Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Neodlucno
STRANA 1 OD 1
dgajic Neodlucno 26.09.2006. 11:03 T2335

status: user
broj poruka: 6

Potreban mi je novi racunar obzirom na posao kojim se bavim (iziskuje koriscenje ACAD-a i 3D Smax-a) u velikom broju slucaja a pored ovih programa tu su i Maya i Photoshop.

Razmisljam o tome da kupim mozda i brendiranu masinu sa intelovim procesorom, ali nisam siguran da znam razliku izmedju INTELOVIH HT, D, Duo Core i Duo Core procesora i za koji da se odlucim. Ako neko ima neki konstruktivan predlog neka kaze
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munch jeje 26.09.2006. 11:16 #8620

status: user
broj poruka: 15

intel core 2 duo + ati = dobitna kombinacija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 odluke 26.09.2006. 11:50 #8622

status: user
broj poruka: 282
Pretpostavljam ako razmisljas o brand masini, da imas malo veci budzet. Ako kinta nije problem uzmi neki Core 2 duo (po mom misljenju najbolji odnos preformanse/cena ima 6600 koji radi na 2,4 Ghz), uzmi bar 2 Gb RAM-a, koji radi bar na 800 Mhz, i uzmi nvidia profesionalnu graficku kartu iz serije Quadro fx. Ako se stedi uzmi 7900 gt. Nije tacno da je Ati najbolji izbor, sto mogu potkrepiti bilo kojim testom grafickih karti na benchmarku.
Sto se ploce tice, ako neces klokovati uzmi intel Bad Axe maticnu plocu.
Uz sve to uzmi neko ozbiljno firmirano napajanje, npr Enermax i neko dobro provetreno kuciste.

Sto se tice brand masine to je dobro resenje za poslovne korisnike, jer ne mislis o kompatibilnosti komponenti a imas i bolju garanciju. Naravno takvo resenje je uvek skuplje.

Nadam se da sam pomogao

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgajic PITANJE 26.09.2006. 13:55 #8627

status: user
broj poruka: 6
sTA MISLITE O OVOJ KONFIGURACIJI. TO JE DELL-OVA PONUDA. I ZANIMA ME DA LI JE E6600 64 BITNI PROCESOR.

HVALA ZA PRETHODNE UPUTE

Core®2 Duo E6600 2.40GHz/1066MHz/4MB L2/Dual-core/VT edit

Graphics Card 128MB PCIe x16 nVidia Quadro FX550, Dual VGA or Dual DVI or DVI + VGA

Memory 1GB, 667MHz, DDR2 SDRAM Memory, ECC (2 DIMMS)

CD-ROM, DVD, and Read-Write Devices 16X DVD+/-RW w/ Cyberlink PowerDVD™ and Roxio Creator™ Dell Ed

Hard Drive Configuration C1 All SATA drives, Non-RAID, 1 drive total configuration

Boot Hard Drive 80GB SATA 3.0Gb/s with NCQ and 8MB DataBurst Cache™

Keyboard USB Entry Quietkey, No Hot Keys
Mouse Dell USB 2-Button Optical Mouse with Scroll
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munch Re: PITANJE 26.09.2006. 14:27 #8628

status: user
broj poruka: 15



:: sTA MISLITE O OVOJ KONFIGURACIJI. TO JE DELL-OVA PONUDA. I ZANIMA ME DA LI JE E6600 64 BITNI PROCESOR
::
:: HVALA ZA PRETHODNE UPUT
::
:: Core®2 Duo E6600 2.40GHz/1066MHz/4MB L2/Dual-core/VT edit
::
:: Graphics Card 128MB PCIe x16 nVidia Quadro FX550, Dual VGA or Dual DVI or DVI + VG
::
:: Memory 1GB, 667MHz, DDR2 SDRAM Memory, ECC (2 DIMMS
::
:: CD-ROM, DVD, and Read-Write Devices 16X DVD+/-RW w/ Cyberlink PowerDVD™ and Roxio Creator™ Dell E
::
:: Hard Drive Configuration C1 All SATA drives, Non-RAID, 1 drive total configuratio
::
:: Boot Hard Drive 80GB SATA 3.0Gb/s with NCQ and 8MB DataBurst Cache™
::
:: Keyboard USB Entry Quietkey, No Hot Key
:: Mouse Dell USB 2-Button Optical Mouse with Scrol

Core 2 duo je 64 bitni procesor, naravno.
Bolja grafika, ova je mislim neka najslabija iz tog ranga.
Bolji hard disk, 80 GB je premalo.
Mislim da je najbolje da nadjes nekog ko radi sa kompovima, i da ti on slozi konf. po zelji. Ako je za obradu u 3d programima, onda sto vise memorije i profi grafika. naravno i brz proc.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 ako si u brand fazonu 26.09.2006. 19:00 #8632

status: user
broj poruka: 282
ova konfiguracija je ok, mada mislim da ti treba vise memorijei veci hdd, a ako nisi razmisli o sklapanju. to se one kartice tice i najslabija pro kartica bolja je od bilo koje 7xxx karte.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs