Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Hitno! Pomoc za novu matichnu plochu s939!!!
STRANA 1 OD 1
ddragoljub Hitno! Pomoc za novu matichnu plochu s939!!! 04.10.2006. 20:50 T2372

status: user
broj poruka: 126
Sinoc sam ostao bez moje voljene matichne ploche Gigabyte K8NS-Ultra :-(
Sada imam problem! Ne znam koju plocu da kupim kao zamenu za ovu...
Imam procesor A64 3500+ S939
memoriju 2x512 Geil DDR 400
hard disk 2x160GB Sata
I neku Agp grafichku....
Molim Vas za predloge za plochu koja bi se uklopila uz ovu konfiguraciju...
Bilo bi dobro da ima 2 mreze, 4 SATA prikljuchka, integrisan zvuk i da ima pasivan hladnjak na NorthBridge-u. Ako je izvodljivo i 2 serijska porta... Na PCBerzi ima mnoshtvo plocha koje odgovaraju mom procesoru, memoriji i hard disku...ali koju odabrati...? Kompjuter NE koristim za igrice i grafika je nebitna, bitna mi je stabilnost, brzina, i da nema ventilatore na sebi...

Svi predlozi su dobrodoshli!!!
Hvala unapred...

ps mozda da batalim AGP grafichku i da uzmem neku plochu za PCI-E?

Pozdrav, Dragoljub
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jagger70 Jedino i samo !!! 04.10.2006. 22:45 #8763

status: user
broj poruka: 5

ABIT AN8 32X

Ploca je vrhunska

Pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp MA KAKAV ABIT.....SAMO DFI 05.10.2006. 10:49 #8764

status: user
broj poruka: 140
ako vec zelis da kesiras dosta para uzmi DFI Nforce 4 Ultra Infinity ili ako zelis jos vise para da iskesiras DFI Nforce 4 Ultra D Lanparty...

ako zelis nesto standardno tu su MSI K8N Neo4 F ili Neo4 FI...Nadam se da sam pomogao...Pozzz

extra_computers@yahoo.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja hm... 05.10.2006. 11:34 #8765

status: user
broj poruka: 299
ABIT AN8 32X je nazalost gamerska plocha koja izgleda choveku ne treba ..
pitam se ponekad da li iko ovde najpre pazljivo prochita sta ja cho`ek napis`o da mu treba...
dotichna plocha nema ni jedan serijski port, a chovek bi ako moze da ima 2 sto postaje prilichna retkost na plochama...
a ABIT sve redje stavlja serial na ploche...

moja preporuka bi bila:
PCI-express, HD audio, SATA2
pa zatim redom...

predji obavezno na PCI-express grafichke kroz neko kratje vreme netjesh motji natji AGP grafichke, a kada ih nadjesh bitje prilichno para...

ja sam zadovoljan kako radi ASUS A8N-e, ali ona ima cooler na bridge-u i jedan serijski port (nema HD audio) ...
http://www.asus.com.tw/products3.aspx?l1=3&l2=15&l3=171&slname=NVIDIA%20nForce4%20Ultra

ASUS A8N-SLI (SE, DE LUXE) imaju takodje cooler, samo PREMIUM ima heat-pipe..
http://www.asus.com.tw/products3.aspx?l1=3&l2=15&l3=148&slname=NVIDIA%20nForce4%20SLI

mada bih ti preporuchio da uzmesh neku plochu sa HD audio da ne bude problema sa vistom ... 64-bitna vista netje podrzavati uopste stare zvuchne (svi modeli koji ne podrzavaju HD audio), na 32 bitnoj visti radi, ali bez svih funkcija ...
preporuchio bih i plochu koja podrzava SATA2 standard posto je mnogostruko brzi rad sa hardom...

od ASUS-a opisu odgovara A8R-MVP ali ima samo jedan serial sto je danas vec izgleda standard (jedina sa HD audiom od ovih ASUS-ovih)...
http://www.asus.com.tw/products4.aspx?modelmenu=2&model=787&l1=3&l2=15&l3=236

sve ove ASUS-ove ploche imaju realtekovu zvudhnu ALC850 koja nije HD-audio (mada na premuim pishe da je HD-audio), ali pre par dana sam chitao chlanak da Realtek mnogo toga josh nije dobro reshio i da ni jedan njihov chip ne zadovoljava HD audio standard.. ne pozicionira dobro zvuk...

lichno imam losha iskustva sa MSI plochama pa ih ne preporuchujem nikom vec dugo (mada mozda su se u medjuvremenu popravili)
za DFI ne znam nisam radio sa tim plochama...
mada koliko mogu da vidim na site-u
DFI INFINITY NF4 ULTRA, kao i LANPARTY UT Ultra-D imaju cooler na bridge-u i 1 serial port, HD audio nije prisutan (realtek ALC850) ...

ja napisao svashta ... a ti sam vidi sta ti od svih glooposti treba :)))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jagger70 Kao i sto rekoh !! 05.10.2006. 17:41 #8774

status: user
broj poruka: 5

Abit AN8 32X, imam je 7 meseci

Brze i stabilnije od toga nema !!

Pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jagger70 I jos samo nesto !!! 05.10.2006. 18:06 #8775

status: user
broj poruka: 5

Probaj da ti neko donese preko grane, moja je kupljena u svajcarskoj.

Imam losa iskustva sa ovde kupljenim plocama, mislim da se ovde definitivno valja falsh, ma koliko da kosta opet je to lose.

Znaci ako vec kupujes, pokusaj preko nekih prijatelja svako ima nekoga negde preko !!

pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Hvala!!! Kupio sam plochu... 09.10.2006. 00:45 #8833

status: user
broj poruka: 126
Pre svega veliko hvala svima kojis u odvojili deo svog vremena i pokusali da mi pomognu!!!

Pogledao sam sve predlozene ploce ali sam se ipak , na kraju, odlucio da se drzim AGP-a i nForce3 chipset-a...U ovom trenutku je to bio dobar izbor jer bih ,u suprotnom, morao da menjam i grafichku kartu (a one najjeftinije su oko trecine cene nove ok matichne ploche). Izabrao sam MSI K8N Neo2 . Malo sam se pomuchio da je nadjem ali ima vecinu stvari koje su mi neophodne ( 4 SATA porta, 2 serijska (obichan + IR), AGP slot, 8XUSB ), jedino nema pasivno hladjenje nForce3 Ultra chipset-a...ali hladnjak sam vec zamenio....
Hvala posebno onima koji su me pazljivije "chitali" - upravo vashi odgovori su me doveli do ovog izbora....:-)

Sve u svemu- jako sam zadovoljan mojom novom plochom :-)
Pozdrav, dragoljub



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re! 13.10.2006. 11:43 #8901

status: user
broj poruka: 3529
E posto sam sada, posle tvoje zahvalnice procitao poruku, kasnim!
Upravo sam hteo da te posavetujem da ti je to najbolji izbor, ja imam MSI Neo2 Platinum i ploca ima sve zivo i veoma je stabilna u radu!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs