Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Fujitsu siemens Pi1505, ima li neko iskustva, dobra/losa
STRANA 1 OD 1
klingklang Fujitsu siemens Pi1505, ima li neko iskustva, dobra/losa 07.10.2006. 11:40 T2383

status: user
broj poruka: 2
Kupujem laptop, ovaj mi je zapao za oko. nisam neki igrac ali volim ponekad da zaigram iz prvog lica, fudbal ili strategiju..
graficka je Intel Graphic Media Accelerator 950. rekose da je i nije neka..
Pi 1505 kosta oko 950 jevreja a prvi model s "igrackom" karticom je preko 1300!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
line razmisli o ovoj opciji manje para puno bolji komp 07.10.2006. 16:15 #8814

status: user
broj poruka: 3
kao prvo te graficke intelove su dno dna 900 i 915 su dres a ta 950 je malo ali samo malo bolja.

ako vec planiras nesto i da odigras uzmi neku ne integrisanu grafiku

ali ne brini i ja sam imao taj problem pre samo 4dana tj. pre kupovine svog novog laptpa. isto sam imao kesa otprilike kao i ti i trazio po forumima sve moguce i nemoguce opcije....

prvo sam hteo da kupim pa1510 on ima ati x1100 koja je definitivno bolja od 950 ali taj model radi na sempronu pa mi je bio malo... znas vec....

i onda na jednom od foruma mi je neko preklozio ovaj racunar koji se tek juce prekljuce pojavio na pc berzi tj. retko ko je znao da ima tako dobre stvari za tako malo para.

rec je o ACER ASPIRE 5101

ACER Aspire 5101AWLMi sa PN: LX.AG20J.014
samo pazi u tu postoje 3 racunara sa istom oznakom 5101 stvar je u tome sto se razlikuju jedino u grafickoj i operativnom sistemu 2komada imaju integrisanu x1100 i linux i xp home i kostaju po oko 680 do 750e a jedan je drugaciji
Razlika je u tome što ovaj ima neintegrisanu ATI X1300 grafiku sa 128MB SVOJE memorije ona ti je ravna sa 9600. Evo specifikacije:

AMD Turion MK36 (2GHz/512kB)
ATI Radeon Xpress 1100 chipset
512MB DDR II, 60GB HDD, DVD-RW DL
15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite
ATI Mobility Radeon X1300 128MB
LAN, WLAN, Modem, BlueTooth
5-in-1 card reader, 3xUSB, 1xPCMCIA
6 cell battery
Windows XP Media Center Edition

takodje, ovaj model ima Windows Media Center Edition, to je bolje i skuplje od XP Home-a, a i može da se nadogradi na Vistu (uz doplatu) a XP home ne.

sada kosta oko 800 do 820evra sa pdv a to ti je nesumljivo best bay
ja sam ga kupio i sada ti ovo kucam sa njega radi extra ne greje se baterija do 2sata jedino mu je hard sporiji tj. isti kao i u 90% modela svih proizvodjaca
acer monitor je full ugao gledanja odlican....
sve ovo ti pisem kao zahvalnost ljudima koji su meni pomogli u odabiru i kupovini ovog notebooka

line_crasher

line_crasher

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Acer 08.10.2006. 22:17 #8830

status: user
broj poruka: 163
Acer je dno dna... Pola ih ne sastavi prvu nedelju bez kvara...
Pozz

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Re: c c c 11.10.2006. 00:44 #8867

status: user
broj poruka: 163
O aceru ima dobro misljenje samo prodavac :)

Mrljo crve.

dokolenko

::
::
::
:: :: Acer je dno dna... Pola ih ne sastavi prvu nedelju bez kvara...
:: :: Pozz
:: ::
:: :: dokolenk
:: ::
:: ::
::
:: sta reci, a ne zaplakati???
:: svashta kupuje rachunar i nauchi da udara po tastaturi ...
:: ali da kuca ovakve glooposti bash na ovom forumu??
:: UH!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg Re: Re: Re: c c c 04.11.2006. 17:10 #9378

status: user
broj poruka: 163

dokolenko

::
::
:: :: O aceru ima dobro misljenje samo prodavac :)
:: ::
:: :: Mrljo crve.
:: ::
::
:: svakom kachiti svoje osobine po Freud-u se to naziva projekcija..
:: neznanje o rachunarskoj opremi je normalna stvar, a lupetanje o opremi na forumu o hardveru za do sada nije imalo ime, ali mi se chini da tjesh postati jedinichna mera za dotichno??? (ali da tje se meriti kao npr... ala ovaj loopa kao 0,5 mario80bg... ili samo kao 0,5 dokolenka??? posto ce nam jedinichna mera biti mnogo velika .. retko se desi da neko bash toliko loopa ovde)
:: inche odesh na google i potrazish nagrade koje je dobio acer za lap-topove koje obichno daju za opremu koja lako vrisnjava..
:: mada je meni omiljena
::
:: Best high-performance notebook 2004, TravelMate 292LMi, December 2004.
::
:: najvetja zamerka koju ti lichno mozesh uputiti aceru
:: a)da nisi chuo za njih???
:: b)da si video notebook acera pa si se zaljubio (posto imaju prilichno nagrada za design), ali ti nije bio uzvratjeno, jer nije komplexan?? a IBM ti je uzvratio???? pa ti lepo legao iskoplexiran IBM koji imash (koji te zadovoljava svojom komplexnoshtju)??
::
:: da sad ne parafraziram ostale glooposti koje si naloopao na temama o notebookovima...
::
:: PS
:: izvinavam se unapred svima ostalima koji chitaju ovakve nebuloz
:: :)))))))))

A ti loopash li loopash... I pratis me po svim temama na kojima sam nesto pisao. Na te mozda ne privlaci moj potpis? Zasto li samo Sigmunda uvlachis u svoje baljezgarije... Idi spavaj.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs