Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
velike varijacije napona...
STRANA 1 OD 1
radojicam velike varijacije napona... 29.09.2006. 21:00 T2356

status: user
broj poruka: 20
imam lcpower 420w napajanje i dfi nf4x infiniti plocu sa sempronom 2800+...
kada na everestu pogledam ocitavanja napajanja sve stavke su u granicama i fixirana osim +5V koje varira cas 5 cas 3.2 pa opet 5 pa 1.9 itd...kada to proverim u biosu ono stoji fixirano na 5 volti i ne mrda pa me zanima sta ovde laze..everest ili bios i da li treba to da me zabrinjava....da toliko varira napon valjda komp ne bi radio stabilno...inace u biosu pise da mi je temperatura procesora 17 a u everestu 27,tako da sam malo zbunjen...

ako iko zna nesto o ovome neka pise.

svaka informacija dobrodosla.

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radojicam ... 29.09.2006. 23:22 #8699

status: user
broj poruka: 20
izgleda da su u biosu zamenjene spoljna temperatura i temperatura procesora jer je spoljna navodno 28 a procesora 18 a u everestu mi ih cita obrnuto...proc 28 spoljna 18...ali i dalje ne znam sta je sa naponom od 5V...u everestu varira kao lud i to pada na 1.9 a u biosu je fixiran na 5.02 non stop

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja everest ti izgleda laze... 29.09.2006. 23:47 #8700

status: user
broj poruka: 299



everest verovatno ne chit dobre podatke sa ploche...
inache ti ne bi radio rachunar sa tolikim varijacijama napona...
:P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nesavršen softver 30.09.2006. 09:27 #8711

status: user
broj poruka: 6643
Očigledno pogrešno očitavanje, ili, problemi sa pristupom podacima iz BIOS-a i njihovom interpretacijom, što mu dođe na isto.
Na tako maloj voltaži, prihvatljiva su odstupanja u procentima kao i kod viših voltaža, ali to je previše za bilo kakav stabilan rad.
Veruj razumu, ne uvek očima, komp radi ok, BIOS "pravilno" očitava voltaže i temperature (mislim pri tome, ne 100% tačno, ali, bitno je da su STABILNE) a neki tamo softver koji nije pravljen ekskluzivno za tvoju ploču, nije jednostavno optimizovan za nju posebno i ponešto pogrešno očitava, pri čemu može biti krivac proizvođač matične jer nije sve uradio 100% po pisanom ili nepisanom standardu koji važi za većinu matičnih ploča.
LC rulez za te pare, guraj dalje, ne traži probleme gde ih nema!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs