Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
mnozilac u biosu ne reaguje
STRANA 1 OD 1
radojicam mnozilac u biosu ne reaguje 07.09.2006. 22:15 T2227

status: user
broj poruka: 20

pozdrav...
interesuje me da li neko moze da mi pomogne....
imam samprona 2400+ i a7v8x-x...probao sam da overklokujem proc i sve radi ok kada dizem fsb do 192,a inace mnozilac mi stoji na 10 i mogu da ga menjam u biosu,ali nista ne reaguje...i ako ja stavim mnoilac da bude 12 u windowsu ga everest i dalje vidi kao da je 10.da li to znaci da je mnozilac zakljucan????
jedino mi nije jasno kako to da mogu da ga menjam u biosu,ali ne reaguje dok menjanje fsb-a skroz normalno radi.
znam da je ova ploca jako losa za klok ali ajde da probam....inace sa 166 na 192 fsba sa mnoziocem 10 i nije tako los rezultat....svi testovi prolaze ok.

ako neko imam obajasnjenje ili savet bio bi od velike pomoci.
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Keylock 07.09.2006. 23:13 #8063

status: user
broj poruka: 6643
Zaključan je hardverski, a BIOS glumi da je nešto promenio, ali kad to pokuša da primeni na procesoru, ovaj to naravno, odbija.
Da li je moguća i kako se izvodi operacija kastracije Semprona, potraži na internetu, za neke Athlone i Durone bilo je moguće, za neke ne, nekad jednostavno - operacija grafitnom olovkom, nekad komplikovano - lepak, gel, čak i lemilica... da se premosti ograničavač iliti kočnica multiplikatora procesora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 08.09.2006. 10:33 #8075

status: user
broj poruka: 568
ja sam trazio po netu kako da kastriram mog semprona 2200+ koji se verovatno kastrira na isti nacin kao tvoj 2400+ ali nisam nasao ohrabrujuce rezultate

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radojicam pozdrav 08.09.2006. 11:11 #8077

status: user
broj poruka: 20

hvala vam na odgovorima,pa ako nadjete jos neke informacije o otkljucavanju ovog samprona javite...
pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 08.09.2006. 23:26 #8094

status: user
broj poruka: 205
Semp. se ne otkljucava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs