Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pitanje za hardwerashe!
STRANA 1 OD 1
moksha Pitanje za hardwerashe! 04.10.2006. 15:45 T2370

status: user
broj poruka: 3
Ima plocu msi k7n2 delta i procesor sempron 2200+ .Do sada mi je komp radio na 1500Hmz i cpu fsb clock bio na 166Mhz. Imam nekoliko pitanja:

1. zanima me do koje brzine mogu da vozim ovaj procesor (tj da ga ovrclockujem)

2. da li je fsb clock brzina na kojoj radi memorija * mnozilac = brzina procesora...jer planiram da ubacim memoriju od 1GB koja je 266Mhz i zanima me da li bi se ona pregrejala na ovoj brzini.

3.U expert modu u biosu maximalna brzina memorije je valjda 333Mhz koliko je ova brzina opasna pri overklokovanju?...

4.Sta znace oznake u biosu T-(Ras) koji je na postavljen na 8 i T-(RCD) koji stoji na 3...

Ajd pomozite i hvala unapred...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: Pitanje za hardwerashe! 06.10.2006. 12:12 #8786

status: user
broj poruka: 51
:: Ima plocu msi k7n2 delta i procesor sempron 2200+ .Do sada mi je komp radio na 1500Hmz i cpu fsb clock bio na 166Mhz. Imam nekoliko pitanja
::
Napishi koja ti je memorija tachno.

:: 1. zanima me do koje brzine mogu da vozim ovaj procesor (tj da ga ovrclockujem)
::
Sve zavisi od primerka i da li je otkljuchan mnozzilac. Ako jeste - onda mozzesh da podizzesh brzinu CPU-a bez podizanja brzine magistrale (FSB). Ako je Barton jezgro i ako je otkljuchan i ako imash srecce mogao bi da ide do 2.2GHz, a ako si mnogo sreccan i do 2.5GHz (ali onda bolje igraj loto, sa toliko srecce).

:: 2. da li je fsb clock brzina na kojoj radi memorija * mnozilac = brzina procesora...jer planiram da ubacim memoriju od 1GB koja je 266Mhz i zanima me da li bi se ona pregrejala na ovoj brzini
::
Jeste. Ta ideja ti je mnogo losha. Zashto bi ubacivao memoriju na DDR266, kad imash DDR333?, a tu je i pitanje pregrevanja ako podignesh DDR266 na 333 (ako uopshe bude htela da raid).

:: 3.U expert modu u biosu maximalna brzina memorije je valjda 333Mhz koliko je ova brzina opasna pri overklokovanju?..
::
To nije overklokovanje. To ti je standardna brzina kad ti je FSB166 (FSB166 x 2 = DDR333). Kao shto sam ti rekao napishi koja ti je memorija tachno, pa ccu ti recci vishe. Ako je DDR400 onda bi mogao da dignesh FSB na 200MHz. Tada bi ti memorija radila na DDR400MHz, a CPU na 1800MHz (FSB200 x 9 = 1.8GHz).

:: 4.Sta znace oznake u biosu T-(Ras) koji je na postavljen na 8 i T-(RCD) koji stoji na 3..
::
to su ti latencije memorije, neke od mnogih. to bolje nemoj da chachkash, nego ostavi sve na auto, poshto vidim da tek ulazzish u overklokerske vode.

Naravno, svo vreme morash da vodish rachuna o temperaturama.

NAPOMENA: SVE RADISH NA SVOJU ODGOVORNOST! SVAKO OVERKLOKOVANJE, OVERVOLTOVANJE, MODOVANJE ILI BILO KAKVA DRUGA PROMENA FABRICHKIH SPECIFIKACIJA PODRAZUMEVA GUBITAK GARANCIJE I MOZZE REZULTIRATI GUBITKOM PODATAKA I/ILI TRAJNIM OSHTECCENJEM HARDVERA. SMATRAJ SE UPOZORENIM!

Pozdrav!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 06.10.2006. 15:19 #8789

status: user
broj poruka: 281
http://www.directron.com/overclocking.html



https://www.piratesunited.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zealot Slaba Vajda 14.10.2006. 15:21 #8919

status: user
broj poruka: 28
Ako je otkljucan mislim da ces izvuci maximalno na 2100MHZ.Radice stabilno,preko toga imaces probleme.Podesavanja za memoriju moslim da ti ne vredi truda,nije to ploca za te stvari


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646077.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs