Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Kabl za HandyCam Sony DCR-HC26
STRANA 1 OD 1
VuKaSiN82 Kabl za HandyCam Sony DCR-HC26 07.09.2006. 20:39 T2224

status: user
broj poruka: 128
Imam miniDV cameru Sony DCR-HC26 (kupljena u USA, evropska oznaka je DCR-HC24e). Kameru sam povezao usb kablom i preko Windows Movie makera prebacio na HDD (7 minuta mi je 33Mb). Problem je kad pustim snimljen materijal, slika secka. Probao sam da smanjim rezoluciju snimka ali se isto desava. Moje pitanje je: Da li treba da kupim firewire kabl (tj i-Link kako ga Sony naziva) da mi slika ne bi seckala. Na ploci mi je integrisan firewire prikljucak. Unapred zahvalan.

Konfiguracija:
AMD Barton 3200+
Asus A7N8X-E Deluxe
2x 1Gb Corsair DDR400
GeForce 6800GT agp
2x SATA Maxtor 200Gb (raid 0) + pata Maxtor 300Gb
DVD-RW Pioneer 108 + CD-RW LG 52-32-52
Asus TV-FM card
Cieftec 360W dual-fan + ups APC


Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Dopuna posta 07.09.2006. 20:52 #8060

status: user
broj poruka: 128
Zaboravih da napisem da imam Windows XP sa SP2. Pozdrav svima

Milost ne trazimo, milost ne dajemo

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege Hmmm... 07.09.2006. 21:54 #8061

status: user
broj poruka: 188
Ne znam kako si uspeo da ubacis materijal u racunar, al mi se cini da si to radio sa tv karticom, ili sa 6800GT (ako je I/O)...
Da ti dam savet: ja ovo radim vec davno, znaci vidim da imas lepu konfiguraciju, to znaci da imas dosta slobodnih mesta (700 gb), onda savetujem ti da kupis kabl za firewire, posto s tim mozes da ubacis svoje snimke u FULL rezoluciji... To znaci da ce ti mesto zatrebati, zato sto 1 sat ti oduzme otprilike 13 gigabajti. Ali posle mozes da konvertujes kako god `oces (mpeg2, divX, wmv). Posto si kupio u americi, moguce da ti je NTSC, ali to u danasnje vreme nije problem.
Full format ti je DV-AVI, sa 25 fps, 720x576, 48000 Hz tonom, ovo ti jel PAL, a NTSC ti je 29.97 fps, 720x480. Nemas brige, racunar sve prepozna. Savet mi je jos da nabavis ulead video studi 8, 9 ili 10 ili pinnacle video studio 8 ili 9 ... lako se koriste is super rade...
Srecno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Firewire 07.09.2006. 23:33 #8066

status: user
broj poruka: 6643
Firewire iliti i-link je jedino pravo rešenje za tu kameru. To što si uradio, je da si iskoristio mogućnost ove i mnogih drugih kamera da se koriste kao web-kamere - za video konferensing, pa je stoga protok seckav, kvalitet i rezolucija kao na VHS-u u najboljem slučaju. Za punu rezoluciju i protok, dakle, neophodan je firewire.
Postoje kamere koje koriste i USB, ali USB-2 kao kabl za prenos podataka i rade to dobro, ali ih je malo. Obično se preko USB-a prenose samo slike, dal` sa magnetne trake ili memorijske kartice, i to što rekoh: video konferensing. To je način da se uzme još koja kinta od zblešnjenog kupca kad nakon slika veselih snimatelja amatera koji to sve sa lakoćom prebacuju na PC i DVD pročita negde duboko u uputstvu da mu treba i-link kabl... koji nije included, pa onda shvati da nema gde da ga utakne u PC jer ni tamo nije included, i tako. Pa kupi najjeftinije što postoji i kuka... i motika.
DV avi i prenos preko fire-wire-a je super stvar, možda zato što ga nije smislio Microsoft već Apple...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Hvala dobri ljudi!!! 08.09.2006. 04:02 #8070

status: user
broj poruka: 128
Prvo da vam se zahvalim na brzim i iscrpnim odgovorima. Svaka cast. Upravo ste mi dali odgovore koje sam trazio i na moje sledece pitanje oko izbora programa za pravljenje DVDa, informacije o rezoluciji itd. Kao sto rece Pisko usb kabl je za rezim rada kao web kamera (probao sam i radi fantasticno) i za prebacivanje slika sa kamere, posto ima opciju da pravi fotose. Citao sam u uputstvu i ako se dobro secam pisalo je da moze da se prebacuje na PC ili preko usba ili firewirea. Posto znam da je USB2.0 standard brzi od firewirea (ispravite me ako gresim) onda sam uzeo usb kablic. Malo sam iznenadjen sto kamera novijeg datuma nije radjena sa usb2.0 standardom ali neka im bude. Inace ova kamera je za svaku preporuku za amatere pa i vise od toga. Ima touch screen, nightshot, odlicnu Carl Zeiss optiku i 20x opticki zoom a pritom je malih dimenzija. Cena kod nas je oko 350eur. Sutra idem u BG Elektronik da kupim firewire kabl i to je to. Jos jednom hvala GABYHEGE i PISKO na pomoci.


Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Ulead Video studio 10 08.09.2006. 15:59 #8081

status: user
broj poruka: 504
Ja stalno snimam decu i prebacujem sa mini dv na komp da bih convert u DVD .
Slika ubija jada se konvertuje.
Ako imas program koji cepa GNUTELU okaci se i skini ULEAD VIDEO STUDIO 8,9 ili 10(moj predlog 10) i vrlo je lak.
Ubacis sirovi materijal (1 sat oko 12 GB).Posle svuces taj video na donju statusnu traku i pratis carobnjaka.Ako treba pomoc javi se.
Da bi dobio dobar kvalitet namestis da ti je DVD kvalitet HQ odnosno da ti 1 sat DVD snimka zauzme oko 3 i jos nesto Giga.
kada sve spremis ubacis prazan DVD u rezac i pritisnes BURN.
Otprilike sa tvojom masinom za sat ce da napravi DVD.
Kvalitet je super ali nije kao kada direktno sa DV kamere kablom rezes ba DVD recorder.
simke000@yahoo.com pa se javi!!!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Hvala Simke na predlogu 09.09.2006. 02:22 #8101

status: user
broj poruka: 128
Cepam Gnutelu2 sa programom Shareaza i to je ubijam od skidanja. Naravno i uploadujem da pomognem drugima i bas sam danas nabavio serials za Uleada VS10, tako da cu sad da ga instaliram i da probam da napravim DVD. Importovao sam video materijal na pc (jedan i po sat mi je 19Gb) preko Windows movie makera. Recite mi da li bi bilo razlike u kvalitetu da sam sirov materijal ubacivao preko Uleada. Posto vec imam sirov materijal, planiram da ga obradjujem sa Uleadom. Kad napravim DVD javljam vam utiske. Jos jednom hvala svima na savetima.

P.S. Danas sam kupio i-link (firewire) kabl u BG Elektroniku i resio sam problem koji sam imao sa seckajnem videa tj sa usb kablom. Sad radi kako treba.


Milost ne trazimo, milost ne dajemo

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Za Simketa 09.09.2006. 02:30 #8103

status: user
broj poruka: 128
:: Kvalitet je super ali nije kao kada direktno sa DV kamere kablom rezes ba DVD recorder
:: simke000@yahoo.com pa se javi!!
::
::
::
::

Care ima na kameri opcija otprilike Burn to DVD ili VCD ili tako nesto, jel to vazi samo za DVD rikordere ili i za PC. Jesi li ti probao da rezes na DVD rikorderu. I reci mi razliku u kvalitetu u odnoso na PC verziju.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Kvalitet!!!??? 09.09.2006. 09:39 #8109

status: user
broj poruka: 504
U svakom slucaju najbolji je kvalitet sirovog matrijala kada ga ubacis (capture)
pa tako sirov.Naravno to nije format za DVD.da skratim.Najbolje kada mozes direktno preko DV kabla da przis na dvd recorder,ali tada ne mozes da isecas,montiras podvlacis muziku,titlove,
Kvalitet sasvim zadovoljava ,ali u HQ(to ti je opcija pre przenja video settings)i naravno nemoj da zaboravis to.
Sta je jos dobro kod ulead-a:
Mozes sam da pravis pokretne menije i da podvlacis muziku.
Mislim da sam sa svojim skromnim misljenjem pomogao.
Javi ako sta treba tu sam.
A,da za tu opciju nisam probao ali malo bolje objasni pa cemo da vidimo!!
Simke!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs