Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
OVERKLOKOVANJE
STRANA 1 OD 1
gisa OVERKLOKOVANJE 17.12.2004. 19:31 T221

status: user
broj poruka: 4

Da li neko zna koliko moze da se overklokuje amd athlon 2600+ barthon!!! Naravno da bude sve stabilno.Imam plocu ABIT KV7 KT600, 768mb rama ddr400 i ati 9200vivo!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 2.2-2.3GHz 17.12.2004. 20:23 #396

status: user
broj poruka: 452
Ovo manje-vise vazi za sve Bartone, s tim sto nema garancije ni za jedan konkretan primerak dok ne probas. 2600 bi, otprilike, trebao da podnese podizanje FSB-a na 400MHz. Mozda ce biti potrebno blago podizanje napona procesora (Vcore), oko 10-15%, ali probaj prvo bez toga. Namoj odmah da podignes FSB na toliko, nego dizi iz vise malih koraka, posle svakog uradi neki test da proveris stabilnost, i nadasve pazi na zagrevanje. Ako nije stabilan, ali se ne pregreva, povecaj Vcore. Cim pocne jako da se zagreva vracaj na poslednju uspesnu varijantu i to je to.
A sad nek neko molim Vas odgovori na moje pitanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80 barton box 2.5 31.12.2004. 13:28 #471

status: user
broj poruka: 95

tko leti, vrijedi!
imam bartona 2.5 koji radi na 2.2, maticnu asus a7v600 i zanima me isto....koliko mogu da ga mrdnem gore a da ne krepa...naravno, kuler cu da zamenim nekim adekvatnijim...i jel ima neko neki savet za koji kuler da se odlucim?
:)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs