Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Radijus Vektor kablovski net
STRANA 1 OD 1
Dzoni665 Radijus Vektor kablovski net 14.01.2010. 17:30 T23728

status: user
broj poruka: 704
Posto oni, kao i sbb, daju 2x vecu brzinu od adsl-a za iste pare, razmisljam da predjem na kablovski.
Interesuje me kakvi su vasi utisici sa njima kao provajderom? Da li im je stabilna veza, kakav je protok, da li su brzine onakve kakve kazu?
Jos jedan razlog je sto sam cuo da verovatno nece biti nikakvih povecanja brzina u narednom periodu a razlog je to sto su navodno dostigli max download (ponavljam to sam cuo, ne govorim ni da je tacno ni da nije)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boskodev hehe - vektor 14.01.2010. 17:52 #180498

status: user
broj poruka: 98
Sama usluga je OK, ali imaju najgori moguci sistem tehnicke podrske...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dz0ni Re: Radijus Vektor kablovski net 14.01.2010. 18:35 #180523

status: user
broj poruka: 880
Ma nije poenta u max download-u, Telekom nudi odlicne brzine... ali problem je u u ceni, ne zele cene da spuste... da stave onaj paket od 4mb/s da bude onaj default 1420din. to bi bilo xtra, parirali bi sbb, al ne vredi.

imam sbb super sljaka, 4mb/s skida u fullu, ping odlican, nisam imao nikakvih ozbiljnijih problema, tehnicka podrska je super, s obzirom na to kakva je ranije bila... topla preporuka za sbb.

:: Posto oni, kao i sbb, daju 2x vecu brzinu od adsl-a za iste pare, razmisljam da predjem na kablovski
:: Interesuje me kakvi su vasi utisici sa njima kao provajderom? Da li im je stabilna veza, kakav je protok, da li su brzine onakve kakve kazu?
:: Jos jedan razlog je sto sam cuo da verovatno nece biti nikakvih povecanja brzina u narednom periodu a razlog je to sto su navodno dostigli max download (ponavljam to sam cuo, ne govorim ni da je tacno ni da nije)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Lepo je to... 14.01.2010. 18:44 #180529

status: user
broj poruka: 704

Ali sbb mi nije prvajder, tako da samo vektor moze, zato i pitam konkretno za njih
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvelja Kakav bre SBB 14.01.2010. 18:54 #180534

status: user
broj poruka: 135

A sto placamo odrzavanje televizije hteli ne hteli, ima ljudi koji ne gledaju tv, a moraju da plate zbog neta. Ucena!!! Neka bre kupe opremu pa neka razdvajaju signale, neka rade sta hoce, a ne ovako. I sta se bre lozite, odvrnu malo cesmicu i jupiiii, najbolji su, a to je daleko od realnog. Muzu nas kao ovce. I bas lepo sto ste potpisali ugovore na 2 godine, za tih 4Mb, u svetu tehnologije koja napreduje i sami vidite kako i na trzistu koje se menja svakog meseca a ne godine.....

A da li mislite da su slucajno bukvalno izbaceni iz IP telefonije. Ne bao vam Bog da vam se desi neki problem, onda cete videti kao stvari funkcionisu, tj ne funkcionisu. Sve je lepo dok nekako ide....i tako dokle????

Aj nek se javi neko ko ima ovaj radius vektor....

I ovo gore je moje misljenje sigurno ima i drugacijih, ali ne lupetam, verujte...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.01.2010. 19:30 #180573

status: user
broj poruka: 12785
Postoji neki sajt specificno za komentarisanje katastrofalnog njihovog neta...

Veza je katastrofalna sa konstantnim pucanjima, jos gorim nego kod SBB-a, a kada sam pre par godina se prijavio kod njih, cekao sam ih 6 meseci dok me nisu pozvali za ugradnju. Ja sam vec 5 meseci tada koristio Telekom ADSL, i samo ih oterao u tri lepe....

Ne stavljaj sebi tu bedu na grbachu... Sta mislis zasto uopste i daju 2x vecu brzinu...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Kakav bre SBB 14.01.2010. 19:31 #180576

status: user
broj poruka: 7761
Ih bre koji si miftar pa i tako su povoljniji od ADSL-a.

TV + 4096 manje nego ADSL 2048 a ti se pitas zasto placas pretplatu za odrzavanje kablovske TV.

Videces kad za par meseci budes imao TV+INT+VOIP (domaci za DZ a ino uz smesnu nadoknadu) za 30E.

Tomato Republic Of Serbia !!!

::
:: A sto placamo odrzavanje televizije hteli ne hteli, ima ljudi koji ne gledaju tv, a moraju da plate zbog neta. Ucena!!! Neka bre kupe opremu pa neka razdvajaju signale, neka rade sta hoce, a ne ovako. I sta se bre lozite, odvrnu malo cesmicu i jupiiii, najbolji su, a to je daleko od realnog. Muzu nas kao ovce. I bas lepo sto ste potpisali ugovore na 2 godine, za tih 4Mb, u svetu tehnologije koja napreduje i sami vidite kako i na trzistu koje se menja svakog meseca a ne godine....
::
:: A da li mislite da su slucajno bukvalno izbaceni iz IP telefonije. Ne bao vam Bog da vam se desi neki problem, onda cete videti kao stvari funkcionisu, tj ne funkcionisu. Sve je lepo dok nekako ide....i tako dokle???
::
:: Aj nek se javi neko ko ima ovaj radius vektor...
::
:: I ovo gore je moje misljenje sigurno ima i drugacijih, ali ne lupetam, verujte..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Radijus vektor je moj provajder 14.01.2010. 19:39 #180587

status: user
broj poruka: 226
Ja ga imam od kako je počeo sa KDS. Bilo je dečijih bolesti, međutim, sada nemam primedbi. Imam 4 računara u mreži, tri uvek rade. Paket od 4Mb, zajedno sa TV, cena je 3043 dinara. Brzina Up i Down varira od doba dana - retko kad ide ispod 3,5Mb - uglavnom je oko 3,9. Stanujem kod Fontane a oni su u Sava Centru. Sa tehničkom podrškom nikad nisam imao problema - ljubazni i efikasni.

Ne znam kakvi su drugi provajderi - meni je ovaj najbolji, a boljeg, verovatno ni ne mogu imati.

Pozdrav svima,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: Kakav bre SBB 14.01.2010. 19:48 #180600

status: user
broj poruka: 6502
Pa ti nemoj da koristis njihov net, a i tako sa kablovskom su jeftiniji od ADSL-a. daj vise para za sporije, paketi se konstantno povecavaju, ja za iste pare dogurah sa 1MB na 8MB, taj ugovor za odredjenu brzinu je za taj paket, ako se brzine povecavaju i taj paket se povecava...

I oni sa ovim poslednjim povecanjem nisu malo nego m nogo odvrnuli cesmicu, ja licno dugogodisnji zadovoljni SBB korisnik nisam mislio da ce sa 3 povecati na 8... Naravno da sam odmah potpisao ugovor...


::
:: A sto placamo odrzavanje televizije hteli ne hteli, ima ljudi koji ne gledaju tv, a moraju da plate zbog neta. Ucena!!! Neka bre kupe opremu pa neka razdvajaju signale, neka rade sta hoce, a ne ovako. I sta se bre lozite, odvrnu malo cesmicu i jupiiii, najbolji su, a to je daleko od realnog. Muzu nas kao ovce. I bas lepo sto ste potpisali ugovore na 2 godine, za tih 4Mb, u svetu tehnologije koja napreduje i sami vidite kako i na trzistu koje se menja svakog meseca a ne godine....
::
:: A da li mislite da su slucajno bukvalno izbaceni iz IP telefonije. Ne bao vam Bog da vam se desi neki problem, onda cete videti kao stvari funkcionisu, tj ne funkcionisu. Sve je lepo dok nekako ide....i tako dokle???
::
:: Aj nek se javi neko ko ima ovaj radius vektor...
::
:: I ovo gore je moje misljenje sigurno ima i drugacijih, ali ne lupetam, verujte..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Kakav bre SBB 14.01.2010. 20:37 #180634

status: user
broj poruka: 7761
Prikljucili me pre ½ sata sad je onaj probni signal 30kb/s tek sutra krece puna brzina 4096/256, nadam se da ce raditi kako valja.
Modem je neki Cisco 2100.

Do sada je samo internet bio nekih 2126 a od sada ce internet biti duplo brzi a u itu cenu ce uci i tv i internet.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Pa ti nemoj da koristis njihov net, a i tako sa kablovskom su jeftiniji od ADSL-a. daj vise para za sporije, paketi se konstantno povecavaju, ja za iste pare dogurah sa 1MB na 8MB, taj ugovor za odredjenu brzinu je za taj paket, ako se brzine povecavaju i taj paket se povecava..
::
:: I oni sa ovim poslednjim povecanjem nisu malo nego m nogo odvrnuli cesmicu, ja licno dugogodisnji zadovoljni SBB korisnik nisam mislio da ce sa 3 povecati na 8... Naravno da sam odmah potpisao ugovor..
::
::
:: ::
:: :: A sto placamo odrzavanje televizije hteli ne hteli, ima ljudi koji ne gledaju tv, a moraju da plate zbog neta. Ucena!!! Neka bre kupe opremu pa neka razdvajaju signale, neka rade sta hoce, a ne ovako. I sta se bre lozite, odvrnu malo cesmicu i jupiiii, najbolji su, a to je daleko od realnog. Muzu nas kao ovce. I bas lepo sto ste potpisali ugovore na 2 godine, za tih 4Mb, u svetu tehnologije koja napreduje i sami vidite kako i na trzistu koje se menja svakog meseca a ne godine....
:: ::
:: :: A da li mislite da su slucajno bukvalno izbaceni iz IP telefonije. Ne bao vam Bog da vam se desi neki problem, onda cete videti kao stvari funkcionisu, tj ne funkcionisu. Sve je lepo dok nekako ide....i tako dokle???
:: ::
:: :: Aj nek se javi neko ko ima ovaj radius vektor...
:: ::
:: :: I ovo gore je moje misljenje sigurno ima i drugacijih, ali ne lupetam, verujte..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Da sumiramo 14.01.2010. 20:51 #180639

status: user
broj poruka: 704

Da batalim Lelekom i adsl i da bezim na cable :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 Re: Kakav bre SBB 14.01.2010. 20:56 #180641

status: user
broj poruka: 479
I ja sam sa adsl telekoma presao na sbb i potpisao ugovor na dve godine.Uzeo paket od 8 mb i d3 televiziju.Sto se interneta tice tu nemam ni najmanjih problema.Brzina sa privatnih torenata je skoro uvek zakucana na 950 kb/sec.Imam malih problema sa d3 televizijom.Povremeno secka slika na svakih desetak minuta.Daleko od toga da se ne moze gledati program ali sam ipak reklamirao.Za razliku od adsl telekom podrske gde sam konstantno morao da cekam minimum 15-20 minuta da mi se neko javi,sbb tehnicku podrsku moram da pohvalim.Zvao sam ih par puta i najvise sto sam cekao je jedan minut.Prijavio smetnje na d3 televiziji u subotu 02.01.2010 i vec u ponedeljak 04.01.2010 je dosao majstor iz sbb-a da proveri kablove i razdelnike i signal.Posto je konstatovao da je tu sve u redu treba da donese novi dekoder pa da vidimo kako ce se ponasati sa njim.
Nadam se da ce sa novim dekoderom biti sve u redu.Inace slika sa d3 na lcd-u je dosta bolja nego analogna,tako da meni ova njihova usluga u potpunosti odgovara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid Radijus Vektor kablovski net 14.01.2010. 21:53 #180661

status: user
broj poruka: 179
Ja imam njihov kablovski net već godinu i nešto dana. Počeo sam sa paketom 512/128. Sada mi je protok 2 Mb, jer su nekoliko puta podizali brzinu. Nikada mi nije pucala veza, ali im je podrška loša. Naravno imam i CATV kod njih i sve šljaka kako treba.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 14.01.2010. 22:11 #180668

status: user
broj poruka: 516

ako mene pitas bezi Radius vektora sto dalje mozes! ako i budes blizu udari nekog radnika u moje ime, bilo kog - svi su gov** - takva im je politika firme.

kao sto neko rece gore pozvao sam ih cekao 3 meseca, a u medjuvrmenu ih zvao da ih podsecam i svi su mi nanovo uzimali podatke i pricali bajku kako ce se javiti za 7 dana... 3 meseca... kad sam pozvao da otkazem prikljucak dosli su istog dana!!!

korisnici koji su kod njih uzeli internet pre vise od 2 god su dobijali sjajne motoola modeme koji kod mog drugara i dan danas radi besprekorno, a ja sam dobio neki atlanta modem uz objasnjenje da motorolinih vise nema. ok...

napokon sam se izborio sa njima i pustili su mi net. ali vec od prvog dana pocinje veza da mi puca na svakih sat dva. i nema neta po pola sata pa i vise. jednostavno mrtva modem. ja zovem tehnicku sluzbu, dobijem ih odmah i onda mi oni mapiraju modem, stave me pracenje bla bla bla... i ne jave se nikad. onda ja zovem opet samo dobijem drugog lika iz tehnicke koji mi odradi istu foru i tako 3 meseca. onda ja odem sa modemom u sava centar da odjavim internet zato sto necu da placam net koji mi neradi i po 8 sati!!! pa mi nadrkana salterusa pozove odma majstora da ode samonom da mi popravi sta vec... decko dodje i nesto mrda sa nekim skalamerijama sat vremena i zakljuci, mozes misliti - moj kompijuter preko USB-a baca struju na modem i to shokira modem i zato puca veza!!!!!! i to smo kao popravili tako sto smo modem povezali preko mrezne... i kao radi :D
e pa radi onu stvar tj radilo dok majstor nije zabego. pola sata posle opet puklo i nema i nema. ja uzo modem i opet u sava centar da im se `nacestitam mile nove godine`! medjutim nadrkana salterusa prvo nece da uzme modem nazad uz objasnjenje da sam potpisao ugovor na 2 godine i da moram da platim sve do isteka ugovora da bi ga raskinuo. samo sam im ostavio modem i poslao ih u mesto rodjenja :) obecali su da ce me tuziti i bla bla - nikad se nisu javili nit poslali racun nijedan... drolje pokvarene...

jos kad bi mogao i tv da odjavim odmah bi ga odjavio, al nema drugi provajder pa necu dok se ne pojavi jos neki...

tako da bezi od radijusa sto dalje moj savet!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Super 14.01.2010. 22:29 #180677

status: user
broj poruka: 704
Realno, i u lelekomu nije dobra podrska :D svako ima svoje bubice, meni je jedino bitno kakvo je stanje sa vezom, koliko puca, pad brzine itd itd. Posto vidim da problema velikih nema, verovatno cu preci na cable xD Sto se tice cekanje na uvodjenje, pre 2 godine je bilo oko 15 radnih dana cekanja. Pretpostavljam da je i sada isto, ali ko ga j... za to vreme, adsl a posle otkazivanje :D
Nego, kakva je procedura otkazivanja adsl-a kod gore pomenutog, jel vole malo da mrse m... da smaraju itd? :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 14.01.2010. 22:35 #180678

status: user
broj poruka: 516

zelim ti srecu da te usere - da radi dobro :D

btw ne zaboravi da slap-ujes nekog u sava centru xD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Sto se tice podrske njihove 14.01.2010. 22:35 #180679

status: user
broj poruka: 704

Ne brinem se... Kad su mi se bili jednom izbrisali parametri sa modema od adsl-a Sagem, rekli su mi da se to desava jer nije zakljucan i cekao sam 7 dana samo da me okrenu, jer su rekli zvace me, cak sam ih i ja u medju vremenu zvao :D tako da nista spec, a sto se tice cekanja, ima leka za to. U najgorem slucaju cu da prosetam do njih, nisu daleko od mene xD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Nema problema 14.01.2010. 22:36 #180681

status: user
broj poruka: 704

Samo da nije zensko :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga off topic 14.01.2010. 23:52 #180702

status: user
broj poruka: 516

za zensko meze i spank ajd :) imaju dobro seficu, videces...
btw odakle si? kazes da si blizu, i ja sam bas blizu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OwerLord ... 22.06.2014. 23:47 #556059

status: user
broj poruka: 87
Da ne otvaram novu temu, a tice se Vektora:

U poslednjih nedelju dana ne mogu preko torenta normalno da skidam, pre je bila brzina u proseku oko 800-900 kb/s a sada je nekih 2-3 kb/s. Zna li mozda neko ko ima Vektorov net o cemu se radi, da li neko ima slicno iskustvo? Da li je to do Vektora (ogranicavanje torent protokola ili tako nesto slicno) ili je problem u necemu drugom?

Inace imam Vektorov net od 25 mb/s i nikad nisam imao ovakve probleme.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OwerLord ... 23.06.2014. 22:49 #556121

status: user
broj poruka: 87
Reinstalirao sam µTorrent, tako da je sada sve ok, brzina je onakva kakva i treba da bude.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro Pa ovako... 24.06.2014. 09:40 #556152

status: user
broj poruka: 239
Imam njihov net+TV vec 4 godine.
Utisci:
Podrska ispod proseka...
TV prosek...
Net solidan, ali cesto imaju problema... dolazi do kvarova kako oni kazu zna da puca s vremena na vreme...
Sto se tice modema i ostalih sranja ovde napisanih/bla bla bla bla, nije to samo kod njih... Svugde ima problema u manjoj ili vecoj meri...

Uzmi, jer je bolji od ADSL, a ako naletis na bolje pa naravno - promena...

I torrenti mi rade savrseno jer imam 25Mbps

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 12.02.2016. 14:14 #613909

status: user
broj poruka: 2936
Ikod njih nesto lepo za promenu:
juce - 39.91 Mb/s 4.04 Mb/s 8 ms
danas - 79.89 Mb/s 5.07 Mb/s 7 ms
+ tri tv paketa gratis

Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs