Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Intel dual core 805 i core 2 duo e 6300
STRANA 1 OD 1
sojkic Intel dual core 805 i core 2 duo e 6300 14.10.2006. 18:46 T2409

status: user
broj poruka: 216
Imam prvi gore navedeni procesor pa me zanima da li neko zna ili ima negde direktan benchmark ova dva procesora, da li se isplati dati 100 evra + naravno nova ploca za core 2 duo
Ako neko zna, molim odgovor sto pre, jer bi sledece nedelje mozda to menjao ako je tolika razlia i u performansama kao sto je i u ceni.
Ostatak konfiguracije je sata 2 hd 200gb, asus 7600 gt, 1 gb crosair ddr2 533 MHz, to bi i ostalo u sledecem kompu ako bi ga menjao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 14.10.2006. 19:42 #8922

status: user
broj poruka: 568
kolko je meni poznato 805-ica ima 2 P4 jezgra dok core 2 duo ima jezgra sa arhitekturom nove generacije tj. nema pentium arhitekturu vec nesto ultra novo pisao je SK o tome pre par brojeva

ljudi sa kojima sam pricao o tome su mi rekli da to novo "core" (mnogo glupo su mu ime dali) jezgro moze dosta vise pruziti od "P4" jezgra na istom taktu i sa isto kesa na raspolaganju.

ja tako se nasrah ali ti ne rekoh i ne znam ti reci vredi li ta razlika tih 100e

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Hmm... 14.10.2006. 20:41 #8923

status: user
broj poruka: 9388
Po meni se ne isplati. I ja imam 805@3.34GHz i nikako je ne opterecujem vise od 40% u proseku a radim sa puno pozadinskih programa. 100 evra bi mogao da ulozis u graficku ili memoriju, zavisno za sta kompjuter koristis.

Core duo jeste dosta brzi procesor. Od kako je Motorola prodala RISC arhitekturu IBMu, Apple je bio prinudjen da se prebaci na Intel platformu i da bi ostao korak ispred konkurencije, napravio neku vrstu dogovora sa Intelom oko ekskluzivnosti u koriscenu najnovije tehnologije. Tako je za njihove potrebe izasao Core duo kloji je dosta brzi od PIV dual core procesora. Kada im je istekao taj period, mislim godinu dana, CD procesori su dosli u ruke ostalih proizvodjaca racunara ali je Apple vec poceo da koristi QUAD CORE i tako ce ostati korak ispred narednih godinu dana.

805 je inace namerno "osakacen" za 1MB kes memorije, koji mu usput i ne znaci puno u realnom radu, ali kao najslabiji procesor u seriji i s obzirom da radi na FSB 533 ima najvecu mogucnost overklokovanja, tako da je po Sandri 805@3,34 malo sporija od AMD 4200 dual core procesora, i sve to po veoma pristupacnoj ceni, sve sa uspesnom namerom da se zada najtezi udarac AMDu u poslednjih 5-6 godina od kako je AMD uzeo primat u odnosu cena-kvalitet.

Sve u svemu, svako ko poseduje doticni D805 procesor zna kakve su njegove mogucnosti i ne nalazi racunicu u njegovoj zameni jer mu je obicno periferija usko grlo, tako da bi ti zavisno od ostatka konfiguracije preporucio da pare ulozis u periferiju. E sad da nebi dosao na stub za licovanje kod "eksperata" kojima je potrebna sirova procesorska snaga, moram jos jednom da naznacim da se sve gore navedeno odnosi na ciljnu grupu prosecnih korisnika racunara. Dakle da rezimiram Core Duo jeste dosta bolji ali moje subjektivno misljenje je da se nikako ne isplati, bar ne jos uvek, prelazak sa 805 na neki, recimo 6300 CD procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Ako... 14.10.2006. 23:49 #8925

status: user
broj poruka: 718

imas mogucnost (ploca , napajanje i hladjenje ) da malog (d 805) overklokujes do negde 3,6ghz nikakav core2duo ti ne treba ,jer ni ovo sto imas ne mozes da iskoristis ili ces iskoristiti vrlo retko do granice. Kazi koju plocu imas , jer mozda i ona podrzava core 2 duo koji ces kupiti u nekoj buducnosti ,jer je to pravac kojim idu intelovi procesori. Dakle ako ti je dobra ploca , napajanje (c2d trosi mnogo manje stuje) i hladjenje (ne box cooler za 805d) ostavi to sto imas i kad ga prerastes ili ti postane spor onda menjaj , a ne zbog komsije... `Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege U poslednje vreme... 15.10.2006. 10:15 #8927

status: user
broj poruka: 188
I mene mnogo interesovalo core2duo, pa sam mnogo citao o njima. Gledao benchmark, pa vidim da najslabiji core 2 duo je brzi i od Pentium D 950-a. Sto se mene tice, cim budem imao pare, odmah cu kupiti barem E6300, pa kasnije conroe. Evo link-a o banchmark-u: http://www.tomshardware.com/2006/09/10/four_cores_on_the_rampage/page10.html
No, tu ima i quad core, a to je nesto druga stvar, posto jos zvanicno nije izaslo :).
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ukimafija ma uzimaj core 2 15.10.2006. 16:34 #8930

status: user
broj poruka: 263
bas sam sinoc procitao u bsf -u da cak i u igrama i svim skoro testovima je core 2 superioran , da bas ova dva najslabija jezgra, brza su cak i od amd 4600+ x2, a takt je samo 1.86 he he.takt vise odavno ne znaci nista to zna svako ko se imalo razume u procesore. kao sto cnroe 6600 (2.4)
razbija u svemu Fx62 (2.8) a skoro je 3x jeftiniji.samo uzimaj core 2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 core je core 20.10.2006. 18:30 #9025

status: user
broj poruka: 456
ako imas kes uzmi core 2 duo
nova arhitektura, manje zagrevanje, dobre performanse, dobro se klokuje ...
ja licno imam conroe e6600 i gigabyte ds3 plocu i mogu ti reci da radi savrseno ...





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs