Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Racunar za gejmere ?
STRANA 1 OD 2  
Sentinel Racunar za gejmere ? 18.09.2006. 20:37 T2292

status: user
broj poruka: 49
Potrebna pomoc i Vase misljenje

Drugar uskoro planira da kupi nov racunar koji je brz i snazan, naisao je danas na ovaj link i odusevio se

http://www.comtradeshop.com/WcgSpecEd06.aspx

Cena se uklapa, jer raspolaze sa nekih ~700e (bez monitora).
Kao sto vidite, racunar poseduje mocan dual-core procesor, 1Gb brze DDR2 memorije, kvalitetnu plocu, poslednje generacije (oktobar 2005) i graficku Radeon 1600pro, kao i ostale standardne komponente, od kojih bih posebno izdvojio kuciste, koje pleni svojim izgledom (bar na slici).

Drugaru je potreban racunar prvenstveno za igranje najnovijih igara (strategije i 3D pucacke) kao i za surf, obradu fotografija, muziku ..

Napomenuo bih da je kompletan racunar proizveden u Srbiji, u proizvodnom odelenju liderske firme IT-a na ovim prostorima, a sve sa originalnim komponentama svetskih brendova.
Kao sto vidite, predvidjen je pretezno za ljude sa posebnim zahtevima - koji vole da se igraju, dakle strastvenim gejmerima da svoje gejmerske snove ostvare na ovom mocnom racunaru.

Dakle, pitanje bi bilo, vredi li ovaj racunar tih para (675e sa popustom) ?
Koji TFT monitor da mu predlozim za ~350e?

p.s. E da, sta znaci "Designed for Windows XP", da li ce moci da se
instalira Linux/OS2 na ovoj masini?

Hvala unapred na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 ma.daj bre... 18.09.2006. 21:11 #8376

status: user
broj poruka: 718
procesor : ajde nekako, za overklokere koji ce iz njega da iscede nesto vise,ali vas dvojica mi uopste ne delujete tako (ne bi pitali ove stvari...)

graficka : sa njome se neces mnogo naigrati ,barem 7600gt...
Za te pare imas mnogo,mnogo bolje...
Comtrade proizvodi kompjutere bas koliko i ja ,a ja sam zubar,nego samo sklapa komponente sto i svaki iole posteniji diler racunara radi sa stranim komponentama ,tako da se ne lozis na domaci brand , jer je domaci koliko i AMD i Intel...(mozda imaju domace srafcigere za rad)
Za igranje ti treba barem 1gb ddr2 memorije ,vrlo pozeljno 2.(vec standard u svetu)
Posto si pocetnik uzmi coveku nesto bazirano na core2duo osnovi sa nekom jeftinijom(do 100e)plocom i dobrom grafikom ,bar 7600gt,ako ne i 7900gs ,ili zamoli nekoga da ti sklopi neku kofiguraciju , pa se odluci.`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp COM-TRADE=LOPOVI 18.09.2006. 21:23 #8377

status: user
broj poruka: 140
ista masina ima za mnogo manje pare!!!!!!!!!!!!!!!

agresorgsp@yahoo.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 `Ajd sastavi coveku nesto... 18.09.2006. 22:14 #8379

status: user
broj poruka: 718
`al daj dobru graficku...(nemo` 7300gt `leba ti)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 izvazi 18.09.2006. 22:17 #8380

status: user
broj poruka: 282
Sa jedne strane mozes da dobijes vise muzike (bolje performanse) za iste pare, a sa druge strane dobijas garanciju, tehnicku podrsku i ostalo sto je veoma bitno u zemlji Srbiji.

Mozes da instaliras i drugi OS na tu masinu.

Pozdrav Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp nije 7300GT nego ista kao u comtrade masini 18.09.2006. 22:21 #8381

status: user
broj poruka: 140
poslao sam coveku vec nesto....a i sta fali toliko 7300GT...nije to puno losa karta...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 jeste , ali... 18.09.2006. 22:22 #8382

status: user
broj poruka: 718

zar to nije fakat jkod svih ozbiljnih trgovaca hardware-om, bar onih postenih ?
samo da nas Zeljko ne utepa , jer krsimo tisinu do oktobra ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 re: 7300gt... 18.09.2006. 22:25 #8383

status: user
broj poruka: 718

ma uopste nije losa , ali covek oce tft monitor izgleda , a oni najbilje rade na 1280x1024, a za to je karta malo slaba, inace nije uopste losa...
p.s. tek sam sad video ,daj bre nesto jace oce covek da se igra...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp 7300GT 18.09.2006. 22:26 #8384

status: user
broj poruka: 140
bitno je samo da radi grafika posao i moze da potera sve>>>sta ce mu vise....ionako ako sada kupi 7600GT pasce joj cena uskoro jos vise pa ce biti na gubitku...ovako ova VGA je neke smesne pare i nece puno izgubiti>>>+ uskoro ce 8 serija grafika tako da>>>>>>pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 znam... 18.09.2006. 22:35 #8385

status: user
broj poruka: 718
ali mislim da nece biti zadovoljan (zbog tft-a)... A ako ceka 8 ,sumnjam da ce ona pre viste
a tada treba da se izdvoji opet lova ,a matori kazu ne itd.(znas vec) ,ovako ima nesto sto ce da mu vrsi posao malo duze... `Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp 7300GS+920N 18.09.2006. 22:49 #8387

status: user
broj poruka: 140
imam ortaka koji ima ovu kombinaciju VGA+monitor i sve je besprekorno i slika i sve...tako da ne bih trebalo da bude neki problem a 7300GT je bolja grafika od GS-a...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 pa dobro.. 18.09.2006. 23:12 #8388

status: user
broj poruka: 718

covek je cuo i pro i kontru ,pa nek sam odluci , a uvek postoje i doplate za nesto jace ...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp ok 18.09.2006. 23:17 #8389

status: user
broj poruka: 140
naravno...ne mozemo mi da odlucimo umesto njega...mozemo samo da mu pomognemo pri izboru sta da odabere...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 19.09.2006. 00:26 #8392

status: user
broj poruka: 217
:: Kao sto vidite, racunar poseduje mocan dual-core procesor, 1Gb brze DDR2 memorije, kvalitetnu plocu, poslednje generacije (oktobar 2005) i graficku Radeon 1600pro, kao i ostale standardne komponente, od kojih bih posebno izdvojio kuciste, koje pleni svojim izgledom (bar na slici)
::
::
:: Napomenuo bih da je kompletan racunar proizveden u Srbiji, u proizvodnom odelenju liderske firme IT-a na ovim prostorima, a sve sa originalnim komponentama svetskih brendova
:: Kao sto vidite, predvidjen je pretezno za ljude sa posebnim zahtevima - koji vole da se igraju, dakle strastvenim gejmerima da svoje gejmerske snove ostvare na ovom mocnom racunaru

Molim bez uvrede, ali meni ovo vise lici na gerila reklamu nego na pitanje - sta da kupim?
Ponavljam - bez uvrede.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matejroni @Fencer 19.09.2006. 00:34 #8393

status: user
broj poruka: 33
I meni se cini...dobro si ovo primetio, da ti nije srednje ime Sharlock :)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 19.09.2006. 01:26 #8395

status: user
broj poruka: 736
AMD Athlon 64 3500 BOX (AM2) 94.40
MSI K9N Ultra-2F nForce 570MCP 92.63
GEIL 1GB DDR2 667MHz PC2-5300 112.10
GAINWARD 7600GS 256MB DDR3 135.70
SWEEX 56K,Intel Ambient 14.16
WD Caviar 160GB/WD1600JS 67.26
PIONEER DVD±RW DVR 111D 37.17
ASUS TA-211 360W 60.00
LOGITECH DeLuxe KeyboardBLACK 12.39
LOGITECH M-SBF96 Optical Black 14.16
ALTEC LANSING ATP3 2.1 57.82

Evo jedne pristojne i dosta bolje mashine za 697e bez monitora.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Nesto je trulo u drzavi Danskoj! 19.09.2006. 01:47 #8398

status: user
broj poruka: 18472
Klasicna reklama i navlaka za ljude.U ostalom ima mnogo boljih komponenti koje mogu da se sklope za te pare,ja bih napakovao komp da se smrznes a evo ima i iz prilozenog sto je vec Garson postavio mada ja opet vise volim Intel.Ta 1600 Pro je krs,uzmi brate nesto sto valja,nebi bilo na odmet nVidia sta ti mislis?7600 GT ili jos nesto bolje,to ti je Gaming kad vec hoces!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Mile Renta Bubreg!!! 19.09.2006. 08:49 #8400

status: user
broj poruka: 27



:: Potrebna pomoc i Vase misljenj
::
:: Drugar uskoro planira da kupi nov racunar koji je brz i snazan, naisao je danas na ovaj link i odusevio s
::
:: http://www.comtradeshop.com/WcgSpecEd06.asp
::
:: Cena se uklapa, jer raspolaze sa nekih ~700e (bez monitora)
:: Kao sto vidite, racunar poseduje mocan dual-core procesor, 1Gb brze DDR2 memorije, kvalitetnu plocu, poslednje generacije (oktobar 2005) i graficku Radeon 1600pro, kao i ostale standardne komponente, od kojih bih posebno izdvojio kuciste, koje pleni svojim izgledom (bar na slici)
::
:: Drugaru je potreban racunar prvenstveno za igranje najnovijih igara (strategije i 3D pucacke) kao i za surf, obradu fotografija, muziku .
::
:: Napomenuo bih da je kompletan racunar proizveden u Srbiji, u proizvodnom odelenju liderske firme IT-a na ovim prostorima, a sve sa originalnim komponentama svetskih brendova
:: Kao sto vidite, predvidjen je pretezno za ljude sa posebnim zahtevima - koji vole da se igraju, dakle strastvenim gejmerima da svoje gejmerske snove ostvare na ovom mocnom racunaru
::
:: Dakle, pitanje bi bilo, vredi li ovaj racunar tih para (675e sa popustom)
:: Koji TFT monitor da mu predlozim za ~350e

Bistri ljudi ce videti ko se iza ove "teme" krije, suvise je ocigledno da je ovo reklama...

:: p.s. E da, sta znaci "Designed for Windows XP", da li ce moci da se
:: instalira Linux/OS2 na ovoj masini

A ovaj deo mi zvuci kao pitanje Mileta Renta Bubrega u svima dobro poznatom filmu Nacionalna klasa : Mene zanima koliko moze da razvije ?

::
:: Hvala unapred na odgovoru
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: Racunar za gejmere ? 19.09.2006. 11:16 #8406

status: user
broj poruka: 327
:: Kao sto vidite, racunar poseduje mocan dual-core procesor, 1Gb brze DDR2 memorije, kvalitetnu plocu, poslednje generacije (oktobar 2005) i graficku Radeon 1600pro, kao i ostale standardne komponente, od kojih bih posebno izdvojio kuciste, koje pleni svojim izgledom (bar na slici)
::
::
:: Napomenuo bih da je kompletan racunar proizveden u Srbiji, u proizvodnom odelenju liderske firme IT-a na ovim prostorima, a sve sa originalnim komponentama svetskih brendova
:: Kao sto vidite, predvidjen je pretezno za ljude sa posebnim zahtevima - koji vole da se igraju, dakle strastvenim gejmerima da svoje gejmerske snove ostvare na ovom mocnom racunaru
::
:: Dakle, pitanje bi bilo, vredi li ovaj racunar tih para (675e sa popustom)


Cista reklama!!! Ne mogu da verujem da je Comtrade poceo da se reklamira po forumima, i jos na ovakav nacin. Sramota!

A sto kuciste pleni svojim izgledom, nema sta. Za 25eura mozes kupiti mnoooogo lepse.

I da, da odgovorim na pitanje: Ovaj racunar ne vredi te pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munch >>> 19.09.2006. 12:33 #8410

status: user
broj poruka: 15



Sentinele, javi se. Izvini se ovim ljudima.

Ova pojava je postala sve ucestalija. Moracu da predjem na neki
drugi sajt. Poceo sam da sumnjam u sve.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Gamer pita za instalaciju Linuxa :) 19.09.2006. 15:32 #8412

status: user
broj poruka: 203
Mislim sta reci nego cista reklama, pogotovo kad procitate onaj pasus sa naglaskom na "domace" komponente... A tek instalacija Linuxa ???... Znaci...bruka...

"Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu..."
Douglas Adams

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel izbor racunara 19.09.2006. 22:43 #8426

status: user
broj poruka: 49
Hvala na odgovorima kao i na ponudama pojedinaca koje su, rekao bih prihvatljive ali NE KUPUJEM JA RACUNAR NEGO MOJ DRUGAR, pa je na njemu da odluci sta ce i gde ce, a kupice ga sigurno u nekoj firmi
a ne kod samostalnog prodavca ..
Ja samo mogu da mu sugerisem sta da kupi, mada nisam najkompetentniji, pa sam i postavio ovo pitanje da bi mu preneo vase sugestije i predloge. Drugar nema net, u protivnom mogao je i sam da pita.
Prvi odgovor koji je napisao dragojlo2 me malo zaintrigirao (u vezi `spore` graficke) te sam odvojio malo vremena da bih pronasao neki strucan test odnosno komparaciju grafickih kartica (ili vec kako se zove).
Uh, more razlicitih oznaka i brojeva sa puno pridodatih sufiksa. Engleski ne razumem najbolje pa sam najvecu paznju obratio na slike-dijagrame i u njima trazio oznaku i broj koji me zanima.
Iznenadilo me da ova 1600pro pokazuje slabije rezultate od kartice koju trenutno drugar ima u starom racunaru - nvidije 6600GT !
Ne znam kako je to moguce s obzirom da je ovaj racunar predvidjen za najnovije igre?
Na dijagramima je 1600pro pri samom dnu i koliko sam primetio, skoro je neupotrebljiva za nove, zahtevne igre u rezoluciji 1024x768 sa malo povecanim kvalitetom slike.
A gde je 1280x1024, jer drugar planira da kupi kvalitetan 19" TFT monitor.

Opet sa druge strane (milos24) dobra tehnicka podrska, garancija, original
ugradjeni delovi koji su testirani od strane tima strucnih lica, kao i renome
neke firme mogu biti presudan faktor kod odredjenog broja kupaca.

Neka drugar odmeri, ja sam mu preneo vasa misljenja i informacije do kojih sam danas dosao. Predlozio sam mu konfiguraciju koju je osmislio Garson. a ako dometne jos koji evro mogla bi i sa 7600GT grafickom kartom.

`A sto kuciste pleni svojim izgledom, nema sta. Za 25eura mozes kupiti mnoooogo lepse.`

Gde ima onako kuciste za 25e i koji je to tacno model?
(drugaru se bas to dopada) dobro bi doslo za konfiguraciju, a i malo bi snizilo ukupnu cenu.

p.s. Ne razumem o kojoj reklami se ovde radi? I u sta to sumnja munch??

Jos jednom, hvala konstruktivnim predlagacima.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 20.09.2006. 02:27 #8435

status: user
broj poruka: 205
Gde ima da se uzme u BG 7600GS sa ddr3 memarom? Zvao sam sve radnje i nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sosone Isuvise para 20.09.2006. 08:27 #8436

status: user
broj poruka: 17



Za tu cifru moze da se uzme bolja konfiguracija.Znaci ti i tvoj drugar kupite pojedinacno komponente i zajedno slozite komp.Grafika minimum po meni 1800gto ili 7900gt(za najnovije igre sa aa i af)u kombinaciji a64procesorom, nforce4plocom i 1Gb ddr mem. i radice odlicno i u rezoluciji 1280*1024.Sto se tice CT-ove konfiguracije-preskupa je,maksimum vredi oko 500-550eur
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smarac Misljenje strucnjaka 20.09.2006. 10:40 #8439

status: user
broj poruka: 3


E ovako da i ja podelim misljenje sa nasom IT populacijom:

Taj racunar od CT-a je BRUKA I SRAMOTA naseg trzista, treba da ih je SRAMOTA sto su takvo djubre od racunara stavili kao oficijelni racunar WCG-a.

Ti racunari u ostalom svetu predstavljaju poslednje iz compjuterske industrije.

U ovom slucaju su upotrebljene davno prevazidjene komponente kojih CT ocigledno zeli da se resi.

Corsair 2x512 MB DDR2 PC2-4200 533 MHz CL4 (VS512MB533D2) ???? jel postoji sad sporija DDR2 memorija kod nas???? pa moj DDR400 dere ovo sranje u svemu.

Intel CPU P4 805 2.667GHz, FSB533,2X1MB, LGA775, Dual core najsporiji procesor od intela trenutno (ako se ne overklokuje) ah da i najjeftiniji.

WD HDD 160GB 7200 8MB SATAII hm ovo necu da komentarisem da su postojala dva HDD-a vezana u raid mozda bi bilo ozbiljnije.

citat:
ComTrade je kreirao WCG računar koji će nakon održavanja ovog događaja pustiti u prodaju i omogućiti strastvenim gejmerima da svoje gejmerske snove ostvare na ovom moćnom računaru. - sine ovo mozete nekog seljaka sa njive da lozite !!!!!!!

Postovani ljudi iz CT-a ili zaposlite nekog strucnog i u toku sa tehnologijom ili nemojte da lupetate ovakve gluposti vise!!!!!!!

Aj sad malo da vas obrazujem napisacu vam konfiguraciju od komponenti koje imate na lageru.

Core 2 Duo 6300 (sije taj 805 za bar 10 puta)
Intel 975 Bad Axe ili Gigabyte 965 Q6 (valjda su takvi nazivi)
neka karta neznam sta imate u ponudi ali tipa X1900XTX ili 7950
minimum 2GB DDR2 minimum 667 (znam da ste buljasi i da jos uvek niste uvezli brzu memoriju) pozeljno min 800
2x250GB sata2 16MB cashe
sto se tice optike ok je bilo koja mada iz vaseg se nevidi koj je uredjaj u pitanju
Modem - ALO koj modem !!!!! bolje podstrekujte sirenje wireless i ADSL sistema.
Kuciste - hm ono vase lici na najgoreg kineza !!!! a i siguran sam da jeste :)
Chieftec je neki minimum ah da 400W isto minimum ali totalni

Nadam se da sam pomogao.

Prihvatite moj post kao savet, jer je sramota da ovako poslujete, placate reklame po sajtovima i casopisima zato sto prodajete djubre!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set Sramota 20.09.2006. 13:25 #8448

status: user
broj poruka: 165



Sramotno je za takvu masinu da se zove gamer!!!

CT-u na cast.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs