Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Koju plocu uzeti
STRANA 1 OD 1
atis Koju plocu uzeti 22.09.2006. 01:49 T2305

status: user
broj poruka: 21

Ljudi zanima me da predjem na nesto bolju plocu nego sto sad imama pa evo i konkretnog pitanja. Uzeo bih neku nf plocu za amd-a sa am2 podnozjem pa koji cipset da uzmem? Da li je bolje uzeti nf4 ili nf570 kao i koji model i koje su cene modela.
usput naleteo sam na ova dva modela asus M2N4-SLI i M2N-E pa mi nije jasno sto je ova M2N4-SLI neznatno ali ipak skuplja?

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokocx Re: Koju plocu uzeti 22.09.2006. 02:16 #8496

status: user
broj poruka: 37



::
:: Ljudi zanima me da predjem na nesto bolju plocu nego sto sad imama pa evo i konkretnog pitanja. Uzeo bih neku nf plocu za amd-a sa am2 podnozjem pa koji cipset da uzmem? Da li je bolje uzeti nf4 ili nf570 kao i koji model i koje su cene modela
:: usput naleteo sam na ova dva modela asus M2N4-SLI i M2N-E pa mi nije jasno sto je ova M2N4-SLI neznatno ali ipak skuplja
::

Ja ti preporucujem ako imas ogranicen budzet uzmi obavezno nf570 a plocu ako neplaniras da uparis dve kartice u SLI onda ce ti posao obaviti i M2N-E jer velika prednost nforce 5xx serije chipseta mnogo veci overclock evo ako neverujes http://www.virtual-hideout.net/articles/AMD_AM2_3500+_Overclocking/index3.shtml
dobro oni koriste malo bolju maticnu ali isto ti je. A jedino ti moze biti proble ako imas vise od tri IDE uredjaja u kutistu jer n5xx podrzavaju samo 1 ide ali 6 sata uredjaja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hollywood samo ovo 22.09.2006. 03:16 #8504

status: user
broj poruka: 4



MSI K9N Platinum

Danas sam sredjivao jedankomp sa tom plocom i preterano je dobra.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: samo ovo 22.09.2006. 04:03 #8506

status: user
broj poruka: 736



::
::
::
:: MSI K9N Platinu
::
:: Danas sam sredjivao jedankomp sa tom plocom i preterano je dobra
::
::
Ali je i skupa.
ASUS M2N-E je odlicna ploca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Evo 3 Ploce ! 22.09.2006. 10:55 #8509

status: user
broj poruka: 321
1.MSI K9N Platinum NForce 570 (nije SLI) - 119.66 Eura
2.ASUS M2N-E NForce 570 - 97.94 - Eura
3.MSI K9N Ultra NForce 570 - 97.42 Eura

Poz ! ! !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 22.09.2006. 18:52 #8515

status: user
broj poruka: 288
Sto se tice overklok sposobnosti, nF5 se i nije tako proslavio kao nF4. Za sada je mnogo bolji overkloker nF4. Takodje nF5 nije doneo neki znacajan napredak u odnosu na nF4. Ako neces da overklokujes, onda uzmi nF5, a ako volis da silujes masinu, onda sacekaj jos malo, jer treba da se pojavi DFI INFINITY NF ULTRAII-M2 po veoma povoljnoj ceni koja se overklokuje fantasticno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs