Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Koji laptop uzeti?
STRANA 1 OD 1
CRX Koji laptop uzeti? 02.10.2006. 18:07 T2366

status: user
broj poruka: 4

Hteo bi da kupim laptop do 700evra bitno je da bude brz znaci ne treba mi za igrice i naravno da bude kvalitetan gde uzeti u Beogradu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dachos Fujitsu Siemens 02.10.2006. 19:03 #8734

status: user
broj poruka: 1
Bilo koji laptop da kupis ovog proizvodjaca neces pogresiti. Usavrsili su sve modele sa Intel-ovim procesorima. Monitor d.o.o. u Kumanovskoj 14 na Vracaru ima jako dobre cene i uslove kupovine. Pozdrav.
https://www.monitor.co.yu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajns oglasi 03.10.2006. 12:09 #8741

status: user
broj poruka: 1
Ako ti nije toliko bitno da bude nov, pogledaj po oglasima moze da se nadje i malo boljih stvari za te novce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanspz razmisli o ovome 03.10.2006. 22:55 #8748

status: user
broj poruka: 5
ACER Aspire 5101ANWLMi Turion MK36 (2GHz) 512MB/60GB/DVDRW/15.4"W/ATI/LINUX

AMD Turion MK36 (2GHz/512kB), ATI Radeon Xpress 1100 chipset, 512MB DDR II, 60GB HDD, DVD-RW DL, 15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite, ATI Mobility Radeon X1100 128MB shared, LAN, WLAN, Modem, 5-in-1 card reader, 3xUSB, 1xPCMCIA, 6 cell battery, LINUX


cena ti je kod mene 640 sa pdv-om

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanspz razmisli o ovome 03.10.2006. 22:58 #8749

status: user
broj poruka: 5
ACER Aspire 5101ANWLMi Turion MK36 (2GHz) 512MB/60GB/DVDRW/15.4"W/ATI/LINUX

AMD Turion MK36 (2GHz/512kB), ATI Radeon Xpress 1100 chipset, 512MB DDR II, 60GB HDD, DVD-RW DL, 15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite, ATI Mobility Radeon X1100 128MB shared, LAN, WLAN, Modem, 5-in-1 card reader, 3xUSB, 1xPCMCIA, 6 cell battery, LINUX


cena ti je kod mene 640 sa pdv-om

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Nov seleron ili polovan pun intel? :) 04.10.2006. 21:32 #8761

status: user
broj poruka: 163
Ja sam uzeo polovan IBM a31p za 500 jevreja.
Pun intel na 1.7 sa 512mb rama, 60gbHDD, itd...
TFT je zmija 15" sa rezolucijom od 1600x1200!!!!!
Meni je potreban za dizajn pa smo se zaljubili medjusobno :)

Inace, ko moze da gleda u ove jeftine panele koji se prodaju u LC. lapovima - svaka mu cast! 1024x 768???? Katastrofa. A o bojama da i ne pricam.
IBM lepo radi... Ma prezadovoljan sam :)
Spolja je kao nov. kao da ga je neko izvadio iz kutije sada.
Da pomenem da ovi sto se prodaju po radnjama za 600 - 700 evra imaju KATASTROFALNU tastaturu.

PS: I ako moze bez onih komentara da sam mnogo platio jer mi treba samo zbog dobrog TFT-a koji da sam kupovao sada novog - morao bih da se otvorim barem tauzenku. W screen mi ne odgovara tako daaaa...

A ne bih ni u ludilu preporucio bilo kakav AMD u lapu. Em je na skucenom prostoru, em greje ko blesav... A o drajverima i da ne pricam. Znam kad sam desk reinstalirao - pola stvari nije prepoznao na ploci...
Pozz


dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Re: Nov seleron ili polovan pun intel? :) 05.10.2006. 20:37 #8776

status: user
broj poruka: 128
:: Ja sam uzeo polovan IBM a31p za 500 jevreja.
:: Pun intel na 1.7 sa 512mb rama, 60gbHDD, itd...
:: TFT je zmija 15" sa rezolucijom od 1600x1200!!!!
:: Meni je potreban za dizajn pa smo se zaljubili medjusobno :)
::
:: Inace, ko moze da gleda u ove jeftine panele koji se prodaju u LC. lapovima - svaka mu cast! 1024x 768???? Katastrofa. A o bojama da i ne pricam.
:: IBM lepo radi... Ma prezadovoljan sam :)
:: Spolja je kao nov. kao da ga je neko izvadio iz kutije sada.
:: Da pomenem da ovi sto se prodaju po radnjama za 600 - 700 evra imaju KATASTROFALNU tastaturu.
::
:: PS: I ako moze bez onih komentara da sam mnogo platio jer mi treba samo zbog dobrog TFT-a koji da sam kupovao sada novog - morao bih da se otvorim barem tauzenku. W screen mi ne odgovara tako daaaa...
::
:: A ne bih ni u ludilu preporucio bilo kakav AMD u lapu. Em je na skucenom prostoru, em greje ko blesav... A o drajverima i da ne pricam. Znam kad sam desk reinstalirao - pola stvari nije prepoznao na ploci...
:: Pozz
::
::
:: dokolenk
::
::




A ti si neki opasan strucnjak za racunare, jel? Lepo rece covek pre mene(MRLJA). Dao je odgovor na svaku tvoju nebulozu. Ti nisi cuo za Turion. Da ne duzim pricu. Nemoj vise da lupas gluposti i da zbunjujes ljude na forumu koji ne poznaju materiju.


Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Zapazanja vs pljuvacina... 06.10.2006. 14:56 #8788

status: user
broj poruka: 163
Vidim da se ovde citaju povrsno postovi...
Za desk masinu sam napisao da xp2 ne prepoznaje pola periferija od pre par godina a to smara... Ionako zbog prirode posla jurim najnovije drajvere za grafiku i chipset ali ne mora da mi kuka za svaku sitnicu!

IBM
15" tft sa rezolucijom mi treba za graficki dizajn kada nisam kuci i u zemlji a ne koristim ga za igranje momci?!!??? A i ne treba mi nesto sto ne mogu da nosim sa sobom! nesto velicine plakara...

Kvalitet tastature mi je bitan zbog kucanja textova i to je moje zapazanje sto vama klipanima nije poznato sem one 4 strelice sa desne strane za igranje i pucanje...

Kakav amd... Kakvi bakrachi... Kleo sam se u njega godinama i na kraju shvatio sta je prava kompatibilnost!

i samo da primetim da ste jako bezobrazni i neljubazni. Zato se i zove PC da bi ga prilagodjavali svojim potrebama. Nije za dalju diskusiju.
Ja sam imao priliku da pozajmljujem nove ( iz kutije) racunare i niti jedan mi nije odgovarao svojom kompleksnoscu kao ovaj IBM.

treba da budete zahvalni sto sam posvetio ovoj temi paznju i izneo svoja zapazanja i iskustva a vi me jedva docekali i popljuvali?
Da li je to cilj?
Barabe male besposlene...

tko leti, vrijedi!

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg mmm... da... 06.10.2006. 22:02 #8802

status: user
broj poruka: 163
Opet se cita izmedju redova...
tema je o lap-u, zar ne?
Ocigledno se ne cita u kontextu...
Zar nije logicno iz kutije izvaditi lap? Ja mislim da se ti zezas ili su ti misli toliko odsutne...
Cu li ti za web dizajn? :))))))
Mozda dizajnerima koji nisu akademski obrazovani i ne treba tastatura?
Megatrendovcima i rajom sa brzim flash kursevima po podrumima...
ali to je vec neka druga tema.
Logicno je da se reinstalira sistem posle par godina doobre upotrebe? Posto sam par dana reinstalirao nekoliko intela sa intelovim chipsetom pomislio sam da to isto mogu i sa svojim racunarom. kad ono - prrrrc!
A da ne pominjem i to da mi je prso sistem kada sam uneo veliki broj fontova ali srecom sam imao sliku.
U svakom slucaju sam se mnoogo razocaro u AMD.
Stare brendirane mashine su neverovatne u poredjenju. Za pola sata sve gotovo!
Sada uzimam jedan krshware za prezentacije. Ne mogu da razmisljam da neko slomi nov lap od 1000 evra...
Pozz



dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pitalica Re: mmm... da... 07.10.2006. 16:43 #8815

status: user
broj poruka: 25
::Ja sam imao priliku da pozajmljujem nove ( iz kutije) racunare i niti jedan mi nije odgovarao svojom kompleksnoscu kao ovaj IBM.

Kaži nam `leba ti, ko ti dade na zajam nov lap-top?

::Cu li ti za web dizajn? :))))))
::Mozda dizajnerima koji nisu akademski obrazovani i ne treba tastatura?
:: Megatrendovcima i rajom sa brzim flash kursevima po podrumima...
:: ali to je vec neka druga tema.

I kuku nama i lele, ako su nam OVAKVI akademski obrazovani web dizajneri...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Aha 08.10.2006. 22:21 #8831

status: user
broj poruka: 163
Ko zna, zna. Dovoljno je da se tredstavim :)
PRAVA diploma mnogo znaci...
Kukaj, kukaj jadna. Gigatrendovko..

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pitalica Aaaaaaaaaaaaaaaa! 10.10.2006. 16:55 #8850

status: user
broj poruka: 25



Pandur
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg aha! 11.10.2006. 00:37 #8866

status: user
broj poruka: 163
Sad cu da vas `apsim!
:)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Mrlja ti je lepo odgovorio 12.10.2006. 20:10 #8893

status: user
broj poruka: 128
@mario80bg
Ti si bre KOMPLIKATOR, a ne "strucnjak za web dizajn"!!! Uostalom, vidi se koliko si zreo kad imas takvu poruku na forumu (Dokolenko). Mora da si neki jak akademski gradjanin.

Radio sam mesec dana na FSC Amilo a1650g Tu64 ML32 512MB/80GB/DVDRW/15.4/XPH. Stvarno ne znam o kakvoj ti nekompatibilnosti pricas. Jednom sam ga reinstalirao i nema nikakvih problema sa drajverima. Nisam ni na strani AMDa, ni Intela, ali kad mi neko kaze "ma kakav AMD, to je sra`e, u tom fazonu" onda mi je jasno koliko se razume u materiju. Po meni je sada Intel u prednosti sa novim jezgrom Conroe, ali daleko od toga da je AMD los.


P.S. Napredujes, skinuo si onu glupu poruku i sada ce ljudi mozda vise da cene tvoje misljenje.

Milost ne trazimo, milost ne dajemo
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Re: Mrlja ti je lepo odgovorio 18.10.2006. 17:38 #8981

status: user
broj poruka: 163
dokolenko

:: @mario80b
:: Ti si bre KOMPLIKATOR, a ne "strucnjak za web dizajn"!!! Uostalom, vidi se koliko si zreo kad imas takvu poruku na forumu (Dokolenko). Mora da si neki jak akademski gradjanin
::
:: Radio sam mesec dana na FSC Amilo a1650g Tu64 ML32 512MB/80GB/DVDRW/15.4/XPH. Stvarno ne znam o kakvoj ti nekompatibilnosti pricas. Jednom sam ga reinstalirao i nema nikakvih problema sa drajverima. Nisam ni na strani AMDa, ni Intela, ali kad mi neko kaze "ma kakav AMD, to je sra`e, u tom fazonu" onda mi je jasno koliko se razume u materiju. Po meni je sada Intel u prednosti sa novim jezgrom Conroe, ali daleko od toga da je AMD los
::
::
:: P.S. Napredujes, skinuo si onu glupu poruku i sada ce ljudi mozda vise da cene tvoje misljenje
::
:: Milost ne trazimo, milost ne dajem
::


Tuljane, lepo ti pise desk i lap-top.
Imam 2 racunara. Sve povrsno gledate i donosite zakljucke... Zato ste i pouzdani u svojoj struci. Toliko da ja moram umesto vas sve da radim dok se vi igrate na telefonu.

Pouka - poruka - Izjedes mi gace!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Mrlja ti je lepo odgovorio 18.10.2006. 21:16 #8989

status: user
broj poruka: 299



:: dokolenk
::
::
:: Tuljane, lepo ti pise desk i lap-top.
:: Imam 2 racunara. Sve povrsno gledate i donosite zakljucke... Zato ste i pouzdani u svojoj struci. Toliko da ja moram umesto vas sve da radim dok se vi igrate na telefonu.
::
:: Pouka - poruka - Izjedes mi gace!
::

...i ovakva izjava tzv akademika (pominjanje zivotinjskih vrsta..) zahteva veoma pomno prouchavanje od strane nekolicine struchnjaka raznih struka kako ne bi bilo povrshno gledano i izvucheni pogreshnji zakljuchci....
mada jedino sto mi pada na pamet (pre nego oni donesu svoj sud) je drevna mudrost:
"nikada se ne svadjaj sa budalom, ljudi netje primetiti razliku"
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 @ mario80bg 20.10.2006. 15:47 #9023

status: user
broj poruka: 128
Procitao sam celu ovu raspravu od pocetka do kraja. Ne vidim da je tebi neko od nas uputio pogrdnu rec, kao ti nama. Ubuduce se potrudi da budes pristojniji i bez uvreda i PAZI STA PRICAS, jer nikad ne znas na koga mozes da nagazis.


Milost ne trazimo, milost ne dajemo

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Re: Re: Nov seleron ili polovan pun intel? :) 04.11.2006. 17:04 #9377

status: user
broj poruka: 163

dokolenko

::
:: :: TFT je zmija 15" sa rezolucijom od 1600x1200!!!!
::
:: u toj rezoluciji na 15" ... i pretpostavljam povetjalo pred TFT-om??
::
:: :: Da pomenem da ovi sto se prodaju po radnjama za 600 - 700 evra imaju KATASTROFALNU tastaturu.
::
:: tastatura mi je PRVO o chemu razmishljam kada kupujem lap-top, ovo je sarkazam naravno :)))))
::
:: :: A ne bih ni u ludilu preporucio bilo kakav AMD u lapu. Em je na skucenom prostoru, em greje ko blesav... A o drajverima i da ne pricam. Znam kad sam desk reinstalirao - pola stvari nije prepoznao na ploci...
:: :: Pozz
::
:: si ti chuo nekad za turion64 seriju procesora za notebook?
:: tvoj procesor troshi (greje) 21W, a turion MT-34 25W sto nije bash mnogo velika razlika zar ne? a ovaj gorepomenuti MK-36 troshi 31 W.. sto vec i jeste razlika, ali to je pri punoj snazi rada procesora .. sto nije uvek .. tj ..
:: pola stvari nije prepoznao??
:: to je odlichna stvar..... znachi da je novijeg datuma od windowsa XP koji si instalirao, na ovom laptopu je sve prepoznao sto znachi da je davno radjen.. bridge Intel 845MP , kao i grafichka ATI Mobility FireGL 750
::
:: pozdrav..
:: inache ... mashina nije losha, mada meni treba komp sa rachunom, pa tju uzeti nesto novije ... :)
::
::
::
Ja bih ipak na tvom mestu nabavio naocare za citanje.
ne znam zasto gubim svoje dragoceno vreme sa vama besposlicarima i drkoshima.
U svakom slucaju, pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agocevic NX 6325 17.11.2006. 11:03 #9797

status: user
broj poruka: 31
Ja sam kupio notbook u PC4U za malo vise para nego sto imas i mogu ti reci da se nisam prevario.Bolje sacekaj jos malo pa kupi pravu stvar.Preporucio bi ti HP NX6325 ( S3400+, 1024mb DDR 15", 100GB... ) za 860€.Ako kupis neki jeftiniji kasnije ces morati da ga nadogradjujes sa memorijo,hardom...kako bi podrzao novi OS VISTA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs