Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Koji laserski stampac ?
STRANA 1 OD 1
ssboban Koji laserski stampac ? 21.09.2006. 00:14 T2300

status: user
broj poruka: 22

Dajte mi savet koji stampac da kupim. Kandidati su:
Canon LBP 2900,
HP laserJet 1020,
Lexmark E 232,
Samsung ML 2010 i
Xerox Phaser 3121.
Znaci c/b laser do 130 E.
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.09.2006. 00:25 #8455

status: user
broj poruka: 736
HP.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC HP bez dileme. 21.09.2006. 00:50 #8458

status: user
broj poruka: 9387

Moje potrebe za stampom su otprilike 5 listova dnevno u nekom kao proseku. Imam 1010 vec godinu ipo dana i jos uvek stampa sa fabrickim tonerom... i nesto ne mislim da ima nameru uskoro da prestane.

Salu na stranu, UBEDLJIVO najbolji stampaci su HP.
Canon ti je kopija HP LJ1010 stampaca, koji i ja posedujem, prakticno isti stampac samo malo drugacije kuciste i ako je znacajno jeftiniji od 1020 uzmi njega slobodno a ako nije ili je razlika nekoliko evra onda opet moj glas ide za 1020.
lexmark zaboravi, koliko para toliko muzike, znaci djubre.
samsungov jedini + je trogodisnja garancija ali mu toner kosta kao 3/4 stampaca a trosi ga poprilicno vise od HPa (ili mu je punjenje manje na zalazim u problematiku)
Xerox... sta reci, nisu nesto popularni kod nas a i distributivno servisna linija za srbiju je meni nepoznata, dakle macka u dzaku.


Ma ne razmisljaj HP.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Samsung 4100 21.09.2006. 01:09 #8460

status: user
broj poruka: 7761
Ako si vec pitao koji laserski stampac da kupis ja ti preporucujem da kupis SAMSUNG 4100, jeste nesto skuplji od onoga sto ti planiras da kupis ali zato imas i skener i kopir a sve to je gabaritom nesto vece od Xerox Phaser 3121.
Xerox Phaser 3121 radi sasvim korektno (moj kucni stampac), uz njega dobijes toner za 3000 kopija a uz ostale naborjane starter za 1000.

Konkretno u zemlji Srbiji je situacija takva da svako ko ne zna sta da kupi izabere HP koji je u startu skuplji od konkurencije a cena potrosnog materijala je daleko veca nego kod konkurencije FAKT.

I jos nesto ako mene pitas pomenuti SAMSUNG 4100 je daleko lepsi od svih onih koje si ti naveo.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Samsung 4100 21.09.2006. 02:02 #8464

status: user
broj poruka: 9387
:: Konkretno u zemlji Srbiji je situacija takva da svako ko ne zna sta da kupi izabere HP koji je u startu skuplji od konkurencije a cena potrosnog materijala je daleko veca nego kod konkurencije FAKT


Mislim da nisi u pravu za gore navedeno.
naime, kroz moje ruke je prosla vise nego dovoljna kolicina raznoraznih stampaca i mogiu ti reci da HP ima najmanji broj reklamacija - nema ni jednu. Samsungovi modeli su se vracali ali kao sto rekoh, zahvaljujuci tada dvogodisnjoj a sada trogodisnjoj garanciji i IZUZETNOM servisu za sve Samsungove IT proizvode (da ne reklamiram ime firme, vecina nas zna o kojoj pricam), sve je odradjeno u najkracem mogucem roku.
E sad, najmerodavnije od svega ipak bi trebalo da bude kvalitet stampe, gde Samsung jednostavno nema sta da trazi pored adekvatnog HP modela u klasi, bilo da se radi o tonerima sa fabrickim punjenjem tj. originalnim ili dopunjenim gde tek Samsung nema sta da trazi.
Sledeca stavka je brzina stampe koja je vidno veca opet u korist HPa.
Cena potrosnog materijala je ako ne ista onda opet u korist HPa sto se tice originalnih tonera, dok recimo MaxPrint toneri za 1020 kostaju i do 30% manje od originalnih a nude do 5000 kopija bez ekono moda u rezoluciji 600dpi.

Sve ovo sto sam naveo govorim iz iskustva, sto licnog, sto firmi sa kojima saradjujem, sto u pogledu trgovine a sto u pogledu odrzavanja racunarskih sistema. Mogu ti reci da u ogromnoj vecini tih firmi koje odrzavam glavni printeri u mrezi su HP a Samsunga i ako negde ima cami za neke potrebe povremene stampe.

Da zakljucim, mozda je Samsung dobro resenje za nekog ko ce kad - kad odstampati poneki mail ili fakturu ali ako je stampac potreban za stalnu eksploataciju prvi izbor je uvek HP pa Canon, nista drugo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Re: Re: Samsung 4100 21.09.2006. 03:55 #8466

status: user
broj poruka: 128
:: :: Konkretno u zemlji Srbiji je situacija takva da svako ko ne zna sta da kupi izabere HP koji je u startu skuplji od konkurencije a cena potrosnog materijala je daleko veca nego kod konkurencije FAKT
::
::
:: Mislim da nisi u pravu za gore navedeno
:: naime, kroz moje ruke je prosla vise nego dovoljna kolicina raznoraznih stampaca i mogiu ti reci da HP ima najmanji broj reklamacija - nema ni jednu. Samsungovi modeli su se vracali ali kao sto rekoh, zahvaljujuci tada dvogodisnjoj a sada trogodisnjoj garanciji i IZUZETNOM servisu za sve Samsungove IT proizvode (da ne reklamiram ime firme, vecina nas zna o kojoj pricam), sve je odradjeno u najkracem mogucem roku
:: E sad, najmerodavnije od svega ipak bi trebalo da bude kvalitet stampe, gde Samsung jednostavno nema sta da trazi pored adekvatnog HP modela u klasi, bilo da se radi o tonerima sa fabrickim punjenjem tj. originalnim ili dopunjenim gde tek Samsung nema sta da trazi
:: Sledeca stavka je brzina stampe koja je vidno veca opet u korist HPa
:: Cena potrosnog materijala je ako ne ista onda opet u korist HPa sto se tice originalnih tonera, dok recimo MaxPrint toneri za 1020 kostaju i do 30% manje od originalnih a nude do 5000 kopija bez ekono moda u rezoluciji 600dpi.
::
:: Sve ovo sto sam naveo govorim iz iskustva, sto licnog, sto firmi sa kojima saradjujem, sto u pogledu trgovine a sto u pogledu odrzavanja racunarskih sistema. Mogu ti reci da u ogromnoj vecini tih firmi koje odrzavam glavni printeri u mrezi su HP a Samsunga i ako negde ima cami za neke potrebe povremene stampe
::
:: Da zakljucim, mozda je Samsung dobro resenje za nekog ko ce kad - kad odstampati poneki mail ili fakturu ali ako je stampac potreban za stalnu eksploataciju prvi izbor je uvek HP pa Canon, nista drugo





Apsolutno se slazem sa ovim postom. Covek je tacno naveo razlike izmedju HP i Samsung. I moj predlog je HP, takodje iz licnog iskustva. Kod kuce imam model HP LaserJet 1015 koji radi vec 2-3 godine bez greske.


Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Losa iskustva.... 21.09.2006. 08:34 #8467

status: user
broj poruka: 27

Mozda bi mogo da ti pomognem, ali ne tako sto cu reci koji je od navedenih stampaca moj favorit, vec losa iskustva koja imam sa pojedinim serijama sa liste...
To su HP LJ i Canon LBP. Sto se tice same stampe tj. otiska na papiru sve je OK, generalno gledano to su dobri stampaci, ali....
Njihov problem je separator strana. Posle odredjenog vremena stampac pocinje da uvlaci na stampu po koju stranu vise. Vremenom se taj broj strana sve vise i vise uvecava. Mozes da zamislis kako izgleda kada hoces da odstampas jednu stranu a stampac na stampu povuce sest, sedam stranica. Jedan HP imam kuci a na poslu imam jos HP-a i Canon-a, i gotovo kod svih je isti problem. Naravno vreme za koje ce ti se pojaviti taj problem zavisi i od obima stampe....
Ono sto moze da bude uteha je cena sepatora koja je desetak eura, ali opet nakon odredjenog vremena isti problem...
Kao sto rekoh problem direktno zavisi od obima stampe, ali pri nekom normalnom kucnom koriscenju (300 strana mesecno) problem se javlja za 1-2 godine.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Re: Losa iskustva.... 21.09.2006. 08:43 #8468

status: user
broj poruka: 27




:: Ono sto moze da bude uteha je cena sepatora koja je desetak eura, ali opet nakon odredjenog vremena isti problem..

cena separatora, malo sam bio gladan pa sam doruckovao slova....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Kao sto rekoh... 21.09.2006. 09:10 #8469

status: user
broj poruka: 7761
HP je bila jedna od prvih marki laser stampaca koja se nudila u zemlji srbiji tako da je tromoscu i neinertnoscu nasih trgovaca racunarskom opremom postala dominantna u Srbiji.

Takodje je VW Golf dugo godina bio naj auto u Srbiji jer kad ljober nije znao sta da kupi on uzme Golfa i hvali se po komsiluku, slicno je i sa mnogim drugim stvarima u Srbiji.

Ja ko sto rekoh imam Xerox Phaser 3121 i on je duplo jeftiniji od pomenutog HP-a jednostavno zato sto kad se potrosi toner za cenu novog originalnog HP tonera mogu da kupim nov Xerox stampac sa potpuno novim originalnim tonerom.

Jedino lik koji nahvali HP nije naveo koliko strana moze da se odstampa sa recikliranim (punjenim) tonerom za Samsung ili Xerox (isti stampaci).

Sto se stampe tice brzina im je tu negde strana vise ili manje a kvalitet je isti sem ako ne citas sa lupom, ja konktetno koristim za stampu crteza iz AutoCAD-a, tekstova i tabela iz Office-a i nemam nikakve zamerke, cak sam odusevljen kako je stampa dobra u odnosu na HP1100, 1020.

I jos nesto kod Xerox i Samsung stampaca papir je potpuno u stampacu pa ne skuplja prasinu kao onaj u HP 10xx, nema zatvaranja nosaca i sklanjanja papira te stavljanja natrag kad se stampa, a kad stavis papir kapacitet kasete je 250 listova.

I ne dozvoli sebi da budes onaj iz price o Golfu, najboljem automobilu na svetu, buduci da se po Srbiji vozi sve vise i vise drugih marki automobila.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Losa iskustva.... 21.09.2006. 13:56 #8473

status: user
broj poruka: 9387


::
:: Mozda bi mogo da ti pomognem, ali ne tako sto cu reci koji je od navedenih stampaca moj favorit, vec losa iskustva koja imam sa pojedinim serijama sa liste..
:: To su HP LJ i Canon LBP. Sto se tice same stampe tj. otiska na papiru sve je OK, generalno gledano to su dobri stampaci, ali...
:: Njihov problem je separator strana. Posle odredjenog vremena stampac pocinje da uvlaci na stampu po koju stranu vise. Vremenom se taj broj strana sve vise i vise uvecava. Mozes da zamislis kako izgleda kada hoces da odstampas jednu stranu a stampac na stampu povuce sest, sedam stranica. Jedan HP imam kuci a na poslu imam jos HP-a i Canon-a, i gotovo kod svih je isti problem. Naravno vreme za koje ce ti se pojaviti taj problem zavisi i od obima stampe....
:: Ono sto moze da bude uteha je cena sepatora koja je desetak eura, ali opet nakon odredjenog vremena isti problem..
:: Kao sto rekoh problem direktno zavisi od obima stampe, ali pri nekom normalnom kucnom koriscenju (300 strana mesecno) problem se javlja za 1-2 godine.
::
::
::
::

Mislim da si ti nesto zestoko pobrkao ili pak mislis na famozni HP Laser Jet 5L koji sve to radi sto si naveo ali iskljucivo ako se ne koristi propisani papir za isti, sto je naravno velika mana jer ko ce jos da obraca paznju na tezinu papira. Taj stampac je EOL vec brat bratu vise od 7-8 godina.
Za takav problem sa 10xx serijom nikad cuo.

Sto se tice dela o kome se govori o potpunoj otvorenosti papira kod HP 10xx modela, to jeste tacno i slazem se moze predstavljati problem ukoliko ces stampac retko koristiti, ali ukoliko stampac redovno koristis (u vezi cega sam opet izneo misljenje i smatram da bi u tom slucaju Samsung bio bolje resenje jer je jeftiniji od HPa) onda funkcija poklopca gubi svaki smisao. I da, poklopac za papir se isporucuje u zavisnosti za koje je trziste stampac namenjen ali na zalost nasi uvoznici zbog cene koja je visa za za par eura ne uvoze one za malo jace trziste. I to znam iz iskustva jer je svojevremeno HP LJ1000w stizao u varijanti lepog pakovanja i sa poklopcem za papir i u varijanti par maraka jeftinije u jeftinijoj kutiji i bez poklopca.

Ako vec poredimo IT opremu sa automobiloma, nebih se slozio da HP mozemo da svrstamo u kategoriju VW. Ova izjava je toliko cudna u najmanju ruku (da ne budem grub pa da kazem i smesna), kao kada bi neko rekao da je Dacia Logan kvalitetniji automobil od BMW serije 3.

Na tebi je da odlucis.

Imas sa jedne strane stav profesionalaca i ljudi koji na ovom forumu postavljaju ozbiljne postove, koji imaju dodirnih tacaka sa raznim stampacima i koji svoj glas daju iskljucivo HP-u, dok sa druge strane imas stav kucnih i autocad korisnika koji porede IT industriju sa automobilskom i jednostavno svoj glas daju proizvodu koji vec poseduju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub Re: Re: Losa iskustva.... 21.09.2006. 16:05 #8475

status: user
broj poruka: 27

:: Mislim da si ti nesto zestoko pobrkao ili pak mislis na famozni HP Laser Jet 5L koji sve to radi sto si naveo ali iskljucivo ako se ne koristi propisani papir za isti, sto je naravno velika mana jer ko ce jos da obraca paznju na tezinu papira. Taj stampac je EOL vec brat bratu vise od 7-8 godina
:: Za takav problem sa 10xx serijom nikad cuo

Citajte malo sta pisem.....

Nista ja nisam pobrkao....
Naveo sam samo sa cime sam imao lose iskustvo i nista vise.
Znaci serija HP LJ izmedju ostalih i nekoliko od 10xx, naravno praistorijska xL serija i Canon LBPxxx(x) serija takodje nekoliko modela, da je na jednome bio problem o tome ne bih ni pisao....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E ako IT PROFESIONALAC kaze HP onda... 21.09.2006. 16:37 #8477

status: user
broj poruka: 7761
...e onda ti ne preostaje nista drugo nego da kupis HP.
A sto se tice poklopca za HP 10xx ta sala sa pakovanje za strano trziste je prava, ali se odnosi samo na modele 1200, 1300 i slicne koji cak i na ubogom srpskom trzistu imaju iste te poklopce ko na razvijenom zapadnom.

A sto se tice Samsung stampaca oni vise nego dobri i od kad smo na poslu dobili multipraktik SCX 45xx ko da smo se preporodili, nema stajanja pored HP1100 i 1200 da ne povuce nekoliko strana, kopira se, stampa se i skenira bez ikakvih problema i sa lakocom, jos samo da naviknem babuskare od sekretarica da mogu da stave pola risa papira u stampac i vrate poklopac...
Sta ces HP te tera da stices navike a njih je najteze odbaciti...

A pak sto se tice koriscenja stampe iz AutoCAD programa mogu ti reci da je jedna od najzahtevnijih, jer tu ima crteza sa najrazlicitijim tipovima linija koje su pak raznih debljina i i nijansi te je vrlo bitno da se sve one vide kako treba a ne da budu testere i planine, pogotovu ako crtez pripremljen za stampu na A1 formatu prvo ide na A4 provere crteza radi.

Ali ko sto rekoh ako je IT PROFESIONALAC reko HP...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

P.S. Alo profesionalac kako si ti to postao profesionalac, jesi zavrsio neke skole za to, ili si iso na kurs za servisera u "NLO" skolu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC OK 21.09.2006. 19:37 #8478

status: user
broj poruka: 9387
@Sub ...
Izvinjenje, stvarno nigde nisam procitao da se radi o 10xx seriji. ako si imao lose iskustvo, ok, postujem. Ja ga nisam imao, osim sa pomenutim 5L. Kao sto rekoh ni jedna jedina reklamacija na HP stampac, ako ti tako kazes nemam razloga da ne verujem.


@MaliAbner...
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHa!!!!!!
Nemam komentar a i svaki je suvisan.
UZAS!

=))





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs