Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Pazite gde kupujete HARDWARE firma Oryx nikako !!!
STRANA 1 OD 1
kosnikbre Pazite gde kupujete HARDWARE firma Oryx nikako !!! 23.10.2006. 02:38 T2445

status: user
broj poruka: 11
Prevare koju vrse firme koje prodaju hardware.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosnikbre Firma Oryx sa PCBerze i KWorld PCMCIA TV Kartica 23.10.2006. 02:58 #9060

status: user
broj poruka: 11
Pre par meseci smo ja i moj drugar iz Svajcarske kupili TV kartu za laptop kao polkon mom bratu za diplomski.
Kad je moj drugar doneo kuci, posto je on isao da je kupi, odmah sam karticu probao jer sam inace uvek nestrpljiv da probam tehnicku opremu i da vidim kako i radi sta moze da ponudi jer se bavim kompjuterima jos pre XT i 286 racunara.Nazalost kartica se je kao radila instalirala se i sve ali nikako nisam mogao da dobijem sliku.Pozvao sam firmu gde je kupljena i reklji su mi da donesem laptop i karticu da je oni nameste.
Posle ne znam koliko dana cekanja rekli su mi da kartica ne moze da se namesti i ponudili mi umesto te KWorld karitice posto su imali samo jednu neku drugu ali je nisu trenutno imali pa sam cekao nedelju dve.
Kad sam ih na kraju zvao jer mi se nisu javljali rekli su mi da su nabavili karticu. Karticu koju su mi dali nije imala ni kutiju ni drajvere nista onako blanko i rekli su mi da su mi snimili drajvere na laptop. Kartica je definitivno bila noname (neka firma za koju nikad nisam cuo kod nas i sire ali sam je prihvatio verujuci u njihovo postenje da je to kartica istog kvaliteta)
Posle 4 dana normalnog koriscenja (normalno mislim bez razvaljivanja chupanja, bacanja i slicnog) kartica je prestala da radi, pa sam opet nosio kod njih. Ispostavilo se da je crko jedan ulaz na kartici a kako je to fizicki kvar kao ni kazu ne podleze garanciji.
Siguran sam da sam normalno postupao sa karticom jer imam kulturu prema tehnici i cakstavise laptop na kome je koriscena sam otkupio i sam popravio jer je imao problema sa kulerom, stalno se resetovao i dugmici na tastaturi su mu bili pokvareni.
TV karta koja kosta 60 evra ne bi trebalo da ima ulaz koji ce da rikne posle 4 dana potpuno normalnog koriscenja. Kartica je definitivno bila reparirana i samo je cekala da rikne.
Na povrh svega nisam mogao da ih nadjem da uzmem da probam da je popravim jer sam zvao vise puta u radno vreme i niko se nije javljao a i moj brat je isao u radno vreme kod da je uzme ali nikog nije bilo. Posto jedno vreme nisam bio u Beogradu nisam ih zvao da bi to pre nekoliko dana uradio, konacno nasavsi ih rekli su mi da su bacili karticu.
No Comment.
Interesuje me da li se jos neko srece sa ovakvim stvarima i kako da se covek postavi?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kvisko Svasta 23.10.2006. 03:11 #9061

status: user
broj poruka: 10
Sta da ti kazem? Gde si nasao tu firmu?
Ne znam, ja opremu kupujem vise od decenije, i to mahom od nekoliko prodavaca....
Do sad sam imao + iskustva sa nekoliko proverenih.....nije reklama, vec licni stav.....

Imtel, Pc Impuls, Monitor, Eurolink....

mada se naravno sve menja, pa moguce i moje poverenje u njih, ukoliko ga izigraju.....

Uvek je pravilo, ne kupuje se gde je najjeftinije nego gde znas da dobro i savesno vode brigu o kupcima..... i OBAVEZNO pogledati garanciju.....

Uostalom, ko ne ispunjava svoje obaveze bunis se kao grk u apsu....mozda je nekulturno, ali veruj mi lakse im je da te namire nego da im se stalno zalis i odbijas musterije...........

A veruj mi i ovde sve vise pocinje da pali fraza "ko je vas sef"? :)

Puno pozdrava

Kvisko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosnikbre Re: Svasta 23.10.2006. 03:30 #9063

status: user
broj poruka: 11
:: Sta da ti kazem? Gde si nasao tu firmu

Na PC Berzi imas je na spisku.

:: Do sad sam imao + iskustva sa nekoliko proverenih.....nije reklama, vec licni stav....
:: Imtel, Pc Impuls, Monitor, Eurolink...

Da kupovao sam u mnogobrojnim firmama. U Imtelu sam kupovao godinama jos kad je pokojni Krole i ekipa pocela da radi i da pravi konkurenciju Zormiju, nikad nisam problema imao sa reklamacijama i Imtelom. Tu su i Tehnikom (koji ne moze da se pohvali sa servisom ali bar ne varaju), Ewe Computers, Multicom, LBC i mnogi drugi tokom zadnjih 15 godina.

:: Uvek je pravilo, ne kupuje se gde je najjeftinije nego gde znas da dobro i savesno vode brigu o kupcima..... i OBAVEZNO pogledati garanciju....

U ovom slucaju nije jeftino platiti 60 evra za TV kartu a drugo nije ni bilo skuplje od te u tom trenutku, a nisam ni mogao da je nadjem na drugom mestu tada za poklon. Drugo ja nisam trazio kartu koju sam na kraju dobio neki Noname nego KWorld koji navodno nije hteo da radi. (verovatno nije ni valjao kad su mi ga dali) Garanciju su mi dali i na njoj pise da se ne prihvata fizicki kvar, a oni su upravo to procenili da se desilo.

:: Uostalom, ko ne ispunjava svoje obaveze bunis se kao grk u apsu....mozda je nekulturno, ali veruj mi lakse im je da te namire nego da im se stalno zalis i odbijas musterije..........
:: A veruj mi i ovde sve vise pocinje da pali fraza "ko je vas sef"? :

Mislim da nemaju radnike jedan od vlasnika je taj sa kojim sam pricao jer je mala firma a drugo bunio sam se nedeljama i na kraju sam zavrsio ni sacim. Voleo bi da im je lakse da me namire, ali rekli su da nema nista od toga da mi daju drugu a kamoli da mi vrate pare, cak su i bacili karticu koju su mi prodali tako ni da to ne mogu da dobijem.

Vlastimir
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
temp Za Zeljka 23.10.2006. 08:14 #9066

status: user
broj poruka: 197


Da li bi sada nas cenjeni Administrator dao neki odgovor na ovo?
Hoce li proveriti ovu situaciju ili samo obrisati?
Sta je sa novim sajtom i predlogom u vezi ovih stvari?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 23.10.2006. 09:29 #9067

status: user
broj poruka: 711
Nazovi trzisnu inspekciju i ispricaj im sve to... Mozda nista ne postignes, ali ce ih bar inspekcija mozda izmaltertirati :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Pazite gde kupujete HARDWARE firma Oryx nikako !!! 23.10.2006. 10:38 #9072

status: user
broj poruka: 9388



:: Prevare koju vrse firme koje prodaju hardware
::
:: Kako neko moze da baci nesto sto je tvoje. To vise nije njihovo, to je tvoje jer si ga ti kupio. Mozes da vratis novac samo budi uporan. Ako ne budu hteli milom, dovedi im inspekciju i MORACE da ti vrate novac
Jos jedna vazna stvar. Da li su ti dali bilo kakav papir u vidu prijema reklamacije, povratnice robe ili reversa. Ako jesu pravac sa tim u inspeklciju i nemas problema, ako nisu, skola za ubuduce pa opet pravac u inspekciju :)
Rok za resavanje reklamacije ti je 45 dana od prijema a ukoliko roba nije starija od 7 dana moraju ti vratiti novac ili odmah zameniti za drugu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kvisko Re: Re: Svasta 23.10.2006. 21:33 #9082

status: user
broj poruka: 10

:: Da kupovao sam u mnogobrojnim firmama. U Imtelu sam kupovao godinama jos kad je pokojni Krole i ekipa pocela da radi i da pravi konkurenciju Zormiju, nikad nisam problema imao sa reklamacijama i Imtelom. Tu su i Tehnikom (koji ne moze da se pohvali sa servisom ali bar ne varaju), Ewe Computers, Multicom, LBC i mnogi drugi tokom zadnjih 15 godina

Da, Multicom nije uopstrelos.......pusti tehnikom......nisu oni za to bas sjajni.......


:: U ovom slucaju nije jeftino platiti 60 evra za TV kartu

Mozda nije, slazem se, ja sam kupio Leadtek 2000 Expert i prezadovoljan sam......platio sam je cini mi se 65e pre pola godine, sada je 55.......



koju sam na kraju dobio neki Noname nego KWorld koji navodno nije hteo da radi. (verovatno nije ni valjao kad su mi ga dali)

Da samo znas koliko puta su mi nudli Kworld.....cak i u Multicomu.....:)


Garanciju su mi dali i na njoj pise da se ne prihvata fizicki kvar, a oni su upravo to procenili da se desilo.

Ma znam bre garancije nasih distributera hardvera....sve tekstove kao da im je pisao Baja Patak....sve neke fusnote, sve neki sitan tekst.....:)



:: Mislim da nemaju radnike jedan od vlasnika je taj sa kojim sam pricao jer je mala firma

Nema veze, sto rece covek iza mene, "trzisnu inspekciju cu ja vama da dovedem ako ne resimo stanje"....ali sve uvijeno u oblandu, nikad direktna konfontacija, osim ako pocnu sa agresivnim stavom, onda i ti malo podignes reakciju na akciju....:)


prodali tako ni da to ne mogu da dobijem.

Slusa, ako si je platio, i imas dokaz za to, to je tvoje vlasnistvo, nemoguce je da tvoje vlasnistvo bude baceno sa njihove strane........malo mnogo sebi dozvoljavaju......


Sta da ti kazem........ako imas racun, imas telefon trz inspekcije pa zovi........kazem ti, moras da budes uporan, dosadan, stenica, zubna muka........da im presedne zivot zbog tvoje tv kartice.....nema druge.....

Kad je mom ortaku nesto otkazalo iz cista mira na kompu, stavio je svoj mini tower u torbu na ledjima, dao sebi i meni po jedan boken sa futrolom (drveni japanski mac), i rekao "Kvisko, ajde da mi pravis drustvo, a i ako ih bude vise od petorice....." :))

Posto smo bas izgledali n*****o, sve je teklo kao po loju, otvorili zamenili, izvinili se, popili smoi pojeli cak neke kolace pa kuci.....:)


Nemoj da mislis da sam agresivac, ali covek uvek mora da bude spreman......drugi moj ortak je stvarno napadnut davnih dana od jednog lika koji prodaje harder, ali posto je firma odavno ugasena necu je spominjati.....samo sto mu nisu nalupani samari.......ima svega.....otud i nasa potonja reakcija sa bokenima....


Sto rece ortak ispod mene, ubuduce ne dva nego 5 pari ociju, prvo procitaj garanciju u sitna crevca pa potpisuj.........


Poz

Kvisko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 24.10.2006. 02:29 #9091

status: user
broj poruka: 205
Evo ako oces idem ja sa tobom da ti pomognem da ostvaris garanciju, volim bre takve opasne firme.
Zbog ovakvih stvari treba posecivati dobre firme: Imtel, Microsystems...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kvisko Re: ... 25.10.2006. 05:52 #9122

status: user
broj poruka: 10
:: Evo ako oces idem ja sa tobom da ti pomognem da ostvaris garanciju, volim bre takve opasne firme
:: Zbog ovakvih stvari treba posecivati dobre firme: Imtel, Microsystems..
::

Znas sta mi se desilo u Monitoru? Uplatim jedno kuciste, dobijem drugo, dignem malo frkice cisto da zamirise na problem, i opa-sklapanje racunara dzabe......

A kod Zormija (za neupucene Imtel) danas mi prica ortak dok smo krstarili Dunavom, nije mu radila blutut tastatura logitechova...odneo tamo, rekao ne radi, oni rekli nosi u servis, u servisu rekli "jle ne radi? Dobro, evo ti nova.."

Nikakvih 45 dana nego odmah..............:)

A i ko ce bre to da servisira......vrnes lodziteku pa nek se oni smaraju....:)


Poz

Kvisko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646144.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs