Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Gigabyte K8NS
STRANA 1 OD 1
BataCele Gigabyte K8NS 24.09.2006. 10:08 T2320

status: user
broj poruka: 1532
Na ploci Gigabyte K8NS s. 754 imam tri memorijska slota. Koliko mogu memorije maks. da stavim? 3x1GB ili 3x512MB?

Par godina stari test-programi kazu mi da je maksimum 1,5 GB ukupno. Da li je neko probao vise sa ili bez update-a BIOS-a?

Ako je bitno CPU je AMD 3400+ na default frekvenciji 2,4 GHz uz napajanje Chieftec 350W.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Gigabyte K8NS 24.09.2006. 12:38 #8563

status: user
broj poruka: 9388
Ta ploca podrzava maksimalno 3GB memorije stim sto...
Poloca je poprilicno bagovita, pogotovo sa Kingston memorijskim modulima. Male ispravke i poboljsanja su napravljena izlaskom F8 revizije BiOSa ali ne u potpunosti. Sada koliko vidim stiglo se i do revizije F18 !!!
Sa opet nekim drugim modulima (Supertalent, Hynix, naravno Kingston...) nije htela da radi sa svim popunjenim memorijskim slotivima, vec najvise u dva i to drugi i treci. Napomena Kingstonove memorije su sve imale Kingstonove a ne Xynix cipove.

E sad, konacno, sa sva tri popunjena slota Corsair 512MB ploca je radila apsolutno normalno ali to 3x512. Nisam probao sa 3x1GB ako smes - kockaj se.
Mi smo odavno potpuno izbacili AGP masine iz proizvodnje, tako da sam prestao vise da pratim K8NS mozda je sve ovo reseno nekim novim revizijama biosa. Dok smo ih radili sve jeftinije masine su nam bile bazirane upravo na K8NS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646137.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs