Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Najbolji AntiVirus ?
STRANA 1 OD 2  
matejroni Najbolji AntiVirus ? 18.09.2006. 16:25 T2289

status: user
broj poruka: 33

Cuo sam za Avast, Kaspersky i Norton AntVirus, ali ne znam koji je `najbolji`? Hvala svima koji mi pomognu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slaveguru pa sad bas najbolji,hm!? 18.09.2006. 16:43 #8358

status: user
broj poruka: 6

Kako da ti kazem,zavisi za sta najbolji,ja bih rekao da je najoptimalniji,odnos performanse,velicina,brzina,pouzdanost i mogucnost ciscenja virusa,definitivno NOD32...
Moj izbor vec 3 godine....
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada NOD32 18.09.2006. 19:22 #8366

status: user
broj poruka: 61



I moj glas ide za NOD32. Kada ga lepo podesis nema mu premca, skoro da mozes da zaboravis da imas anti-virus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan nod 32 18.09.2006. 20:02 #8369

status: user
broj poruka: 800

I moj glas ide za nod 32.odlican je a veoma je brz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexander Kaspersky 6.0 18.09.2006. 20:08 #8370

status: user
broj poruka: 37

Imao sam NOD32 i nije los antivirus narocito zato sto ne zauzima puno resursa, medjutim nije uspeo da detektuje i ukloni neke viruse sa kojima Kasperski nije imao nikakvih problema. Koristi Kaspersky samo dok si na Netu a u ostalim slucajevima ga iskljuci da ti ne zauzima resurse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miroslav84 dokaz 18.09.2006. 20:37 #8373

status: user
broj poruka: 22
Evo Vam vas NOD32. Pored Kasperskog nije mogao ni da mu prismrdi dok je NOD pustio nekih 20 virusa i spijuna za dve sekunde.
Dokaz:

http://img238.imageshack.us/img238/5937/nodzakonui5.jpg

Zbog ovakvih stvari koristim linux vec vise godina i ne pada mi na pamet da ga menjam...

The box said: "Windows XP or better, so I installed Linux"

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 re: 18.09.2006. 23:31 #8390

status: user
broj poruka: 718
eto najbolji antivirus je linux , pogotovu slackware i sl..(ko ce da pise viruse za njega kad i sam mora da budes haker da ga instaliras i koristis)

A sta ti je bilo sa kompom kad je tih 20-ak virusa proslo?
P.s. i ja imam Nod32,koji je zamenio Kasperskog i mislim da je mnogo bolji...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miroslav84 ... 18.09.2006. 23:55 #8391

status: user
broj poruka: 22
Bas nista, pukao sistem i to je to. Mislim da ova tema ne vodi nikuda. To je isto kao da pitate:"Ko je bolji, Zvezda ili Partizan"? Mozete dobiti 1000 razlicitih odgovora od 1000 ljudi...

P.S. Nije tacno da treba da budes haker da bi instalirao Linux vec treba malo vise, samo malo vise da razmisljas za razliku od Windoze gde drugi misle za tebe i prave te budalom i glupakom kao da ne mozes sam neke stvari da shvatis vec treba oni da ti je nacrtaju...


The box said: "Windows XP or better, so I installed Linux"

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: dokaz 19.09.2006. 01:33 #8396

status: user
broj poruka: 18472

SkyFire

:: Evo Vam vas NOD32. Pored Kasperskog nije mogao ni da mu prismrdi dok je NOD pustio nekih 20 virusa i spijuna za dve sekunde
:: Dokaz
::
:: http://img238.imageshack.us/img238/5937/nodzakonui5.jp
::
:: Zbog ovakvih stvari koristim linux vec vise godina i ne pada mi na pamet da ga menjam..
::

Slozicu se.
Imam NOD 32 najnoviju verziju i njega najvise koristim tj. tacnije receno najdrazi mi je.Ali,desava se da se bas i nije pokazao kao dobar cuvar nasih sistema,voli dosta toga da propusti,kako trojancica tako i nekog crvica itd. sto se meni ni malo nije svidelo,skoro sam pokupio neke Trojance i jos neke gluposti i sistem mi je skroz pukao tako da pomaze samo Reinstalacija.Zamisli samo kako ce biti ako se svaki put tako nesto desi,ma da poludis,ne mozes uvek reinstalirati i ubacivati nov windows.Zao mi je sto je tako ali nije pouzdan 100%,dobar jeste ali nije extra.Cak SpySweeper 5 vidi i izbrise neke viruse koje on ne vidi.Za sad mi je nov sistem instaliran i sa ovim zadnjim zakrpama radi perfektno tako da je NOD jos uvek tu i za sad se dobro drzi ali cekam prvu gresku i ubacujem zadnju verziju Kasperskog!Evo pogledaj http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com bice ti od koristi,pozdrav!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire P.S. 19.09.2006. 01:39 #8397

status: user
broj poruka: 18472
Nije ni Kaspersky najbolji,na listi broj jedan je BitDefender 10 pa onda Kaspersky,NOD32 je tek na petom mestu-bas steta.Pozz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: 19.09.2006. 10:41 #8404

status: user
broj poruka: 327
SpySweeper 5 nije antivirus!
Moj glas za NOD32.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval glas za nod32 19.09.2006. 12:21 #8408

status: user
broj poruka: 19
KAV davi
NAV davi
AVG nije los
NOD32 - kako da ti kazem... prezadovoljan sam

e sad, ono sto ne cisti NOD32, cisti Adaware... tako da po cenu ubijanja racunara da ne koristis Adaware, mislim da je glupo... u najmanju ruku
cinjenica jeste da neki trojanci nisu bas zastupljeni u NOD-u, kao ciadoor.13 sa kojim sam imao nesto muka na jednom serveru, ali taj isti nije detektovao ni KAV... ali da je ubio Adaware...

Zastita nije samo AV, i imaj to na umu kad se budes stitio... i kondom ume da pukne :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval Linux 19.09.2006. 12:32 #8409

status: user
broj poruka: 19
ljudi,

za slack ti treba da rucno editujes XF86Config ili xorg.conf da poteras tockic na misu... ako mislis da svi treba toliko da razmisljaju, zapitaj se...

Windows je socioloski pojam, i nuzno zlo, i ako bas ocete da zastupas svoje linux ideje, bavite se necim konkretnim i pametnim - npr pisite softver za e-government... evo sad MS uzima 40.000.000evra srpsih poreskih para da uvede e-government u drzavnim i lokalnim upravama... a vi se samo hvalite kako je linux `virus free` dok se MS sve vise puni para...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 19.09.2006. 16:21 #8414

status: user
broj poruka: 18472

SkyFire

:: SpySweeper 5 nije antivirus
:: Moj glas za NOD32

Nije antivirus,to je antispyware software zato i jeste tuga!Opet kazem,ja NOD32 najvise volim i najlaksi je za rukovanje i ne davi ali nije bas najpouzdaniji!Treba biti realan i pratiti testove kao i licna iskustva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Re: Najbolji AntiVirus ? 19.09.2006. 19:44 #8416

status: user
broj poruka: 128
::
:: Cuo sam za Avast, Kaspersky i Norton AntVirus, ali ne znam koji je `najbolji`? Hvala svima koji mi pomognu..

NOD32 je po mom misljenju ubedljivo najbolji i najbrzi antivirus.

Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maktub NOD 32 ILI KASPERSKY 19.09.2006. 20:27 #8418

status: user
broj poruka: 2

Pozdrav svima na forumu.Malo kasnim,ali resih da ponudim neke odgovore,posto vidim da niste sigurni.Iskreno,koristio sam i NOD32 I KASPERSKY.NOD je izuzetno brz,ne usporava komp,i ukoliko se dobro konfigurise,radice sasvim korektno.Medjutim,on nije u stanju da uhvati sve viruse i kojekakve trojance i kodove sa neta.Dok sa druge strane KASPERSKY radi odlicno,samo ga treba dobro podesiti i gartantujem da necete imati nikakvih problema,naravno update na svakim par sati,ili makar 1-nom dnevno.U zavisnosti od konfiguracije KASPERSKY usporava komp,ali ga koristite samo dok ste na internetu,ovako ga iskljucite.Nadam se da sam doprineo vasoj odluci.Pozzzzz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv real time 19.09.2006. 20:50 #8420

status: user
broj poruka: 330



Da li nod ima real-time protection? Ako ima kako da ga aktiviram?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: real time 19.09.2006. 21:24 #8422

status: user
broj poruka: 736


::
::
::
:: Da li nod ima real-time protection? Ako ima kako da ga aktiviram
Naravno da ima.Aktivira se pri instalaciji, Start resident protection automaticaly ili tako neshto.
Jedno pitanje za sve one koji blate NOD.Kako se meni nije NIJEDNOM desilo da u dve godine korishcenja NOD-a zakacim trojanca ili crva-a, a pritom sam 50% provedenog vremena na netu na warez sajtovima uz skinutih zilion krekova, patcheva i sl?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gitta definitivno KASPERSKY 19.09.2006. 23:21 #8427

status: user
broj poruka: 2
Pozdrav svima. Do pre mesec dana sam imao instaliranu neku krekovanu verziju NOD 32, ali je ona prestala da se updejtuje, pa sam se prebacio na gore navedeni antivirus. Prilikom prvog skeniranja računara pola sata se čulo samo skičanje iz zvučnika. Na svu sreću, nije bilo ozbiljnije štete.
Napominjem da imam staru mašinu na 1GHz, i uopšte je ne usporava (ako može sporije!!?). Samo se disejbluje real-time protection kad niste na mreži.

PITANJE: GDE DA NADJEM NAJNOVIJU VERZIJU KASPERSKOG ?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: definitivno KASPERSKY 19.09.2006. 23:44 #8428

status: user
broj poruka: 736
:: Pozdrav svima. Do pre mesec dana sam imao instaliranu neku krekovanu verziju NOD 32, ali je ona prestala da se updejtuje, pa sam se prebacio na gore navedeni antivirus. Prilikom prvog skeniranja računara pola sata se čulo samo skičanje iz zvučnika. Na svu sreću, nije bilo ozbiljnije štete
:: Napominjem da imam staru mašinu na 1GHz, i uopšte je ne usporava (ako može sporije!!?). Samo se disejbluje real-time protection kad niste na mreži
::
:: PITANJE: GDE DA NADJEM NAJNOVIJU VERZIJU KASPERSKOG
::
::
::
::
"Samo" se disebluje real-time protection.Pa to je najbitnije.I naravno da ne usporava mashinu kad je disejblovano.A koliko mu treba za sken hard diska?Par sati?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miroslav84 ja imam 20.09.2006. 00:07 #8430

status: user
broj poruka: 22
Ja imam najnoviju verziju Kasperskog kao i svih drugih mogucih programa za Windows kao i Source Packages za Linux koji samo i koristim... Ako nekom treba nesto, neka pise na mail...


The box said: "Windows XP or better, so I installed Linux"

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval audi ili bmw 20.09.2006. 13:22 #8447

status: user
broj poruka: 19
kaspersky skici za sve i svasta... spyware, viruse... i po neki programcic...

to je paketic all-in-one, i jeste da je zgodan za one koji nece da se smaraju... ali...
cinjenica je da KAV stvarno radi relativno ok kad ga podesis... za to vec treba malo mozganja...

ali ja bih opet izabrao NOD iz vise razloga:
- nema malicioznih skriptova ako koristis firefox
- nema trojanaca ako pazis sta radis sa racunarom
- nema spyware/malware ako redovno skeniras (jednom mesecno) svoj racunar sa nekim antispy i anti virusom
- pun mi je vise .... giganta... te microsoft, norton, adobe, kaspersky... svesce se svet na 3 informaticke firme, i neces imati izbora...

pitanje ti je kao da si pitao koji je auto bolji, audi ili bmw? svaki je u necemu bolji, zavisi sta tebi treba... isprobavaj, pa kad budes shvatio sta ti najvise odgovara, to ostavi na svom racunaru

mislim da los AV ne postoji, postoje samo losi korisnici racunara...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 re 25.11.2006. 21:55 #10109

status: user
broj poruka: 111
Bogu hvala,vec dve godine Kaspersky me sluzi kao sat.

Nego postovani Matejroni,od virusa ces se zastititi,to ne brini,spyware je problem.

Kaspersky pro stiti od spyware-a,ali nijedan AV nije dovoljno mocan da stiti od spyware-a.

U svakom slucaju,kod zarazenih kompjutera Kav je odlicno radio posao,moja preporuka,mada ljudi nisu imali probleme ni sa Nortonom.

Ja sam vidjao kompjutere sa bezicnim internetom koji jadni ne mogu da se rese spyware-a.
Jednostavno nema programa koji im moze pomoci.Odmah sam posumnjao da je do AV.Mada nisam znao da je NOD32 toliko los...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neksim Avast 29.11.2006. 21:19 #10223

status: user
broj poruka: 39
Prvo sam dosta dugo koristio Kaspersky, ali kada sam presao na avast, primetio sam da je mnogooo bolji, a uz to je i besplatan, na srpskom je i lako se apdejtuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 06.02.2007. 00:33 #11810

status: user
broj poruka: 111



Od besplatnih AV-a,po meni,od tri poznata (Antivir,Avast i AVS) najbolji je AVS.odnosno AOL sto ga neki zovu.

Avast me veoma razocarao,veliko broj false positiva,a i antivir mi je nasao dva false positiva.

Aol ni jedan,i radi jako lepo,pa ga koristim od skoro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Najbolji AntiVirus ? 21.04.2007. 11:37 #16664

status: user
broj poruka: 5696
NOD32 je najbolji, kada svi parametri uzmu u obzir


M i G

::
:: Cuo sam za Avast, Kaspersky i Norton AntVirus, ali ne znam koji je `najbolji`? Hvala svima koji mi pomognu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646159.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs