora i visoke klok-ove, a onda otkrijemo da neki tamo XP koristi 25% radne memorije u 95% situacija, a jedno jezgro vazda biva dokono... sve će to doći na svoje mesto. Kao što xp nije bio preterano atraktivan na kelerabi 2 na 566MHz, kakav je bio prosek onda kada je izlazila tako i današnji računari... jedva da su za nju ok
:: Sve se kreće, nema stajanja kod PC tehnologije..


Pisko ti si carina najveca tvoj komentari mi ulepsaju dan
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: MS ko MS 01.09.2006. 19:07 #7862

status: user
broj poruka: 35
:: Sta ce Vista doneti? Pa, u odnosu na sve ono sto je obecavano pre par godina, kada je sve jos bilo u ranim alfa fazama, valjda jedine novosti koje nisu otpale sa spiska su novi graficki interfejs i vece zauzece memorije. Dakle, iako se ne moze tvrditi unapred, sve mi se cini da ce biti kao i obicno: malo ekstra sminke koju cemo masno placati apgrejdom racunara. :
Vista ce doneti svasta, samo je pitanje koliko to "svasta" treba prosecnom srpskom korisniku koji koristi piratski softver, kome DRM znaci samo problem, koji ce umesto WMP 11 koristiti neki alternativni player, koga zabole uvo za AERO, jer jos uvek u kompu fura Celerona na 850 Mhz i GF4 MX440 SE koji je nadogradio u masinu da bi mogao da igra DX7 igre. :d

U svakom slucaju, danas 1 GB RAM-a kosta kao prosle godine 512MB, a verujem da ce sledece godine u ovo vreme 2 GB kostati kao sada 1GB. Svi koji imaju iole novije graficke kartice moci ce da koriste sve mogucnosti novog OS-a i naravno bolju 64-bitnu podrsku, mogucnost adresiranja vise od 3 GB RAM-a itd, podrsku za vise od dva procesora(jezgra) itd....
Sto se tice bug-ova, to je sasvim normalna stvar kod beta proizvoda.

S` druge strane, svaki novi i iole pristojan racunar, 2007. godine ce imati bar dual core procesor i 1 GB RAM-a i DX9 graficku. To ce kostati ne vise od 600 eura.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs