Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows firewall fails
STRANA 1 OD 1
Skyhawk Windows firewall fails 24.10.2006. 20:50 T2455

status: user
broj poruka: 53
Od nedavno mi se redovno desava sledeca situacija... kada startujem comp... a radi se o laptop-u Asus M6Ne sa OS XP Professional SP2... u system tray-u mi se pojavljuje crvena ikonica da je Windows Firewall turned off... ovo se ranije nije desavalo... kada pokusam da ga start-ujem kroz Settings -> Security Center -> Firewall Setting dobijem poruku:
"Due to unidentified problem, Windows cannot display Windows Firewall settings"... posle otprilike pola minuta do minut ova ikonica nestane i sve izgleda da je OK (da li je?).. kada pristupim Firewall Settings-ima sve je set-ovano kako treba?

Da li se neko vec sreo sa ovakvom situacijom i da li imate ideju o cemu se tu radi???... sta je problem, zasto se Windows Firewall ne ukljucuje automatski po start-ovanju bez ikakve objave, kao sto je ranije bilo???.. i kako da resim ovo???

Unapred hvala na pomoci!

Pozdrav!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pomoć nepomaganjem 24.10.2006. 20:57 #9113

status: user
broj poruka: 6643
Zato što je shit.

Firma sa toliko para i armijom nad armijama programera, da napravi takav imbecil od firewall-a...

Možda ti neko i da savet šta da čačkaš, instaliraš - deinstaliraš, update-uješ... ali ja ti samo mogu reći da lepo skineš Zone Alarm ili neki drugi popularni firewall koji stvarno radi većinu poslova koji se od njega očekuju i da zaboraviš to što te na kraju i javno izneverilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Odgovor Pisku... 24.10.2006. 21:13 #9114

status: user
broj poruka: 53
Ma znam ja da taj Windows Firewall nije bas najbolje resenje... da ima i boljih... ali znas kako... "svrbi" me da vidim zasto se desava to sto se desava i kako to da se koriguje.. ne mogu samo da instaliram neki drugi firewall i da tako resim problem.. uvek bi mi u glavi bilo ... sta ono bi sa onim... itd???.. razumes??.. a sto se tice ZoneAlarm-a.. bilo je nekih "prica", cak i na net-u, da on redovno odasilje neke podatke da li u Izrael ili su Izraelci provalili da on odasilje podatke na neko drugo mesto.. tako nekako.. ti ces mozda znati tacniju verziju price... ugalvnom ZoneAlarm mi se ne cini bas kao "pouzdano" resenje.. znas kako.. tamo gde ima dima ima i vatre... a tamo gde ima vatre mozes i da se opeces..

U svakom slucaju hvala na odgovoru i sugestiji!!

Pozdrav!!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Odgovor Pisku... 24.10.2006. 22:58 #9117

status: user
broj poruka: 736



:: Ma znam ja da taj Windows Firewall nije bas najbolje resenje... da ima i boljih... ali znas kako... "svrbi" me da vidim zasto se desava to sto se desava i kako to da se koriguje.. ne mogu samo da instaliram neki drugi firewall i da tako resim problem.. uvek bi mi u glavi bilo ... sta ono bi sa onim... itd???.. razumes??.. a sto se tice ZoneAlarm-a.. bilo je nekih "prica", cak i na net-u, da on redovno odasilje neke podatke da li u Izrael ili su Izraelci provalili da on odasilje podatke na neko drugo mesto.. tako nekako.. ti ces mozda znati tacniju verziju price... ugalvnom ZoneAlarm mi se ne cini bas kao "pouzdano" resenje.. znas kako.. tamo gde ima dima ima i vatre... a tamo gde ima vatre mozes i da se opeces.
::
:: U svakom slucaju hvala na odgovoru i sugestiji!
::
:: Pozdrav!
::
:: Skyhawk<
::
::
I shta i da odashilje? Jel` imash bash neshto mnogo bitno na kompu?I shta njih boli qrac za nekog obicnog korisnika u Srbiji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Odgovor Pisku... 25.10.2006. 00:42 #9119

status: user
broj poruka: 9388


:: Ma znam ja da taj Windows Firewall nije bas najbolje resenje... da ima i boljih... ali znas kako... "svrbi" me da vidim zasto se desava to sto se desava i kako to da se koriguje.. ne mogu samo da instaliram neki drugi firewall i da tako resim problem.. uvek bi mi u glavi bilo ... sta ono bi sa onim... itd???.. razumes??.. a sto se tice ZoneAlarm-a.. bilo je nekih "prica", cak i na net-u, da on redovno odasilje neke podatke da li u Izrael ili su Izraelci provalili da on odasilje podatke na neko drugo mesto.. tako nekako.. ti ces mozda znati tacniju verziju price... ugalvnom ZoneAlarm mi se ne cini bas kao "pouzdano" resenje.. znas kako.. tamo gde ima dima ima i vatre... a tamo gde ima vatre mozes i da se opeces.
::
:: U svakom slucaju hvala na odgovoru i sugestiji!
::
:: Pozdrav!
::
:: Skyhawk<
::
::


PA PA PA-RA-NO-JA :))

Slazem se da bi problem trebalo resiti, jer je moguce i da je neki virus u pitanj ali...
KOJ CE VAM BRE Q RAC TAJ FAJERVOL. Cemu to sluzi a uz to i ne radi :)
Masina mi je na netu 25 sati dnevno i nemam ni jedan virus niti bilo kakve probleme u radu iako imam samo taj obicni fajervol.
Naravucenije: Ako volis da cackas ono u sta nisi siguran da se razumes nikakva cuda muda niti KERIO fajervol ti nece pomoci... a kamoli ZA :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Firewall 25.10.2006. 18:10 #9136

status: user
broj poruka: 6643
Pa radoznalosti radi, ajde....
Security centre... sp2 izum iz Microsofta da se naglasi nešto što je od starta trebalo da funkcioniše - a opet ne funkcioniše kako treba je komponenta Windows-a, od integrisanog sp2. Dakle, i on treba da se učita. Možda se samo radi o rasturenoj boot sekvenci tvog windowsa gde je prenatrpano sve i svašta što se samopokreće uz windows tako da security dolazi kasno na red da podigne firewall, odnosno, upravo obratno, firewall se ne podigne a security već objavi da istog nema, a onda se volšebno pojavi... ako je sve normalno.
Postoje i mogućnosti oštećenja registra koji regulišu firewall, međutim, njih obično prouzrokuju drugi firewall programi koji redom imobilišu windows firewall kao debila koji smeta (da, za prave paranoike, da li stvarno smeta i čemu smeta...?) kao i npr. upgrade - update skupovi patch-eva za windows kakav je npr. Windows XP Autopatcher, veoma popularan set svega i svačega za windows (a da nije sve iz Microsoft-a). Mada, oni ga isključe i ćao. Nema ga više do daljnjeg.
Mogućnost da sve radi trojanac, nije isključena, i bila bi veoma pametna... pošalje keylogg fajl sa pwl om i potrebnim stvarčicama i onda uključi debilni firewall koji ga onda služi za zavaravanje.
I zadnje... ZA kao špijun, Microsoft kao špijun.... pa naravno. Treba biti popriličan slepac i verovati u nekakvu sigurnost (naravno, ako uopšte imaš šta da kriješ posebno) kad je dovoljno pogledati u sve moguće ispravke i objašnjenja šta se bez njih moglo sa računarom... i biće jasno da su šuplji kao sir i nakon svake nadogradnje. Svrha je da ti neki klinac tastature zamazane nesquik-om baš ne upadne u računar i balavi po njemu. I, gde si osim na filmu i neverovatnim paničarskim vestima iz štampe čuo o nekoj BAŠ šteti za korisnike od virusa i trojanaca? Za servere i sajtove, da, ali za blejače u internet.... ja se i ne sećam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC neki klinac tastature zamazane nesquik-om 25.10.2006. 18:55 #9137

status: user
broj poruka: 9388

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Predji na Linux ili ako imas intel dual kor masinu onda na MacOSX i nema glava da te boli... Nema firusi, nema trojanci ni spajferi, niti bilo kakve price o izraelcima, rusima, crnim rukama etc... Milina za paranoike, mada...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Odgovor Pisku 27.10.2006. 22:05 #9210

status: user
broj poruka: 53
Pre svega da kazem Pisku hvala za ovako detaljno i razumljivo objasnjenje.. ja nisam bas neki veliki expert za IT ali na nacin kako si ti to objasnio mnogo toga mi je jasnije.. pa imam i neke "ideje" kako da pokusam da resim problem.. a sto se tice paranoje... i da i ne... neke stvari do sada sam placao preko net-a karticom i pretpostavljam (ne znam sigurno gde??) da je takva neka informacija (o broju kartice, na primer) ostala negde "zapamcena".. pa da ne dodjem u situaciju da samo jednog dana dobijem notification da treba na racun da uplatim... razumes??? e, sad`, da li je to paranoja ili ne???... ili samo obazrivost s` obzirom da znam koliko ne znam i sta sve moze da se uradi sa ovim sokocalom.. narocito neki klinci ruku umazanih nesquick-om:))))

Hvala Pisku jos jednom na pomoci a pre svega na objasnjenju sta i kako to sve funkcionise:)

Pozdrav svima!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mrlja Re: neki klinac tastature zamazane nesquik-om 02.11.2006. 18:32 #9323

status: user
broj poruka: 299



::
:: :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::
:: Predji na Linux ili ako imas intel dual kor masinu onda na MacOSX i nema glava da te boli... Nema firusi, nema trojanci ni spajferi, niti bilo kakve price o izraelcima, rusima, crnim rukama etc... Milina za paranoike, mada..
::
::

ja sam izgleda jedini koji je uspeo da pokupi viruse na linux-u????
or what???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs