Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Predlozite konfiguraciju
STRANA 1 OD 1
Lisa8Buzz Predlozite konfiguraciju 11.10.2006. 14:19 T2396

status: user
broj poruka: 3
Hello, treba mi pomoc oko konfiguracije. Kako sam totalni duduk kad je hardver u pitanju molim vas da mi predlozite najbolju mogucu konfiguraciju za potrebe dizajna i to izrada web sajtova i manja priprema za stampu (tipa vizitke, flajercici i sl.). Monitor mora da bude TFT, takodje sam posle osvrta na ovo http://www.optimice.net/proizvodi/catwalk_prikaz.php
upala u suludu paniku "pa koji sad mis i podlogu bre da uzmem ti bre!!", mislim, toliko toga ima da odjednom zelim sve to da imam-iako mi mozda i netreba. Elem, dakle, ovo su uslovi:
- konfiguracija za grafiku (web deisgn+web programiranje)
- TFT monitor
- veeeeeliki HD i to dva komaTa!!
- tabla za crtanje
- UPS (struja u sobi mi je jaaako nestabilna - kao inflacija za vreme Milosevica)
- kamerica
- DVD, rezac (ovaj jadan ce da skapa uskoro)
- muzika mi je jako bitna tako da sam razmisljala o nekom subwoofer-u moj brat ima "neki" svidja mi se, mislim da bi mi to odgovaralo
- skener
- stampac (mozda ono "2 u jednom" ili ne?!? zbog tipa posla?!hmm)
naravno slobodno budite "debilni ko ja" pa predlozite i neku cool fancy tastaturu i misonju i PODLOGU , sto se cena tice ne zamarajte svoje pametne glavice time, samo dajte predlog ili predloge
HVALA !!! valjda!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB $$$$$$$$$$ 12.10.2006. 09:45 #8883

status: user
broj poruka: 281
Takva konfiguracija moze mnoooogo da kosta.Koliki ti je fond,kazi,bice lakse za uklapanje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lisa8Buzz Re: $$$$$$$$$$ 13.10.2006. 14:03 #8902

status: user
broj poruka: 3



:: Takva konfiguracija moze mnoooogo da kosta.Koliki ti je fond,kazi,bice lakse za uklapanje
::
::


Kao sto rekoh ncifra nije bitna!! Naravno da cu omdah uzeti komp+monitor. Naknadno cu uzeti novu tatstaru, misonju, DVD, zvucnike, tablu za crtanje i sl. mislim sve ono sto mi u samom startu niej neophodno cu kasniej da dodam. Ali recimo da kontam da idem od nekih 1.000eu pa nadalje , naravno! U toj silnoj ponudi sveg ai svacega jednostavno samo me interesuje koja je najbolja konfiguracija kada je dizajn u pitanju. Znam verovatno bi trebala da uzmeme Mek-a ali nesto nisam sigurna u to, nekako..radije bih neki pentijum nesto!Eto, jel pomoglo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 14.10.2006. 11:00 #8914

status: user
broj poruka: 3529
Hm!
Ja se bavim slicnim(istim) poslom, i def. me moja konfiguracija zadovoljava u potpunosti. Komponente su sledece:
-CPU-AMD3200MHz(s939)
-MB-MSI K8N Neo2 Platinum(Nforce3ultra)
-VGA-Leadtek GeForce 6600GT(128/128)
-HDD- MAXTOR 2 x 120GB sata
-DVD/RW-PIONEER 110D
-Monitor-Samsung 730BF (tft 17"/4ms)
-Kuciste-standardno,ali sam promenio napajanje-stavio DTK 400W
-Tast-imam neku standardnu, multimedijalna(malo bolju-cenovni rang 1200din.)
-Mis-Logitech MX510
-Skener-HP2400
-Stampac-HP5440


Eto! E sad, neke komponente su malo starije, tako da mozes recimo uzeti neku plocu:NF4 ultra, a sto se tice procesora, sasvim je OK! Grafiku mozes uzeti malo jacu-recimo 7600GT!
Nadam se da sam ti pomogao, a sto se cene tice trebalo bi da se uklopi u tvoju zamisljenu!
Aj! Pozzz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lisa8Buzz Re: RE 15.10.2006. 14:43 #8929

status: user
broj poruka: 3
Ok vidim da imas AMD procesor. Jel tako, jel sam dobro procitala??No, bas juce pitam jos jednog druga a on mi kaze da se drzi Intelovih procesora jer je par puta dosao u situaciju da mu se skrlja neki program, tipa Photoshop i kad hoce da ga uninstall dobije poruku "Pali bato nemas Intelov procesor!!"?!?!?Ali hvala na pomoci imacu i ove podatke u vidu. Gledam ne sve moguce strane, stvarno hocu da uzmem makinu koju cu posle lakse moci da nadogradim, prodam i slicno!. Hvala jos jednom!


:: Hm
:: Ja se bavim slicnim(istim) poslom, i def. me moja konfiguracija zadovoljava u potpunosti. Komponente su sledece
:: -CPU-AMD3200MHz(s939
:: -MB-MSI K8N Neo2 Platinum(Nforce3ultra
:: -VGA-Leadtek GeForce 6600GT(128/128
:: -HDD- MAXTOR 2 x 120GB sat
:: -DVD/RW-PIONEER 110
:: -Monitor-Samsung 730BF (tft 17"/4ms
:: -Kuciste-standardno,ali sam promenio napajanje-stavio DTK 400
:: -Tast-imam neku standardnu, multimedijalna(malo bolju-cenovni rang 1200din.
:: -Mis-Logitech MX51
:: -Skener-HP240
:: -Stampac-HP544
::
::
:: Eto! E sad, neke komponente su malo starije, tako da mozes recimo uzeti neku plocu:NF4 ultra, a sto se tice procesora, sasvim je OK! Grafiku mozes uzeti malo jacu-recimo 7600GT
:: Nadam se da sam ti pomogao, a sto se cene tice trebalo bi da se uklopi u tvoju zamisljenu
:: Aj! Pozzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Re: RE 15.10.2006. 22:44 #8935

status: user
broj poruka: 736
:: Ok vidim da imas AMD procesor. Jel tako, jel sam dobro procitala??No, bas juce pitam jos jednog druga a on mi kaze da se drzi Intelovih procesora jer je par puta dosao u situaciju da mu se skrlja neki program, tipa Photoshop i kad hoce da ga uninstall dobije poruku "Pali bato nemas Intelov procesor!!"?!?!?Ali hvala na pomoci imacu i ove podatke u vidu. Gledam ne sve moguce strane, stvarno hocu da uzmem makinu koju cu posle lakse moci da nadogradim, prodam i slicno!. Hvala jos jednom
::
::
Nemoj da se uvredish ali drugar ti je coban i neznalica.Ovo "Pali bato nemas Intelov procesor!!"?!?!? je neshto najdebilnije shto sam u zivotu cuo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: Re: Re: RE 15.10.2006. 23:47 #8939

status: user
broj poruka: 299

:: Nemoj da se uvredish ali drugar ti je coban i neznalica.Ovo "Pali bato nemas Intelov procesor!!"?!?!? je neshto najdebilnije shto sam u zivotu cuo

apsolutno se slazem sa Garsonom...

ali ja bih preporuchio intel core2duo procesor e6300 ili e6400 umesto athlona
sa nekom plochom koja podrzava dotichni procesor (npr. Gigabyte DQ6 965, Asus P5B DELUXE ... nesto iz te klase plocha)
i obavezno SATA II hard disk, a ne SATA posto je duplo brzi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MrGeorge Može ovako nešto 20.10.2006. 12:49 #9022

status: user
broj poruka: 7
Intel Core 2 Duo E6300,i975X čipset matična(ASUS,Gigabyte,Intel),2x512MB DDR2 667/800MHz DualChannel Kit(Corsair,GeIL,Transcend,TwinMos),HDD 200/250GB SATA2,16MB cache(WD,Seagate,Maxtor),GF 7600GT/7900GS,Radeon X1650Pro/X1900GT,monitor TFT Samsung 931BF 19``.Što se tiče zvuka,ako si ljubitelj muzike, kartica Creative Audigy2 i neki kvalitetni 2.1 ili 5.1 zvučnici firmi Altec Lansing ili Logitech..Miš(MX510) i tastatura Logitech(da ima oslonac za ruke i da je ergonomska),podloga može ta naša Optimice..Kućište neki CoolerMaster prostran,napajanje kvalitetno 450-500W(Chieftec,CoolerMaster,Enermax) i to je to u principu... :O))))
Što se skenera i štampača tiče to ne znam... :oD Nek` to neko drugi predloži.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sashavuk TFT ? 02.11.2006. 12:30 #9314

status: user
broj poruka: 11

Ostalima koji više znaju o hardveru ću ostaviti da te savetuju. Ipak, mala sugestija - ninako TFT monitor ako planiraš da radiš pripremu bilo koje vrste (makar to bili i "flajerčići"). Sa web dizajnom ti je slična priča - to jednostavno nisu te boje ! I sam se bavim web dizajnom i pomalo pripremom, tako da ne pričam napamet.
Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs