Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
ZA Dragojla2
STRANA 1 OD 1
simke000 ZA Dragojla2 22.09.2006. 12:44 T2306

status: user
broj poruka: 504
Provalio sam da si korektan i da dobro poznajes materiju!!
Ako hoces odgovori mi privatno ili na forum kako da umrezim moj lap top
xp home sa drugim isto xp xome/ako uopste moze to/
xp home sa xp profesional i na kraju
xp prof sa xp prof.
Imam lan i kabal!!
Hvala!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 posto ... 22.09.2006. 21:21 #8521

status: user
broj poruka: 718

sam zakasnio ,jer vidim da su ti drugi vec objasnili dosta toga ,evo ti samo jos nekoliko mojih iskustava ...
Obicno nema veze da li ti je os home ili pro vec problem obicno nastaje kod umrezavanja sp1 i sp2 , barem se meni to desilo...

poslednji broj u ip adresi se razlikuje kod razlicitih clanova mreze tj ...,01 , ...,02 itd. submask mora da bude isti.
Obavezno proveri da li8 su ti lan kontroleri na enabled u biosu (ovo vazi za desktop-ove i mozda za laptopove neznam sigurno )
u windowsu imas opciju make new connection ,a potom te pita dalje sta zelis : internet , malu mrezu ...(small home office network) ,pa cekiraj to i kreni ...Treba ce ti windows disk obicno ,mada kod laptopova mozda i nece...
U svakom slucaju petljaj i eksperimentisi ,neces mnogo toga zeznuti , steci ces iskustvo ,bar nekakvo... Kreni pa se javi sa konkretnim problemima.
P.S. nemoj vise da prozivas ljude ,jer ces mozda dugo cekati na odgovor , jer drugi zbog bontona ne zele da se umesaju sa odgovorima pre prozvanog ...A ako si se na mene naljutio zbog onih malih sala izvini ,jer nisam imao nameru da vredjam ,vec da uveselim ...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 RE DRAGOJLU2 23.09.2006. 10:52 #8536

status: user
broj poruka: 504
Ma jok naljutio ja sam veseo covek j´koji hoce malo da nauci zato i pitam.
Imam vazda literature ali mi je bolje kad mi zivo kazete.
Hvala!!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs