Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
USB/IDE prikljucak za laptop hard diskove
STRANA 1 OD 1
foxbunny USB/IDE prikljucak za laptop hard diskove 24.09.2006. 15:43 T2323

status: user
broj poruka: 2
Treba mi nesto nalik ovome:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16812156101

Naravno, ne mora da bude USB, i ne mora da podrzava hardove od 3.5". Zapravo, USB i nije pozeljan. Link je tu samo da ne ispadne da pricam gluposti (posto to u Srbiji cesto tako bude). Treba mi samo za 2.5" hardove (hardove za laptopove). Vidjao sam na internetu i druge modele koji lice na kontroler kabl samo imaju i rachvu za napajanje.

EDIT: Ma, zaboravih glavno. Ako neko jos nije ukopcao, radi se o kablu koji (izvadjen) hard sa laptopa prikljucuje na regularni desktop PC.

U svakom slucaju, ako nesto neko zna (ima i zeli da proda, mozda?) nek mi javne ovde na forumu.

B
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 24.09.2006. 17:51 #8573

status: user
broj poruka: 711
Ako ti treba adapter sa 2.5 na 3.5 onda samo treba da trazis na PC berzi... Kucaj npr. `2.5 adapter` Ja sam ga kupovao pre par meseci i nasao sam u jednoj radnji na NBG... Radnja je kod Arene u (ako se dobro secam) zelenoj zgradi i pored autobuske stanice, ali se ne secam kako se zove tako da je bolje da proveris adresu na PC berzi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 2.5" HDD Rack USB2.0 24.09.2006. 19:08 #8574

status: user
broj poruka: 9388


To je ono sta ti treba. Kosta oko 30ak evra.
Ima ga svuda, ako ne mozes da nadjes PM me.
Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Computer Dream 25.09.2006. 03:38 #8600

status: user
broj poruka: 126

Upravo to shto trazish sam ja nedavno kupio u Computer Dream-u za oko 900din. znachi usb to ide adapter + adapter sa 3.5` na 2.5` ide prikljuchak...
Uredjaj je gotovo identichan ovom sa link-a koji si poslao!!!

Computer Dream je u Nemanjinoj 4 kod zeleznichke stanice, mada mislim da imaju i radnju u Cvijicevoj...u svakom slucaju lako cesh ih naci a cena je odlichna!!!

Pozdrav,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peramornar Computer Dream 25.09.2006. 13:39 #8606

status: user
broj poruka: 37
Odlicna cena za uredjaj koji je predmet teme
Moj sam platio pre 3 meseca u Kanadi po duploj vecoj ceni(i jos sam mislio da sam ustedeo!)
Moras samo da proveris kompatibilnost sa tvojim kompom(ili sta vec imas)
Interesantno je da na mom kompu u kanadi(uSB 1.1) nece da cita diskove od laptopa 2.5" i cak nece da cita ni neke 3.5" diskove,isto se desava i sa Dell D600 laptopom(USB 2.0) koji uopste nece da cita nijedan 2.5"disk sa ovi adapterom.
Ali zato ovde u Bg rade svi diskovi na racunaru koji ima samo usb1.1(tulatin platforma)
Koja je fora stvarno ne znam,ali ako si u mogucnosti probaj da pozajmis od nekoga pre nego sto kupis.(jer on radi ali nece da iscita hard)
Napominjem da su kompjuteri bili sa identicnim softverom)
Pozdrav




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
foxbunny hvala 26.09.2006. 19:13 #8633

status: user
broj poruka: 2
Hvala, ljudi, na savetima.

Nasao sam na jednom mestu (u standardnom trenutno nemamo izdanju). IDE varijanta (znaci ne USB) kosta "manje od 10 evra". Koliko manje cu vec videti kad dobiju, i ako dobiju.

U svakom slucaju, vec sam citao o problemima sa USB varijantama, a meni licno i ne treba USB. Ja dajem prednost IDE varijanti, bas zbog problema sa prepoznavanjem.

A sad mali off-topic.

Da li iko zna u cemu je fora sa IDE kablovima koji nisu u obliku ribona? Video sam neku u izlogu i nije mi jasno da li ima dve "glave" kao i riboni, ili samo jednu... Meni crkava Secondary IDE kabl (ribon), pa bih da zamenim necim normalnim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs