Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem! iznenadno restartovanje
STRANA 1 OD 1
matko Problem! iznenadno restartovanje 03.09.2006. 02:58 T2190

status: user
broj poruka: 52
znam da sam preterao sa duzinom pitanja ali ovo me izludjuje i molim za pomoc. Imam Abit NF7 V2.0, Barton 3000+, napajanje Cfieftec 350W, Maxtor 80GB sa Bad sectorima, DVD-RW NEC 3550a. Problem je sledeci: kad u NEC-a ubacim bilo koji DVD (najcesce backup-ovi muzike, programa i sl.) u trenutku kad bi trebalo da se pokrene autorun, racunar se restartuje. ponekad se to desi kad otvorim my computer i kliknem na DVD-RW. ovo se desavalo i pre nego sto sam snimio sa formatiranog HDD-a XP sa sp2 i nemam viruse ni na HDD-u ni na DVD-u. Takodje se javlja isti problem i kad je autorun iskljucen i pokusam da pristupim sadrzaju DVD-a iz explorera. ovo se ne desava uvek i napominjem da sve te diskove normalno mogu da procitam ali u proseku kod svakog petog ubacivanja DVD-a u rezac Pc se restartuje. Mozda su u pitanju ENHANCED Nvidia IDE drivers koji su dosli uz plocu na instalacionom CD-u ili moj ubogi NEC? ima li neko slican problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp MEMORIJA?????? 03.09.2006. 12:08 #7892

status: user
broj poruka: 140
Moguce da ti memorija crkava???stavi je u drugi slot ili pozajmi od nekog memoriju pa vidi...Izvadi IDE kabl pa ga vrati...Probaj pa javi....Pozzzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC HDD 03.09.2006. 13:37 #7895

status: user
broj poruka: 9381
PA hard disk ti ima lose sektore. Sta ocekujes...?
Nema ti to veze ni sa cim drugim. Pogotovo sto ti se sve to desava iako si preformatirao hard disk a samim formatiranjem ga i dodatno "zarezao".
Promeni prvo hard disk, naravno reinstaliraj sistem pa tek onda sa ispravnim diskom, ako ti se isto desava pocni da istrazujes dalje. E da posto ti je HDD u takvom stanju, obavezno iskljuci S.M.A.R.T. (Self monitoring and reporting tool) jer i sam znas da ima lose sektore tako da nema potrebe jos i on dodatno da "govori" masini u kakvo je stanju. Zna da odlozi sistemu zivot za jos neko vreme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja memorija???????? 03.09.2006. 13:45 #7897

status: user
broj poruka: 299
memorija je praktichno nemogutja ako se to deshava samo pri ubacivanju cd-a
ono sto je mogutje..
bios, dvd-drive, hdd!!! sa bad sektorima, IDE kabl, driveri, plocha..
s obzirom da imash sp2 i nVidia drivere(nVidia 5.10 pretpostavljam, a radio sam sa njima na toj plochi) teshko da je to u pitanju....
bios mogutj.. mada malo verovatan posto su ti sve ide uredjaji a hard radi bez greshke...
hdd najverovatnije.. bed sectori...
ako su na istom kablu hdd i dvd onda sa prisustvom bad sectora....
bad sektor je mnogo gori od virusa(koje nemash).. mozda ti je bad sector upisan na mestu gde je neki od drivera za controler .. ide.. bridge...
ako updateujesh bios, zamenish ide kabl i stavish drugi dvd uredjaj eliminisao si vetji deo mogutjnosti.. ostaje samo hard..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Prvo HDD 03.09.2006. 15:33 #7901

status: user
broj poruka: 288
Ako vec HDD ima bad sectore, zasto ne probas prvo da ocistis bad sectore sa nekim maxtor alatom ili HDD Regeneratorom. Posle toga probaj cistu instalaciju sistema, pa onda gledaj da li je memorija. Ili vec odma` da odradis memtest.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Napajanje? 03.09.2006. 17:09 #7902

status: user
broj poruka: 105
Takav slucaj se desava kada je neispravno napajanje, mada Chieftec??? Nisam pametan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Napajanje? 03.09.2006. 18:14 #7903

status: user
broj poruka: 299



:: Takav slucaj se desava kada je neispravno napajanje, mada Chieftec??? Nisam pametan

vidish na to sam zaboravio ....
bilo 2 ili 3 puta .... bash to ...
probaj drugo napajanje... OBAVEZNO nema veze sto je chiftec svi imaju skarta ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Napajanje 03.09.2006. 22:28 #7906

status: user
broj poruka: 6643
Napajanje je sumnjivac br.1, čak i za razvijanje bad sektora na Maxtoru. Da ne dužim (kakva laž) jer sam o ovome već pre razglabao... nešto slično mi se desilo početkom prošle zime, kada je došlo do pada napona u EPS-ovoj režiji, DTK300W je posustao (a nikad nije), malo se više grejao proc., malo manji bio overklok,... al` ajde sve to, međutim, maxtor 120Gb je počeo da razvija bad sektore, a učestalo je pucalo podizanje windows-a jer je baš uvek neki boot fajl bio nedostupan, nečitljiv i sl. (a baš ništa drugo na disku...). Promenom napajanja sa 300W na 550W, da ne reklamiram opet firmu, nestalo je problema sa Maxtor-om, pala temperatura procesora, skočio overklok... E, sad, ja mislim da ti imaš još jedan dodatni problem: pretovario si granu na kojoj je NEC. Tako da prilikom njegovog pokretanja (autorun) taman dolazi do pada napona ispod praga koji toleriše zaštita napajanja - i dolazi do restartovanja. Dali je pretopterećena samo jedna grana ili ukupno napajanje, to proveri sam.
Neka ti ne bude čudno, prilikom pokretanja motora ide drajvova (hdd-a i optičkih) povuče se poprilična količina struje.
Ja sam demistifikovao problem kod sebe na još smešnijem primeru: već natovaren računar komponentama i periferijama potrošačima, obogatio sam i cooler-om za hdd, sa dva smešna mala ventilatora, i upravo su oni bili okidač koji DTK300W više nije mogao da izdrži (ne non - stop, nego u pojedinim trenucima)...
Inače sam balavio sa maxtorom, popravljanjem i skeniranjem bad sektora, bekapovanjem i sličnim zanimljivim sportovima, dok mi nije sinulo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re! 08.09.2006. 13:23 #8078

status: user
broj poruka: 3529
1. Definitivno zameni napajanje(uzmi od nekoga za probu)

2. Flesuj NEC-a, promeni mu firmware
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs