Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
nVidia WDM drajveri?
STRANA 1 OD 1
blackwolf nVidia WDM drajveri? 19.10.2006. 01:58 T2424

status: user
broj poruka: 1474
Pozdrav ako se secate ja sam pre nekoliko nedjelja ostavio ovaj teks na forumu:
Kada upalim kompjuter i kada mi se zavrsi ocitavanje windows-a prvo se pojavi crn ekran pa mis pa onda ekran sa mojim nalogom (kao na svakom kompu) samo sto meni crn ekran traje negde oko pola minute lampica za aktivnost na hardu se ponasa koda je komp zapucan zanaci ne svetli ni malo jedino pocne da svetli kada prodje tih pola minute kad se pojavi ekran sa nalogom.
E sad naso sam ucemu je problem.Prije neki dan sam reinstaliro sve drajvere za komp izbegavo sam windows-ove darajvere ali mi je ipak ostalo posle instalacije nVidia WDM drajvera ostala poruka za instalaciju nVidia WDM A/V Crossbar i nVidia WDM Video Capture (universal) i moro sam da ih instaliram sa windows-ovim drajverima.nVidia WDM Video Capture (universal) u device manageer-u kaze This device cannot start. (Code 10) a nVidia WDM A/V Crossbar kaze da radi uredu ali problem crneog ekrana je u njemu dokle njega nisam instaliro komp se palio odma takodje kada ka isklucim preko device manager-a komp se odma pali kad ga uklucim opet moram da cekam oko pola minute.Znaci moze li mi ko reci zasta sluze ti nVidia WDM drajveri i da li je neophodan nVidia WDM A/V Crossbar za nesto ako nije da ga iskljucim.Navescu i konfiguraciju:

Giga-Byte GA-K8NE Rev 2
AMD Sempron 2600+ S754
256 RAM KINGMAX (znam da je malo za koji dan kupujem jos)
Giga-Byte 7300GS 128 MB
Napajanje neko od 500W
HDD Maxtor 40 GB ATA 133

Nadam se da sam vam lepo opisao svoj problem jer sam nov sa ovim forumima i unapred vam hvala za bilo koju pomoc.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja WDM driveri 19.10.2006. 08:48 #8997

status: user
broj poruka: 299
u principu WDM driveri ti rade video capturing....
pretpostavljam da ti je grafichka sa video ulazom (VIVO),ili imash TV kartu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf nVidia WDM drajveri? 19.10.2006. 21:39 #9011

status: user
broj poruka: 1474
Nemam VIVO a ni TV kartu smem li onda da ih izgasim?I moze li neko da mi pojasni sta je VIVO?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: nVidia WDM drajveri? 19.10.2006. 22:52 #9014

status: user
broj poruka: 299



:: Nemam VIVO a ni TV kartu smem li onda da ih izgasim?I moze li neko da mi pojasni sta je VIVO
::
::

VIVO = Video Input Video Output.... grafichka sa Video ulazom i video izlazom...

ako nemash tako nesto onda gasi, a ako ti zatreba ...
mozesh ukljuchiti ponovo zar ne?
najgore sto ti se moze desiti je da morash deinstalirati i instalirati nVidia drivere... probaj ... mada....
ako ti se sistem podize 30 sekundi duze u chemu je tu problem????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf nVidia WDM drajveri? 20.10.2006. 00:22 #9016

status: user
broj poruka: 1474
Sto da cekam kad nemoram.Hvala vam na pomoci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646200.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs